Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat eszik 3,5 hónapos...

Sokat eszik 3,5 hónapos babám? Megnéznétek? Kicsit aggaszt, hogy igen.

Figyelt kérdés

Naponta 5-ször eszik.2 hete csak tápszeres.

Éjjel: 110 ml + kicsi víz, kb.20 ml

Reggel: 7-8 között: 170 ml

Tízórai: -

Ebéd: 11-12 között: 170 ml

Uzsonna: 15-16 között: 170 ml

Vacsora: 19-20 között: 180 ml


A másik dolog ami kicsit "aggaszt", hogy eddig éjjel 3 és 5 között ébred, de AZ ELMÚLT NAPOKBAN fél 2kor. Én azt gondoltam, h ahogy egyre nő majd mindig később fog felkelni, most meg úgy érzem, h visszafele "fejlődünk". Este több tápit nem merek neki adni, mert így is félek h sok, nem akarom h egy elhízott gyerek legyen!(tapasztalat, engem is eltoltak anyámék)

A tapasztalataitokra lennék kíváncsi és tanácsot várok az éjszakai evésről (megjegyzem: nem teher h fel kell kelnem éjjel, csak nem tudom hova tenni, h egyre korábban ébred)


2010. jan. 2. 16:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
A babád tökléletesen jól eszik, Én is arra szavazok, hogy próbálj Neki több folyadékot adni. A tápszerhez meg csak annyit fűznék hozzá, hogy totális hülyeség, hogy felfújja a babákat. Ma már a tápszerek nem olyanok, mint 20 évvel ezelőtt. És igenis tartalmaznak minden tápanyagot, vitamint, amire szüksége van a babáknak. És ezt úgy mondom, hogy az Én kislányom anyatajes volt 7 hónapos koráig. És Engem is totál felháborít, amikor valaki "leszólja" a tápszeres babákat. Biztos vagyok benne, hogy aki tápszert ad a babájának, nem azért teszi, mert nincs kedve szoptatni. És nem hiszem, hogy az ilyen hozzászólások segítenek a szoptatni nem tudó anyukák lelkivilágának. Úgyhogy szégyellje magát mindenki, aki ilyen hozzászólásokat ír.
2010. jan. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

Attól még 4 hónapos kortól el lehet kezdeni lassacskán a hozzátáplálást, nem lesz semmi baja, csak a mai csőlátású anyukáknak köszönhető, hogy itt mindenki ezen parázik, hogy jajj, nehogy már egy-két héttel előbb elkezdjétek a hozzátáplálást, mert baja lesz a gyereknek. Ugyan mi a fene baja lenne??? Akkora baromságokat tudnak írni, hogy a bélbolyhok így meg úgy tönkre mennek, de közben nincsenek is kialakulva (bár akkor nem tudom hogy megy tönkre). Hol van ennek a tudományos alapja? Utána nézett ennek bárki is?

Na, mindegy nem ezt akartam válaszolni. Ráadásul úgy is lesz egy jó pár anyuka, aki mindjárt vérszemet kap, hogy márpedig percre pontosan csak 6 hónaposan lehet elkezdeni a kóstoltatást is. (szerintem úgy normális, ha már 4 hónaposan a tejen kívül más ízekkel is ismertetjük, szépen fokozatosan, 5 hónaposan már pépeket is kap, 6 hónapos korára pedig már akár ki is váltunk egy étkezést)

Szerintem nem eszik egyáltalán sokat a babád. Sőt éjszaka is azért kelhet fel, mert még éhes. Az hogy egyre korábban ébred - sok babánál van egy ilyen korszak - el fog múlni. Sok minden állhat ennek a hátterében is. Nekünk is kb. 3,5-4 hónaposan volt ez, úgy egy hónapig tartott, azóta újra vissza állt a régi rend. Most már 5-6-7 körül kelnek. Onnan tudod, hogy éhes e éjszaka, hogy ha megeszi a teljes adagot és utána jóllakottan könnyen vissza altatod, akkor ez volt a gond.

HÁt lehet éppenséggel szomjas is, de ez babafüggő, hogy mennyit akar inni. Pl. az én babáim csak is azóta hajlandóak inni , mikor elkezdtük a hozzátáplálást, előtte ők is ha 10-20 ml vizet megittak, akkor az már jónak számított. Tápszeresek, de a védőnőnk és az orvosunk is azon a véleményen volt, hogy ugyanúgy szomjoltó a tápszer is, csak a nagy melegben kell pótlás. Persze lehet kÍNÁLgatni, de ha nem kérik, akkor sincs gond. De végülis teljesen mindegy, mert ők tudják, szomjasak e. Ha egyszerűen nem fogad el többet, akkor valószínűleg nem az. Ha meg igen,akkor kínálgatni kell etetés előtt fél órával, vagy két etetés között (ne utána, mert akkor már el van telítődve, és ne közvetlen előtte, mert akkor meg már valószínűleg annyira éhes, hogy nem arra vágyik, max. iszik belőle egy kicsit)

2010. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszi h leírtátok a tapasztalataitokat, erre voltam kíváncsi. És az tényleg igaz, h a tápszeres babákat ne szóljátok le. Én ismerek mindekét táplálási módból mindkét végeletet. Unokatesóm kislánya csak anyatejes volt és amíg nem kedett el jobban mozogni, nem hazudok a csuklójára, bokájára rálógott a husi, mióta elindult szép kis csajszi lett. Viszont a férjem unokatesóüjának ikrei vannak, csak tápisok voltak, most 5 évesek és 12 kg! Viszont nővérem kislánya is csak tápis, és ő is kicsit husibb! Szerintem ez már genetika, és ha majd elindulnak, akkor lemozogják.

