Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam pénteken lesz 14...

Kisfiam pénteken lesz 14 hetes ti mit adtok ennyi idős babátoknak? Kostoltatok már? és mit?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Semmit kizárólag anyatejet 6 hónapos koráig!!
2009. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ekkora babának még nem érett rá az emésztőrendszere szilárd táplálék feldolgozására. Ezért neki még csak az anyatej való, ha az nincs, tápszer.
2009. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez nem az az oldal, ahol támogatni fognak a korai hozzátáplálásban, itt szinte mindenki a mai irányelvek szerint táplál. 3 és fél, 4 hónapos korában én adtam már neki milupa tejpépet és répát, aztán szép fokozatosan mindent bevezettünk. most 9 hónapos, tojásfehérjét és tejet nem kap 1 éves koráig, mert ezt úgy gondolom, hogy fontos betartani, de ő már elég sokmindent eszik. sok olyan anyuka is ír ide, aki 7 hónaposan már nem bír lenyomni semmit a babája torkán, pedig akkor kézzel lábbal megtenné már, ha elkezdte volna 4 hónaposan, a babája lehet, sokkal nyitottabb lett volna.

én is fél éves koráig szoptattam a babámat, de elkezdtem a hozzátáplálást. ha a babád érett rá, azt úgyis látni fogod.

az amerikai elvek szerint akkor érett rá a babád, ha:

- a baba képes segitséggel ülni és a fejét stabilan tartja

- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú

- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után .

2009. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a gyerek orvost vagy védőnőt ,mivel 2 hét múlva 4 hónapos lesz , ha tápos nyugottan el lehet kezdeni a hozzátáplálást.Ha anyatejes és van elég akkor nem javasolják.

Nekünk 3,5 hósan már doki mondta kezdjem szoktatni (4 hós bébi étel,alma,krumpli,édeskrumpli,répa) ,most múlt 5 hónapos és szépen eszik.(de csak azt ami a korának megfelel)

2009. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
16.00 teljesen egyet értek veled ,még ha sokan le pontoznak is. :) Sokan leszolják a "korai" hozzátáplálást mint ahogy a tápot is.
2009. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
16:00h én is teljes mértékben egyet értek veled, nekem a kislányom még csak hat hetes, de sajnos nincs elég tejem v. nem elég laktató a picur számára, így nekem is tápszer kiegészítést kell adnom, a baba nagyon szépen fejlődik, erős, a doktornéni már mondta is, hogy így korábban kezdhetem majd mint 6 hónap a hozzátáplálást
2009. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem meg a bőrgyógyászunk mondta,hogy a korai hozzátáplálás elpusztithatja az amúgy is kényes bélbolyhokat,és később allergiához vezethet.6 hós koráig csak tápszert kap.Ebben vannak a vitaminok, a csontok fejlődéséhez szükséges anyagok,minden.Most nekik még a káros anyagok sokkal könnyebben szívódnak fel.Én 6 hós koránál korábban nem kezdem.
2009. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Előrebocsátom, 4 gyerekem van. A fiam 17 éves. Amikor ő volt pici még dívott a korai hozzátáplálás. Sajnos! Neki már 3 hónaposan főzeléket KELLETT adni. Máig viseljük a kárát. Picinek és kicsinek is állandóan beteg volt, szinte 2 hetente orvosnál voltunk vele. 2x kellett kiszedni az orrmanduláját, emellett megtalálta minden vírus, baci. Még most, 17 évesen is sokat beteg, sokkal többet, mint a kortársai és főleg a légúti betegségeket kapja meg. Aztán a két kisebb már 6 hónapig kizárólag szopott. ugyanaz a család, ugyanoyan nevelés, csak az első félév más: és eygik se volt soha beteges. Az orvosunk néha viccesen megkérdezte, hogy talán máshoz járunk... Most a pici 16 hónapos, ő is 6 hónapig csk szopott és azóta is sokat máig. Eddig nég egyszer se volt beteg! (Kopp-kopp) Pedig a nagyok bármit haza hozhatnak a suliból...
2009. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16.07-es vagyok A kicsin kívül nekem is van még nagyobb gyerekem ,akit már 3-hosan etetnem kellett bébi étellel mert gondolt egyet és semmilyen tejet (anya,tápból egyik fajta sem) nem ivott meg és azóta sem eszik -iszik tejterméket. Ő 4 éves és nem beteges ,szerintem minden babának mások az igényei, nem hinném hogy a betegeskedés ezzel össze fügésbe lenne.
2009. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszöm a válaszokat!!! még nem adtam semmit teán és tápszeren meg anyatejen kívül. Minenki mást mond a környzetemben is.Úgy látom itt is:)
2009. dec. 31. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!