Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert mennyi időn belül...

Tápszert mennyi időn belül adhatom még oda 6 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Előfordul,hogy felébred enni,de mire elkészítem a tápszerét vissza alszik.1 órán belül még odaadhatom?Melegen tartom (radiátoron).
2009. dec. 30. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Két órán belül nyugodtan odaadhatod.Én bele szoktam tenni cumisüveg tartóba, ott nem hül ki.
2009. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Enyém is tavaly decemberi baba volt, és a tápiját mindig a radiátoron tartottam éjszaka "készenlétben"... mármint ami megmaradt az esti etetésből :) Egy órán belül nyugodtan odaadhatod a meleg tápszert. De ha nem eszi meg ilyen hamar, akkor hűtőbe is rakhatod. Mikrózás után jól fel kell rázni, nehogy megégesse a forró a száját.


(nálunk a kórházban, ahol szültem, ott is előre elkészített tápszert a hűtőből vették elő a csecsemősök, és úgy adták aki ment üveggel).

2009. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melegen tartani nem jó, mert akkor könnyen megromlik - mindig le kell hüteni (hütöszekrény) és ha kell, akkor újra felmelegiteni. Igy biztos nem lesz baja a babának, a melegen tartottban viszont szépen szaporodnak a bakrétiumok.
2009. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most tél van. Egy órán belül a tiszta cumisüvegben egészen biztosan nem szaporodnak el a kórokozók. Főleg, ha használat után jól el is van mosva, és legalább hetente egyszer kifőzve az üveg.


De nyáron ez igaz!!! Nyáron mielőbb hűtőbe vele, ha nem fogy!

2009. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13:30-as: azért a radiátoron vagy az üvegmelegitöben szerintem túl meleg van, ott könnyen szaporodhatnak.
2009. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én fél évig csináltam így ,de soha semmi baja nem volt a babámnak. Ellenben nyáron már nem tenném ezt... (és nemcsak azért, mert nyáron hideg a radiátor) :)
2009. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. dec. 30. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!