Kedves utolsó átgondoltam amit írtál és igazad lehet, mert ma éjjel már fél 1kor kelt, bevágott 160 ml-t és úgy aludt vissza mint a bunda, nem is volt belőle cirkusz. Mikor csak 110 ml-t + vizet adtam neki éjjel, akkor volt, h tök nehezen tudtam visszaaltatni.

2010. jan. 5. 09:17
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

4. HÓNAPBAN vacsorára sürű sinlac tápot adtam cumis üvegböl, a lyukat a fözelékes cumin kitágitottam forró tűvel.

Azóta jókat alszik éjszaka.

Én is itt kaptam a tanácsot.

Tápot orvos írja föl.

2010. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

én babám is sokat evett már picinek is, ha sirt kérte a kaját de utána csend volt.HA SÍRT ÉN MINDIG MEGKINÁLTAM.

Nem lett kövér ,de szép fejlett nagyobb mint a vele egy koruak.A fözelékböl nem eszik sokat és még mindig imádja a tápot.

Kicsinek sokszor repetázott mi is csodálkoztunk hogy kéri a tápit.

2010. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 bucibabuci ***** válasza:
0%

Írjátok, hogy nem kell leszólni a tápszeres babákat. Ismerőseim között 3 kicsi tápszeres. 2 ugyanolyan mint az én tejes babám, de a 3. kicsi úgy fel van fújva, hogy 1 évesre való ruha kell neki, persze fel kell hajtani a kezén és a lábán. Anyukája kerek perec megmondta, hogy nem akarja szoptatni, ugyanúgy mint a másik lányát, hisz az is felnőtt tápszeren, jó felpuffasztva, hozzáteszem, mert 8 hónaposan is csak tápszert kapott a nagy is és a kicsi is 7 hónapos, még csak egy kis almát sem reszel neki.A másik két kisbaba kis formás persze anyukájuk őket is hozzátáplálja, nem tápszerrel tömi.

Úgyhogy attól, hogy a tápszerek nem olyanok, moint régen attól még fel lehet vele fújatni egy kisbabát.

2010. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
26%
adj neki egy kis krumplit, és teát is!
2010. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Felháborító a sok sületlenség, amit a tápszerről írtak néhányan. Még mindig sok a tudatlan, ez szomorú! És ami rosszabb, hogy ezt hangoztatják! A kicsiknek is genetikai adottsága, hogy husisabb e, vagy sem. Tömni nem lehet őket, ha nem kell neki, azt kifejezi, úgy mint azt is, hogy ha éhes. Ha esetleg husisabb 3 hósan, se probléma, mert ha már mozog, lemozogja. Nem kell fogyóztatni.:) Ja, nekem tejet és tápszert is eszik a babám, és 4 hós épp nem volt, már elkezdtük a hozzátáplálást. Imádja a gyümölcsöket, és rendbe jött az emésztése, ugyanis eddig 3-4-5 naponta kakilt csak. Anyáink már korábban elkezdték, és szépek, egészségesek vagyunk, mint a makk!:)
2010. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

10:46-osnak! ha az ember "ésszel" eteti a babáját, akkor megelőzheti, h nem lesz pufi, ezt értem a tápira is meg az anyatejre is. tudatlan ismerősöm 5,5 hónapos babáját 2 óránként 200-220 ml tápszerrel kínálja meg, mert amikor kicsi volt minden egyes sírását éhségnek értelmezte. na most a kisfiú ott tart, h még az oldalára sem tud megfordulni, csak fekszik mint egy db fa, több int 9 kg. így persze h fel lehet fújni a babákat. úgyh kérlek ne ítéld el azokat, akik ésszel etetik a babájukat, mégis husisabbak lesznek. olvass egy kicsit és rájössz, h milyen okok állhatnak a háttérben. nem kell minden olyan kismamét leszólnod, aki tápszert ad a babájáak, ha nem tudod a hátterét. hidd el én is szívesebben adnék neki anyatejet.

sajnálom, de számomra a te válaszod nem volt hasznos.


A többieknek pedig köszönöm.

2010. jan. 5. 12:11
 20/24 A kérdező kommentje:
annyi még, a az ismerősöm 5,5 hónapos babájának 2 hónapos korában adott ennyit.
2010. jan. 5. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!