Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd beszélni A GYEREK?

Mikor kezd beszélni A GYEREK?

Figyelt kérdés
Már 16 hónapos a kisfiam és még csak szavakat beszél.PL mama papa cica tasi anya apa néni.Ez még elég?
2010. jan. 2. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nincs elkésve.Az én pici fiam most 21 hós,17 hósan kezdett "komolyabban"beszélni,de még most is csak szavakat mond,de a szókincs egyre bövül.Van a családban egy 2,5 éves kisfiú,aki csak most kezdett szavakat mondani.
2010. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bőven elég!A lányom sem mondott többet, aztán egyik hétről a másikra megeredt a nyelve!Majd nem győzöd figyelni milyen gyorsan rájön a beszélhetnék!Aztán már azt fogod várni kicsit maradjon csöndben!
2010. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Átlagosnak számít,szerintem.Az én lányom 2.5 éves koráig alig mondott pár szót.Aztáncsak megeredt a nyelve.Le se lehetett "lőni"...
2010. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne elég! A fiúk beszédkészsége amúgy is gyengébb a lányokhoz viszonyítva.

Nagy általánosságban, hiszen minden gyerek más és más: 10 – 11 hónapos gyermek beszédében jelennek meg az első értelmes szavak: papa, mama, pipi, baba. Egy és másfél éves kora között egyre intenzívebb lesz a szókincs gyarapodása. (De még csak egyszavas mondatokat kezd használni.) Kb. másfél hónapos korában két –három szavas mondatokat alkalmaz. „Mi ez?” –kérdésre konkrét és jól ismert tárgyaknál beszéddel válaszol. Két – két és fél éves mire többszavas mondatokkal beszél.

2010. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Az én kisfiam 20 hónapos. Már 10hónaposan mondta, hogy baba, lámpa, papa, mama. Mostanra mondatokban beszél! Nincs olyan szó szinte, amit ne mondana. Kérdéseket tesz fel, majdnem mindig helyesen ragoz. Bár hozzá kell tenni, hogy rengeteget foglalkozom vele, mondókázunk, mesélünk, játszunk. Minden ismerős csodálkozik, hogy már mindent mond érthetően. Viszont a mozgása nem volt ilyen gyors, 16 hónaposan indult el. Azóta már szalad :)
2010. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

19:14

Javítás:) "Kb. másfél hónapos korában" helyett: másfél éves korában.

2010. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam semmit se mond még. Aggódom is eleget de állítólag így normális..Igyekszem elhinni :)

Én is rengeteget énekeltem, mondókázok neki, verselünk kiskora óta, sose érdekelte igazán.

Ő viszont mozgásában volt fejlettebb mint a vele egykorúak. Ez most is így van.

Úgyhogy nagyon különbözőek a gyerekek...

2010. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, már úgy értem hogy EZ IS normális.
2010. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

19:34

Megnyugtatásul érdemes ilyenkor elvinni fül-orr-gége -és ha ott javasolják, akkor audiológiai- vizsgálatra a picit. Sokszor a megnagyobbodott mandula az ok, nyomja a dobhártyákat, így alig valamivel, de csökken a hallás. (Ez pedig a beszédet éppen tanuló gyereknél ugyancsak hátráltató tényező.)

2010. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Az én picim 1hónap múlva 2 éves. Állandóan halandzsázik de sajnos egy szavát sem értjük. ?egérteni sok mindent megért de ő maga nem beszél. nekünk azt mondták, az lehet az oka, hogy beszéd nélkül is meg tudja magát értetnivelünk és amíg ez így működik addig nem érzi szükségszerűnek hogy értelmesen beszéljen. Ha éhes odamegy az etetőszékéhez és nyújtószkodik,. ha álmos hozza az alvós nyusziját,ha sétálni akar csörög a kulccsal a zárban vagy hozza a cipőjét stb. Nem tudom hogy így mikor jutunk el a beszédig.

2012. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!