Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok tanácsolni? Kisfiam...

Mit tudtok tanácsolni? Kisfiam 10 hónapos és javarészt még csak szopik. Már nagyon zavarnak a plusz kilók.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy szoptatás alatt nem igazán lehet fogyózni és enni is sokat kell,mert szinte tejjel fedezem a táplálékigényét(11 kg!),de mégis mit tudtok javasolni amitől tudnék fogyni?Tudom,hogy kalóriaszegényebben kellene táplálkoznom,de egyszerűen megőrülök a szénhidrátban gazdag ételekért.Ha kevesebbet eszem,akkor sokszor leesik a vércukrom.Tudtok valami más megoldást?Köszi.Egy elkeseredett anyuka.
2009. márc. 25. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
norbi diéta 1-2-3 étrend itt is meg találhato a neten és ö le írja hogy mit hogyan fözz és mi legyen a köret jó ötletek és nem bonyolult csak nem rátot hús sültkrmpli hanem egyszerű gyors kaják pl.sült csirke párolt brokkolival, teljes kiörlésü kenyér , nádcukor stb...
2009. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

NE sokat egyél. Ez hülyeség. Hanem értelmesen. Pl. zöldséget, gyümölcsöt. Ha nagyon kell a szénhidrát, akkor egyél meg egy annyit, hogy érezd, hogy az éhségedet csillapította, de a hasad ne álljon félre tőle. Előtte pedig vágjál be egy tál salátát, vagy magára valamilyen gyümölcsöt. Vagy ha szereted nyersen a zöldségféléket, akkor azt.


Nekem is alacsony a vércukrom, úgyhogy a koplalást, keményebb fogyókúrát nem javasolnám. Sem most, sem a szoptatás abbahagyása után. Mert csak ájuldozni fogsz. Inkább egyél meg egy kanál mézet, egy nagyobbacska kocka csokit stb.

Egyébként pedig olvasd el ezt, nekem nagyon hasznos tanácsokkal szolgált: [link]

2009. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen,azt tudom,hogy milyen kajákat kellene ennem,de egy-egy szoptatás alkalmával úgy "leszív",hogy elkezdek remegni stb.Szerintem a szervezetem igényli a cukrot,szénhidrátot.Zöldségek közül pedig nagyon soktól még mindig fáj a hasa.Vagy lehet,hogy a cukrommal van a baj?lehetséges,hogy cukorbeteg lettem?Annak mik a tünetei?Köszi.
2009. márc. 25. 17:25
 4/18 anonim ***** válasza:
elsö vok.én férjem szokot fogyozni elsö az akarat a fejben döl el !Mi nem vagyunk kivánosak se süti se nasi 3fö kaja és kész!!! Semmi palcsinta mg bukta , cukrázdába se járunk.Én szerettem a sült zöldségeket ! Probáltad már? Imádom hagymát dinsztelve rá a laskagomba nekem erre folyik a nyálam.
2009. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ja,és mennyit szabad fogyni szoptatás alatt úgy,hogy a baba nne lássa kárát?tejsav,kevesebb tej,stb.?
2009. márc. 25. 17:29
 6/18 A kérdező kommentje:
Imádom a hagymát,de a kisfiam pocija nem.Ja és a gomba is a fő ellensége,mert annyit kell tőle pukiznia,hogy eléggé bántja a hasát...
2009. márc. 25. 17:31
 7/18 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: ha úgy érzed, a cukroddal van valami komolyabb baj, akkor szerintem menj el orvoshoz. Egy alaposabb kivizsgálás úgysem árt, és te is tudod, hogy mihez tartsd magad. Tudom, picivel nem könnyű megoldani, de fontos volna. Másik módszer pl. az, hogy próbálj lassan, ráérősen enni. Nem könnyű egy ekkora gyerek mellett kivitelezni, de mindenképpen jó hatással van rád. Ha banánt eszel, attól is fáj a pici hasa? Vagy ha lereszelsz 1-2 almát, és mézzel összekavarva megeszed? Egyébként ehetsz főtt tésztát is, csak arra figyelj, hogy ne zabáld. Én pl. főtt tésztát akár hetekig ehetnék, nem jönne rám semmi. Ugyanennyi hústól viszont biztosan köszvényem lenne.


Az ilyeneket, hogy mennyit szabad fogyni stb. az orvosodtól kérdezd meg. Mert ő fogja látni a laboreredményeket is.

2009. márc. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, még valami: a "sokszor keveset" elvet tartsd szem előtt: napi 5-6 étkezés legyen. Az általam linkelt cikk részletesen leírja, hogy csináld. Sokkal jobb, mint a napi háromszor megtömöd magad. Nekem eleve gyanús az a diéta, ami azzal kezdődik, hogy ezt sem szabad meg azt sem szabad. Normális szervezet esetén mindent szabad: a nagy szelet csokitortát is. Mert nem azon élsz.
2009. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ne haragudj de nem a cukorod lesz a gond hanem igen is oda kell figyelni a bevitelre nádcukor , szöllöcukor , teljeskiörlésü kenyér ,rozsos zsömle,én a panírozáshoz teljeskiörlésü rozs lisztet használok v. csak natur fűszeres hús kakukfű, rozmaring, szerecsendió.Nem a sós füszerekre gondolok.
2009. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyébként lazán lehetsz hipoglikémiás is, de ezt tényleg egy laborvizsgálat tudja kideríteni. Én csak tippelhetek, távdiagnózist nem tudok felállítani. :)
2009. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!