Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámnak nagyon kivan...

6 hetes babámnak nagyon kivan pirosodva és pattogva a kis feneke. Már nemhasznál semmi. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pampers törlőkendőt és pelust használok,de minnél csúnyább,kenem is Niveával,de nem jobb.Tudnátok valamit ami segítenne?Lehetséges hogy alergiás lett valamire?
2008. júl. 30. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nem bírja a bőre ezt a fajta törlőkendőt, de a melegtől is lehet. Krémnek inkább a Bepanten PLUSZ-t használd, és szerintem minél többet hagyd szabadon a fenekét. Lehet melege van, ami nem is csoda, ekkora hőségben.
2008. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ÉN KEZDETTŐL A BEPANTEN HASZNÁLTAM. MÁR ELMÚLT EGY ÉVES ÉS NAPI EGYSZER KELL MÁR CSAK KENNEM A FENEKÉT.HA ETTŐL SEM MÚLIK EL AKKOR VISZONT IRÁNY A GYEREK DOKI MERT LEHET,HOGY MÁS BAJA VAN
2008. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat,megyek veszek ma azt a krémet.Sokat hagyom szellősztetni a afenekét,de valahogyan nem segít,nagyon csunya,mint a pattanás.És minden pisilésnér sír szegénykém.Huggies pelust használtam,most 4 napja áttértem a Pampersre.Ha nem mulna mindenképp felkeresem az orvost.
2008. júl. 30. 13:58
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Pelenkakiütésnek hívják.Nem lehet,hogy nem kented minden egyes pelenkázásnál a fenekét popsikenőccsel.Próbáld meg a sudocream nevűt,vagy a gyógyszertárban kevertet.Hagyd sokat szellőzni.Tehát gumilepedő,rá egy egyéb lepedő,és befelé meztelenül a kiságyba.Úgyis baromi meleg van mostanában.
2008. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A guminak minden formáját felejtsd el, sokkal rosszabb lesz tőle!!

Ilyen pici babának én mindneképp csak a gyógyszertári krémet javaslom, a Níveát meg egyebet semmiképp nem.

A sudokrem is jó lehet, igen drága, de dícsérik.

Nekem is 6 hetes a lányom, gyógyszertárit használok, semmi baja tőle.

A babának ez nagyon fáj, úgyhogy igyekezz mielőbb megszüntetni, konzultálj dokival, vegyél egy jó krémet és fürdes meg vagy most le vizes kendővel a popsiját akár többször is egy nap.

2008. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Most szerintem is a bepanten a legjobb.Ha panaszmentes napközben jó a gyógyszertári,de éjszakára ez kevés.Nekem éjszakára a sudokrém vált be.Ha viszont piros és fáj akkor a bepenten.

Ha van anyatejed azzal is kenegetheted.Az is sokat használ sok esetben.

2008. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, próbáld ki a Sudocremet, vagy a Bepanthen Plusz-t! (Jó a sima Bepanthen is, de ha ennyire csúnya a popsija, akkor inkább a Plusz-t vedd, az még jobb.)

Még egy dolog: próbálj pelust és törlőkendőt is váltani, okozhat az is gondot, az én fiam például nem bírta a Pampers-t és a környezetemben elég sok babapopsi szintén attól pirosodott ki.

2008. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak ugyanez volt a problémája és a fürdéseket végig sírta. Nekem a védőnő azt ajánlotta, hogy minden tisztába tételnél mossam le a seggét kamillával és naponta 3-szor kenjem be Canesten kenőccsel, a többi alkalommal meg Bepantennel. Pár nap alatt teljesen eltűnt a pirosság és a hólyagok. Nekünk a popsitörlőtől volt. A Canesten tényleg bevált, azóta is, ha kicsit pirosabb, rögtön azzal kenem. Semmi probléma nincs onnantól.
2008. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma vettem észre hogy ami krém itthon van az Sudocrem.Kaptam ilyen korházi csomagot abban van egy teszt krém,elég sok van benne,megpróbálom 1-2 nap használni azt.Esetleg ha nem lessz jobb tőle veszek Bepanthemt.Már a pamperszre is gondoltam,mert 4 napja használom és attól mindig pirosabb.Megpróbálok váltani,mert van itthon más fajta is.Volt idő mikkor a nagy melegben nem kentem be a popsiát.Lehet ezzel csináltam rosszat.Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát.Bepanthem mennyibe kerül?
2008. júl. 30. 22:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon jókat írtak eddig, de próbáld ki, hogy nem törlőkendővel tisztitod a popsit, hanem meleg vizes vattával, ruhával. A törlőkendő egy vékony réteget ott hagy, és hiába kened be!
2008. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!