Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 éves és 3 hós a kislányaim...

5,5 éves és 3 hós a kislányaim, és ma megtudtam, hogy az apja 3,5 éve csal. Egyedül fellehet nevelnni két gyereket? Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Lehet nem ide illik a kérdés, de ha máshol teszem fel, ők nem értik meg azokat, ll nem látnak bele abba, h milyen kisgyerekkel egyedül. Lebukott a drága, a telefonja elárult mindent, eddig pakoltam össze a cuccait, reggel hatkor jár le a szolgálata, és jön érte. Mondtam vagy ő vagy én. Nem ellenkezett. Van egy 5.5 éves lányom is. Vannak itt egyedül álló anyukák? Ki lhet ezt bírni, és meg lehet tisztességgel és becsülettel ezt csinálni?? Teljesen kivagyok, mérhetetlen düh és bánat van bennem. Most mihez kezdjek? 2 gyerekkel egyedül?????????
2009. dec. 31. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A fenti link egy blogé, 3 gyerekes anyuka maradt magára, hasonló gondok miatt.

Baromi nehéz lehet, hiszen még nagyon kicsik a lányok, nem is értem a férjedet, milyen apa az ilyen.:(((

Légy erős, remélem lesz itt rajtam kívül valaki, aki jobban tud segízeni!

2009. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! (bocsi a tegezésért, már megszoktam anonim oldalon)

Én ugyan nem vagyok anya, de az anyám példáját tudom felhozni. Én 3 éves, bátyám 8 éves volt, mikor apám behülyült és elhagyott minket, mondván, ő még fiatal ehhez (27 éves volt). Anyu teljesen összetört, nem tudta, hogy most mi lesz, mert apám nem fizetett gyerektartást és egyedül kellett mindennel szembenéznie. Nagyon nehéz volt, de elment még 27 évesen tanulni és azóta szerzett 2 diplomát. Nálunk sok segítséget nyújtott a nagyim és anyu tesója, de anyagilag mindent neki kellett megoldania támogatás nélkül. Fizette a tandíjat, dolgozott és mellette minket nevelt. Nagyon ügyesen csinálta, összehozott egy vállalkozást is. Nekünk nagyon rossz volt, hogy apánk így lelépett, de anyura felnéztünk és ez tök jó. Meg lehet oldani, egész biztos vagyok benne. Ne add fel, az én anyukám is megcsinálta és szörnyen nehéz volt, de sikerült..ráadásul normális, törekvő emberek lettünk a tesómmal. Sok sikert és kitartást, Drága Anyuka!

16/L

2009. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, attol fugg, hogy mennyire lesz nehez, hogy van-e hol laknotok majd a gyerekekkel? Van-e, lenne-e munkahelyed, vissza tudnal-e menni dolgozni? Van-e nagyszuloi segitseged? Ott laknak-e a nagyszulok, testvereid a kozeledben? Ezeket mind at kell gondolnod.

Ha van segitseged, lenne hol dolgoznod, a kicsi menne bolcsibe, akkor konnyebb lenne a helyzet, mint akkor, ha nincs munkad, nincs nagyszulo, csak te vagy a kicsikkel.

A ferjedtol a gyerektartast mindenkepp kerd majd, valjal el tole, es akkor torvenyesen megitelik a gyerektartast.

De azert mielott kirakod a cuccait mindent alaposan gondoljal at!!!

Elhiszem hogy latni se akarod most a ferjedet, es gyulolod, de gondold at, hogy hogyan tudsz a ketto gyerekkel meglenni anyagilag, fizikailag a tovabbiakban.

2009. dec. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nehéz lesz!!! Egyedül két gyerekkel.

Anyukám 4 gyereket nevelt egyedül. Nem volt segítsége de meg lehet oldani. Se nagyszülők, se rokonok nem segítettek, mert messze laktak. Emlékszem rá, hogy nem volt mindig hús az asztalon de azért felnőttünk. Az apám még arra is képes volt,hogy felmondott és feketén dolgozott hogy ne keljen gyerektartást fizetni.

Csak egy dologhoz tudsz kezdeni neveled a gyerekeidet és a legtöbb szeretetet adod nekik. Ha tudsz valakitől segítséget kérni kérj. Kitartás! Neked fontos dolgod van nem zuhanhatsz össze!

2009. dec. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lehet kettő ekkora gyerekkel egyedül. Gondolom nem 50 éves vagy, így még lesz lehetőséged az újrakezdéshez. Hidd el rosszabb lenne 25 év után koppanni.
2009. dec. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hú, de rosszul kezdődik az éved.Nagyon sajnálom.

Apám minket akkor hagyott el, amikor a bátyám 3, én másfél éves voltam.Anyu erőt vett magán, és dolgozott, sokat foglalkozott velünk.Mindkettőnknek több diplomája van, új ház stb.

Keress bölcsit,és ne szégyellj segítséget kérni szüleidtől!Ha tudsz, menj vissza dolgozni.Ez anyagilag és lelkileg is majd jót tesz.Idővel biztos találsz magadnak új párt.Hidd el, vannak még normális férfiak is!Lehet, hogy ő majd többet megtesz értetek, mint a férjed.

Eddig nem is gyanakodtál?Én is annyira bízom a férjemben, hogy eszembe sem jutna.

Szorítok, hogy legyen erőd, és kitartásod az új életedhez:)Boldogabb Új Évet!

2009. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia.Baromi nehéz lesz.Saját tapasztalatból mondom.Én albérletbe költöztem két gyerekkel,bár nekem már iskolásak voltak,én tudtam dolgozni járni,de amit kerestem az elment a rezsire,csak a családi maradt,volt hogy egy hónapig én vajas kenyéren éltem,hogy a gyerekeknek minden meglegyen.De túl éltük.Ha van segítség azt fogad el,nekem anyukám nagyon sokat volt velünk.És ne keseregj,mert nem érdemli meg a férjed erősnek kell lenni!
2009. dec. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

anyám 6.ot nevelt egyedül.

én pedig most várom a 2.-at.

és nem zavar.a pasik csak a sexre jok és a gyereknemzésre.tisztelet a kivételnek

2010. jan. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!