Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titket nem zavarnak a nagyon...

Titket nem zavarnak a nagyon ügyes babák?

Figyelt kérdés

Úgy értem az én babám 7 hónapos. A környezetemben levő babák felállnak 7 hónaposan, mondják hogy mama... stb. Az enyém meg csak kúszik....

Nekem olyan rossz...


2010. jan. 3. 08:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nahát az én babócám is 7 hó múlt 29.-én és kúszni sem tud csak hátra fele tolja magát meg még csak négykézlábra áll de elindulni még nemtud. Nem tudtam hogy már állnia és beszélnie kéne.

ne foglalkozz vele ki mit mond, és én is úgy tudom hogy nem jó ha korán áll ill. megy a gyerek mert a csontok még nem elég erősek hozzá.

Beszédről meg annyit hogy Pl. Einsten 6 éves volt mikor előszőr beszélt :) de én ezt is lesz...m.

2010. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nem zavar.mert látom,hogy ügyes,és okos.a koránál érettebb,de még nem megy.DE.első fiam nem mászott és nagy problémák voltak a suliba,ő most mászik ezerrel,és ez engem dupla örömmel tölt el,így eszembe se jut sajnálkozni azon,hogy csak segítséggel lépeget 1 évesen,majd megy ha akar.anyukák betegsége ez az összehasonlítózsdi.gyerekes,és felesleges.ki ebben ügyesebb,ki abban,ilyen a felnőttek is.
2010. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Kislányom van, imádom, gyönyörű kisbaba. Csak a környezetünkben levő hasonló képest sokkal kevesebbet tud, még fogacska sincs, és néha olyan rossz érzés, holott jól tudom hogy nem egyformán fejlődnek. Ja és persze pl a forgolodást is 3 hete kezdte. Egyik délután nekikezdett, és csinálja...

Köszi még 1x

2010. jan. 3. 12:19
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is nagyon-nagyon hamar csinált mindent, viszont azt mondom, inkább később csinálta volna, csak aludna már végre egy éjszakát majdnem végig. Szóval nekem meg azt rossz hallgatni, mikor más babája már 2-3 hónapos korától átalussza az éjszakákat... :)
2010. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocs, az kimaradt, hogy még mindig 5x-6x kel.
2010. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, hirtelen fog megindulni a fejlődésben. Meg aztán minek sietne? :) Mire nagykorú lesz addigra mindent tudni fog, onnantól meg a kutyát nem érdekli mikor mászott, mikor állt fel vagy kezdett beszélni.


Nekem elvileg ügyes babám van, a védőnő példálózott is vele más mamáknál addig amíg meg nem kértem, hogy ne tegye. Nekik rosszul esik, én meg nem tehetek róla, hogy örökmozgó a gyerek, meg minden érdekli, és csak a másik anyukák fognak megutálni.


Egyébként nekünk is csak másfél fogunk van :D Szenvedünk is rendesen...


5-én lesz 7 hós

2010. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem zavarnak más nagyon ügyes és okos babái, mert nekem az enyém a legszebb, legügyesebb, legokosabb, mondhat bárki bármit!!!:) (pedig gondolkodóba ejthetne a dolog, mert bár a mozgása nagyon gyorsan fejlődött, de dumálni nem nagyon akar... de nekem akkor is ő a legtökéletesebb:) )
2010. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A 09:52-esnek üzenem, hogy az én lányom pont egy ilyen ellenpélda, soha semmit nem erőltettem neki, mindent magától csinált, még nem volt 6 hós, amikor kapaszkodva állt a kiságyban, 9 hónaposan megtette az első pár önálló lépését, még nincs 10 hónapos, de már csak sétálgatni akar, kapaszkodás nélkül barangolja be a lakást, megy egész nap. Soha semmit nem tanítottam vagy fejlesztettem neki, nem ültettem, nem "toltam", hogy kússzon-másszon jobban (sőt, keveset is volt hason, mert utált hason lenni), soha nem állítottam fel, a járókában csak addig volt, amíg mondjuk pl. lezuhanyoztam, max. a bútorokba kapaszkodott, a kanapéba vagy az ágyba, és úgy állt fel, de hamar inkább segítség nélkül próbálta azt is, és a mai napig nem vezetgetem kézenfogva, soha nem is tettem. És mégis, az összes mozgásfázist megcsinálta magától önállóan, tényleg nem nagyon tudtam volna "lekötözni". Viszont amint írtam, a beszédfejlődése alaposan el van maradva szerintem, nem nagyon akar gügyögni sem, nemhogy szavakat, vagy szókezdeményeket mondani, bár mindent megért, akármit mondunk neki (még nem aggódom emiatt, mert remélem, hogy mostmár, hogy tud menni, a mozgásfejlődés helyett lassan már majd a beszédre fog koncentrálni). Szóval egyik gyerek így, a másik úgy, de a kérdésre válaszolva, nekem így is ő a legtökéletesebb, nem érdekel más, amúgy biztosan szuper babája.:)

Előző voltam

2010. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!