Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a babájának már 2x ad...

Aki a babájának már 2x ad főzeléket, mindegyik főzelékbe rak húst vagy csak az ebédbe? Most leszünk 8 hósak a héten. Hús mindennap kell? Vagy helyette mit lehet a főzelékbe tenni?

Figyelt kérdés

Ez a napunk:

7 óra szopi

9 ó. gyümi

10 ó. szopi

12:30 főzelék +szopi

16 ó szopi

18 ó tejpép

19:30 szopi


A 16 órás szopi helyett akarok tejpépet adni + jöhet a szopi, a 18 órás pép helyett meg főzeléket. Mostanában éhesebb már 16óra után.

Mi a véleményed?


2009. dec. 30. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vacsora általában ugyanaz szokott lenni, mint az ebéd, tehát húsos. A hús helyett szoktam még tojássárgáját, sajtot, vagy túrót tenni a főzelékhez egy héten egyszer. Tehát egyik nap hús, másik nap a fentiekből valamelyik, utána megint hús és így tovább.
2009. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy a felsoroltakkal 10 hós korától próbálkoztam, előtte a húsokat variáltam.
2009. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

egy héten egyszer lehet májat is adni hús helyett

én általában abból turmixolok, amit mi eszünk

pl a húslevesből kiszedek répát, krumplit, főtt husit és a levessel turmiolom

vagy a dinsztelt májból szedek ki pár darab májat és főtt rizzsel meg egy kis forralt vízzel elturmixolom

ha nem olyat eszünk, amiből ő is ehet, akkor a fagyasztóból szedek elő neki valamit, amit előre nagyobb adagban megcsináltam és kiadagolva lefagyasztottam


egy nap egyszer főzök neki, akkor annyit, ami kétszerre elég, ezt eszi délben és este

a többi étkezésre gyümit vagy/és tejpépet


nagyon szereti, amikor a gyümölcsöt lereszelem, vízzel hígítom és tejpépet keverek bele (pl fél banán, 2 ek valamilyen tejpép és annyi víz, hogy jó állaga legyen)

2009. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


Akkor ha dupla adag főzeléket főzök ahhoz dupla adag húst tegyek aminek a felét délben a másik felét vacsira eszi? Vagy csak szimpla egy adag húst tegyek bele és ha elfelezem aznapra, akkor fél-fél húsadagot eszik az étkezésekre és ez teszi ki az egy napi adagot?

Sajtot, túrót, tojássárgát mikor lehet neki adni?

2009. dec. 30. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre az a furcsa, hogy ilyen gyakran "eszik" a babád, meg ahogy változtatni akarod, az is 2 óra eltérés. Vagy nálatok a szopi nem étkezés, hanem ivás, és mást nem iszik? Amúgy a főzelék vacsorára jó ötlet, de nem kötelező, vagy variálhatod, hogy egyik nap tejpép, másik nap főzelék, amennyivel jóllakik. A húst, sajtot, más fehérjét meg szintén úgy adod, ahogy gondolod, vagy az egészet ebédre, vagy két részletben. Én inkább ebédre adnám, hogy ne 2x terhelje a gyomrát. Adhatsz már neki joghurtot is akár.
2009. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

husi elég egy nap 1 kis kockányi a babának

ideálisan heti 6 napon 10-20 gramm per nap, a maradék 1 napon pedig 10-20 gramm csirkemájat kellene adni a babának, de én pl nem minden nap adok :S

8 hós kortól már reszelhetsz pici sajtot is a főzelékébe, ha nem volt allergiás a családban


én ezt a hozzátáplálási táblázatot használom:

[link]

2009. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!


Kedves 21:08-as!

Sokszor eszik a babám? A szopik étkezések. Te hogy csinálnád? Megírnád? Melyik a sok? Délután szokott kis vizet inni. A reggeli gyümi 100ml az ebéd meg a pép 180ml. Köszi!

2009. dec. 30. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:

nem a 21:08-as vagyok, de azért leírom

8 hós korban már 3-4 óra hosszánként szoktak adni a babáknak enni, tehát naponta 5-6 étkezés

nálunk:

1, reggeli szopi 7-kor

2, tízórai gyümi 10-kor

3, ebéd főzelék 13-kor - ezután nagy alvás

4, uzsi fél5-5 körül - gyümölcs vagy tejpép

5, vacsora főzelék vagy tejpép 8-kor

fürdés, majd szopival alszik el

2009. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!


Nálatok akkor csak reggel és lefekvéskor van szopi? az étkezések után nem szokott szopizni?

Nálunk 10 után szokott aludni nagyot 1-2 órát ebéd után már csak 30-45 percet.

2009. dec. 30. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 5 hós babám van ugyan de ő is csak 5 ször eszik egy nap.

1: táp 210-240 ml 7 óra (fel kell keltsem :( )

2:fözelék -víz +- 11 óra

3:táp +- 14 óra

4:gyümi kekszel-víz +- 17 Óra

5:táp +- 20 óra

2009. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!