Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babátok hány kiló és...

5 hós babátok hány kiló és mi-mindent csinál már?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 18:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az én örökmozgó nagyfiam 8 kiló felett van (4050-el született)és elkezdtünk 74-es rucikat hordani, némelyik 68-es már szűkös rá. Közel 1 hónapja átfordult hátról hasra, mostanra meg már görög, amíg csak engedjük neki, most készülünk járókát beszerezni, az ágy többé már nem biztonságos. Folyamatos mozgásban van a fiam, születésétől kezdve jár keze-lába, mindig szórakoztatni kell, mostnara már szerencsére leköti magát hosszabb időre is. A fürdőkáddal kiköltöztünk a fürdőszobába, mert a nagy hadonászástól minden vizes volt már bent. Nagy, erős baba, több mint 2 hónapja erőlködik a fejével, hogy fel szeretne ülni, annyi megy már jó ideje, hogy belénk kapaszkodik vagy kicsit megtámasztom a hátát és pikk-pakk felül. Artikulált gagyorászása nemrég átment hatalmas dumába, ha rájön be nem áll a szája. Ha jó passzban van hatalmasakat kacag, a kukucs-kukucs játék a kedvence. Még nem kezdtem a hoszzátáplálást, de már nagyon készülődöm. Egy pár hete rágcsálja a lábujját, alig engedi el, nehéz lett a pelenkázás, de nagyon cuki :-)
2010. jan. 5. 12:43
 12/24 anonim ***** válasza:
4 és fél hónapos kisfiam 7 kg felett van már és 66 cm. Atléta termet.:) Ugyan azokat csinálja, mint a kérdező babája, nagyon szépen, gyorsan fejlődik. Már 3 hósan oda-vissza forgott, egy ideje mászik, és most próbál magától felülni, de még csak segítséggel megy neki. Megtámasztva ül, mint egy cukor. Írtó erős kiskrapek! Állandóan dumál, ha épp nem figyelünk rá, a kiságyból kiabál nekünk, hogy hé, folyton kommunikál. Mondjuk, nekünk is nagy "dumálókánk" van, egész nap ezt hallja, nem csoda.:) Imádja a bebe tv-t, most is elaludt rajta. (nem akartam hagyni, hogy nézze, de annyira tetszik neki, és sikongat, nevet rajta.) Az apját ha meglátja, hangosan sikongat, nevet, majd kiesik a száján. Ugyan ez van, ha bohóckodunk neki, vagy csak örül valaminek. Erős, okos, csodaszép kisfiú. Még tudnék litániát írni...
2010. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az én babám tegnap volt 5 hónapos, 7650 g és 68 centi. Oda-vissza forog és be nem áll a szája olyanokat mond hogy heö, buba, nanna és az összes magánhangzót minden variációban. Nagyon szeret hason lenni, ügyesen kinyomja magát, pár napja hátrafelé kúszik, úgy mint egy hernyócska. Persze előrefelé akar, de nem megy még neki. Foga még nincs, de már nagyon nyáladzik és mindent a szájába tömköd. Sokat vigyorog, és hangosan sikongat ha apa dobálja :)
2010. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a tiétek között az én babám a legkisebb...

No, de már nem aggódok ezen, mert szerintem minden rendben van vele.

Most érjük el talán a 6 kilót. (Egy hete volt 5,87)

Még nem fordul sem hátról hasra, sem pedig fordítva.

Nagyon sokat beszél. És hallgat a nevére, valamint már érti a kiskacsa szót. Az ajtónkra készítettem 3 kacsát: egyet kék, egyet piros masnival a nyakában, melléjük pedig egy kiskacsát szalag nélkül. Mindig mondom neki, hogy "Apa-kacsa, Anya-kacsa, Baba-kacsa. Amikor máshol vagyunk pár napig, már nagyon nyűgös, mire hazaérünk. Akkor odamegyünk az ajtóhoz, és mondom neki, hogy nézd, itt van Apa-kacsa, Anya-kacsa, Baba-kacsa. És egyből keresi a szemével az ajtón a kacsákat. :)


(A súlya egyébként szerintem azért ennyi, mert az első egy hónapban elszúrtam kicsit a ciciztetést. Többször kellett volna cicire tennem. Így aztán az első hónapban kb. 50 grammot hízott csak...)

2010. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

7kg

Kislány.

3 hónapos kora óta hasra fordul,de most tanult meg a másik irányba is hasra fordulni.Kicsit ha felültetem már megtámaszkodik 2-3 mp-re a kezére,nem dől el.A lába folyamatosan a szájában van.

2010. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

3950 gramma és 56 centivel születte lányom 5 hónaposan 6400 gramm és 6 cm volt, csak anyateje evett.

Akkor már forgott hátról hasra és vissza , és kúszott.

6 hónaposan felült, rá egy hétre feléállt

2010. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15:13-as 6 hónaposan felállt? Magától?
2010. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Igen, 09.08. án volt 6 hónapos és 16-án este a kiságyban felállt a rácsba kapaszkodva le is fényképeztük, most néztem meg a pontos dátumot a képen.

bementem aszobába és állt.

Amúgy 6 hónaposan felült, úgy hogy négykézlábra állt és hátrahuppant

15:17-es

2010. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
bocs 15:13-as
2010. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Én anyu elmondása alapján 7 hósan álltam fel.
2010. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!