Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nevelitek "ördögfióka"...

Hogyan nevelitek "ördögfióka" babátokat?

Figyelt kérdés

Tudom sok kérdésben volt már róla szó,és mindenki úgy neveli a babáját ahogy akarja,de nem tudom ki hogy van vele,sokszor babba fáradok bele,hogy nem győzöm fegyelmezni a kislányomat.

Lassan másfél éves,sokszor bejön a figyelem elterelés,sokszor megérti ha valamit nem szabad,de legtöbbször nagyon élvezi ha rosszalkodhat.

A párom szerint jobban szabadjára kellene engednem,de a frászt kapom amikor a konyhaasztal tetején mászik stb.

Mégis mi a helyes,hogyan lehet ezeket a dolgokat kezelni,mert estére hulla vagyok,és szeretnék egy mosolygós,fitt anyuka lenni,mert amúgy imádnivaló a babám,csak ne tenne ki hat fiút.


2009. dec. 30. 12:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jan. 4. 16:39
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos lányom már most remekül alkalmazza az ellentmondást. Ha azt mondom Neki, hogy nem, nem szabad, akkor visszakiabál, hogy "ddee". Ha azt mondom, hogy márpedig igen/de, akkor az a válasz jön, hogy "nnnee". Szerintem direkt élvezi. Mindenesetre Engem nem borít ki, csinálhat bármit, egyetlen dolgot nem tűrök Én sem, a hiszit. Ha behisztizik, szimplán nem foglalkozom Vele, leülök, állok Vele szemben nyugodtan, és megvárom, amíg magától rájön, hogy nem megy a hiszitvel semmire. Általában működik. Rövid időn belül abbahagyja, úgy, mintha elvágták volna, és elindul a dolgára másfelé. :-))
2010. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!