Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titket nem zavarnak a nagyon...

Titket nem zavarnak a nagyon ügyes babák?

Figyelt kérdés

Úgy értem az én babám 7 hónapos. A környezetemben levő babák felállnak 7 hónaposan, mondják hogy mama... stb. Az enyém meg csak kúszik....

Nekem olyan rossz...


2010. jan. 3. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

De igen, és sajna nincs mit tenni, mert az enyém nem ilyen.

Úgy hogy őrlöm magam tovább, de ez van.

2010. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Barátnőm lánya 3 héttel idősebb fiamnál, de hónapokkal hamarabb csinált mindent. Még most is rossz....ez van, nem tehetek róla. Fiam 14 hós, pár bizonytalan lépést tesz egyedül. El kéne fogadni... Amugy 2-3 évesen semmi különbség nem lesz köztük, csak most ilyen erős a kontraszt!
2010. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Biztos rengeteg helyen olvastad már, hogy minden baba fejlődése egyéni, nincs értelme összehasonlítani.

Ezért tehát ezt a FEJEDBEN kell elrendezned, ne a környezeted akard megváltoztatni, mert az úgyse fog menni.

2010. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Engem nem ez zavar ha egy baba valóban ügyes, engem az idegesít hogy siettetni próbálják. Illetve az ha a "nagyokos" anyukák nekiállnak versenyeztetni a szerencsétlen gyerekeket.

Meg ha azt hiszik hogy ez az ő érdemük hogy a gyerek 7 hósan már jár, és hogy azt hiszik ettől h ZSENIT nevelnek.

Holott semmi köze a későbbi képességekhez hogy 7-8 hósan áll és 10 hósan elindul.

2010. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha 7 hósan így beszél, az tényleg ügyes, de nem zseni! 1 éves fiam nem mond semmit, bár már régóta jár, a maga ütemében fejlődik.

Ne érdekeljen már a másik babája! Sajnos az anyukák versenyeznek, hogy az enyém már ezt tud, azt tud! És? Nem lehet erőltetni a babákra. Akkor és azt csinálják, amire a testük és a szellemi képességük érett.

2010. jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Valóban nincs értelme összehasonlítani a gyerekeket. Nehogy amiatt rosszul érezd magad, mert a gyermeked valamit később kezd el csinálni. Egyébként például a kúszás-mászás nagyon fontos az agy fejlődése szempontjából, ezen mozgások folytán rengeteget fejlődik a baba értelme. Szóval, ha egy baba korábban csinál valamit, az nem azt jelenti, hogy annyival okosabb vagy jobbak a képességei.
2010. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is ügyes baba. Most lesz 9 hónapos és tök ügyesen mászik. A te babád is az csak ne hasonlítsad máshoz. Fiad van vagy lányod? Nekem az az öröm ha valami újat csinál a babám. Tegnap annyira bele lendült a beszédbe, hogy egész nap csak azt mondta mama-mama-mama. Majd a babád is mondja. Ő lesz a legügyesebb és a legaribb a viágon.
2010. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar,lehet, hogy az én gyerekem meg másban ügyesebb.De mindent megtanul az Ő saját idejében.Nekem Ő a tökéletes:)
2010. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! engem nem zavarna,ha az ilyen ügyes babák anyukái nem hangoztatnák folyton,és nem hasonlítgatnák mások babáihoz a sajátjukat.Nincs egyforma baba,és tökre nem érdekel kinek a babája mikor áll fel,vagy szólal meg (persze jajj de jó)mert úgy is az enyém lesz mindig a leg ügyesebb.
2010. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát engem nem zavar!!2 ismerősöm babája is felállt 6-7 hónaposan.Az egyiknek a kislánya 1 évesen még nem járt,mert amikor felállt üvöltött a fájdalomtól.A másiknak kisfia van,most 7 hónapos,feláll egyedül de olyan görbe a lába,hogy csuda.Persze ezek az anyukák azt mondják,hogy "hát le mégsem kötözhetem".Én az olvastam,hogy amikor egy kisbaba túl korán akar felállni,amikor még nem elég erős hozzá a csontozata,akkor már ki kell venni a járókából stb.és olyan helyre rakni játszani ahol nincs kapaszkodási lehetősége.A védőnőm meg azt mondta,azok a babák csinálnak mindent ilyen hamar,akiknek nincs terük mászni,csak folyamatosan be vannak rakva a kiságyba vagy a járókába.És ennél a 2 esetnél pontosan így van.És milyen ügyes a babájuk,csak épp tönkreteszik azokat a gyerekeket.Az én kisfiam 6 hónaposan ült egyedül,7-8 hónaposan kúszott,aztán mászott(mint a rakéta)aztán felállt és 13.5 hónapos volt amikor egyedül elindult.Én nem sétáltattam,nem raktam kompba.Volt egy járássegítője,ha akarta azt tologathatta(így nem a székeket tolta).De félreértés ne essék,biztos vannak nagyon ügyes babák is akiknél tényleg nincs erőltetve semmi,azoknak gratula,csak én pont az ellentetjét láttam ezért is ez a véleményem.
2010. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!