Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat eszik 3,5 hónapos...

Sokat eszik 3,5 hónapos babám? Megnéznétek? Kicsit aggaszt, hogy igen.

Figyelt kérdés

Naponta 5-ször eszik.2 hete csak tápszeres.

Éjjel: 110 ml + kicsi víz, kb.20 ml

Reggel: 7-8 között: 170 ml

Tízórai: -

Ebéd: 11-12 között: 170 ml

Uzsonna: 15-16 között: 170 ml

Vacsora: 19-20 között: 180 ml


A másik dolog ami kicsit "aggaszt", hogy eddig éjjel 3 és 5 között ébred, de AZ ELMÚLT NAPOKBAN fél 2kor. Én azt gondoltam, h ahogy egyre nő majd mindig később fog felkelni, most meg úgy érzem, h visszafele "fejlődünk". Este több tápit nem merek neki adni, mert így is félek h sok, nem akarom h egy elhízott gyerek legyen!(tapasztalat, engem is eltoltak anyámék)

A tapasztalataitokra lennék kíváncsi és tanácsot várok az éjszakai evésről (megjegyzem: nem teher h fel kell kelnem éjjel, csak nem tudom hova tenni, h egyre korábban ébred)


2010. jan. 2. 16:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Csak annyit tennék az előttem szólók tanácsai mellé,hogy a kicsik bizonyos korban szeparációs időszakukat élik,ez is okozhatja a nyugtalan alvást,sűrű ébredést,nehéz elalvást.Nékem úgy tűnt hogy nagyon szépen eteted,és nem tűnt soknak a mennyiség sem.A tápszert könnyebb szabályozni mennyiségében mint az anyatejet.4hós babám 7 kiló volt,ami sok,pedig csak anyatejet kapott megjegyzem ő is sokat ébredt éjjelente.
2010. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 bucibabuci ***** válasza:

10:46-os vagyok

Nem akarom leszólni az anyatejes babákat, pont azt mondom, hogy nem lesznek ők sem felfújva, én konkrétan a szomszédomat mondtam, hogy túlzás, hogy 7 hósan meg 1 évesen nem ad neki semmit csak tápszert. Az én kisfiam is 5 hós kora óta tápszeres, leválasztotta magát, meg gondolom kevés volt a tejem.reggel este fogad el 100 ml, kínlódás, mert nem akarja meginni, úgyhogy semmi gondom a tápszeres babákkal, hisz az enyém is kap,a védőnő szerint többet kellene neki tápszert enni most 7 hós, de ha nem kell neki.

Amúgy ha valaki tudna olyan tápszert ami finom, nincs műanyag íze megírhatná, mert hát tej híján tényleg több tápszert kellene ennie.

Úgyhogy nem akartam senkit bántani, csak az én véleményemet írtam le olyanról akit ismerek.

Persze olyat is ismerek aki ésszel eteti a babáját, nem lusta hozzátáplálni, kutyulgatni a babájának, vagy bébiételt venni neki.

2010. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

8:39-es vagyok, megkérdezhetem, miért kellett az én válaszomat lepontozni, és az olyanok akik a hülye tápszerkérdésről vitatkoznak meg felpontozni? Ugyan mi köze ezeknek a válaszoknak a kérdéshez? Egyébként meg ez is egy hülye téveszme, hogy felfúj. Melyik az az összetevője, ami ezt okozná? Az anyatej hamarabb felfújhatja babát, ha olyanokat eszik az anya.

Nekem hármasikreim vannak, kettő pufibb, egy hosszú vékony. A vékonykább többet eszik, ugyanabból a tápszerből. Akkor ő miért nem fújódik fel??? A másik kettő se felfújt, kis párnácskáik vannak, de pont olyan kis igazi babás hurkák. Nincsenek elmaradva, 7-8 kg-sak fél évesen. De mindegy ez az egész, mert nem is ez volt a kérdés.

2010. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

11 éve is ugyan ez a vita volt a tápszeröl ,már kicsit avas ez a találgatás.

Mit egyen a baba ha nincs más ki kisérletezve anyatej potlására?

Szerintem jó a minösége a tápszernek ,már 30 éve is volt táp.

2010. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!