Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat eszik 3,5 hónapos...

Sokat eszik 3,5 hónapos babám? Megnéznétek? Kicsit aggaszt, hogy igen.

Figyelt kérdés

Naponta 5-ször eszik.2 hete csak tápszeres.

Éjjel: 110 ml + kicsi víz, kb.20 ml

Reggel: 7-8 között: 170 ml

Tízórai: -

Ebéd: 11-12 között: 170 ml

Uzsonna: 15-16 között: 170 ml

Vacsora: 19-20 között: 180 ml


A másik dolog ami kicsit "aggaszt", hogy eddig éjjel 3 és 5 között ébred, de AZ ELMÚLT NAPOKBAN fél 2kor. Én azt gondoltam, h ahogy egyre nő majd mindig később fog felkelni, most meg úgy érzem, h visszafele "fejlődünk". Este több tápit nem merek neki adni, mert így is félek h sok, nem akarom h egy elhízott gyerek legyen!(tapasztalat, engem is eltoltak anyámék)

A tapasztalataitokra lennék kíváncsi és tanácsot várok az éjszakai evésről (megjegyzem: nem teher h fel kell kelnem éjjel, csak nem tudom hova tenni, h egyre korábban ébred)


2010. jan. 2. 16:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Azért ébred fel éjjel,mert este nem lakik jól.Ha eléri a 4 hónapot,tápszer helyett adj neki gyümölcsöt,főzelékeket fokozatosan tápszer helyett.A tápszer csak felfújja a babákat,attól lesznek kövérek,éppúgy mint régen azok a babák,akik csak tejbegrízt kaptak.Igaz,hogy ma a tápszert erőltetik,de ez mesterséges étel,ami semmi természetes vitamint és tápanyagot nem tartalmaz.
2010. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Mekkora a súlya a babádnak?
2010. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Azzal, hogy tápszer helyett gyümölcsöt, zöldséget kapjon a baba még orvosok sem értenek egyet. Manapság már 2 éves korig esznek tápszert a gyerekek pont azért, mert a tápanyagokból annyi van bennük, amennyit nem képes egyéb ételekből felhasználni.

Az, hogy a tápszeres babák kövérek sem igaz, sok anyatejes baba is úgy néz ki, mint egy michelin baba és mégis egészségesek. Szerintem butaság azért nem adn a babának eleget enni, mert félsz, hogy elhízik. Az elhízás genetika, nem etetés kérdése. Ha te duci voltál/vagy valószínűleg ő is az lesz akármennyit is adsz neki enni.

A kérdésedre válaszolva pedig 800ml-t eszik egy nap, ha jól számoltam, ez pedig egy 5300g-os baba szükségletének felel meg (a baba napi adagja testsúlykilogrammonként 150 ml anyatej vagy tápszer), ha ilyen a babád súlya, akkor eleget eszik.

2010. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
A tápszeres babáknak több folyadékra van szükségük. Szerintem nagyon jól eszik a babád, de nagyon keveset iszik. Az anyatej jó szomjoltó, a tápszer nem. Az én 4 hónapos babám hasonló mennyiséget eszik, mint a tiéd, de mellette kb 4-5 deci vizet megiszik étkezések között. Lehet azért kel fel korábban, mert szomjas. Vacsi után kínáld meg vízzel, vagy ha nem kéri, akkor az előző étkezés után.
2010. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Az előző voltam. A 4-5 deci egész napra vonatkozik :)
2010. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Én meg azon idegelem magam hogy a 4 hós babám,60 és 120 gramm között szopizik,450-500 grammot nem mindig éri el a napi adagja. :(
2010. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, azt elfeljtettem írni, hogy 5800 gr! És lehet h tényleg több folyadékra lenne szüksége, ezen ma gondolkodtam el, ma kapott napközben 2x30 ml teát.

Most este nagyon nehezen aludt el(ő már egyedül elalszik,de ma nem sikerült) viszont 50 ml víz után sikerült a kezemben elaltatnom.

Amúgy éjjelre nem nagy meló a szervezetének ha ennyit iszik?

2010. jan. 2. 20:33
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen ideális amennyit eszik a babád! Kedves első hozzátennék a "monológodhoz" annyit, hogy az én kislányom tápszeres, mert sajnos nem indult be a tejem egyáltalán bár mindent megtettem érte, így kicsit rosszul esik, hogy lenézed a tápszeres gyerekeket!!! Az én lányom nincs felfújva ezt kikérem magamnak és biztos, hogy van olyan egészséges mint egy anyatejes baba!!! ENNYI
2010. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

A szervezetét nem terheli meg az ital, max a pelust :) Egyébként a víz/tea jót tesz a veséjének is, aztán ha később hozzátáplálsz a gyümileveket is nagyon fogja imádni.

17:59-es voltam.

2010. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 2. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!