Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a hozzátáplálás...

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást anyatejes babámnál?

Figyelt kérdés

Nincs napirendünk, a reggeli ébredéshez igazodnak az evéseink. Mikor, mit és mennyit adjak először? Hány naponként próbálhatunk ki új dolgot?

1 hét múlva leszünk 6 hónaposak.


2009. dec. 30. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Kislányom még most lesz 5 hónapos, de már én is mindent összeolvasok.Készülök én is a hozzátáplálásra.

Azt olvastam, hogy érdemes dél körül próbálkozni az első kóstoltatásokkal. Az mindegy - szerintem hogy a te babád épp 11-kor vagy délben, vagy 1 vagy 2-kor próbálja. Szopi után egyféle ízt próbáltass vele 2-3-4 napig. Kb. egy kiskanállal (műanyaggal). Ha többet is elfogad, akor nyugodtan adj neki több kiskanállal is. De a lényeg, hogy napi egy étkezésnél - pl. dél körül - szopi után és egyféle ízt - pl. sütőtököt - 3-4 napig.

2009. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...ja, és ne ess kétségbe, ha először kiköpi, nem ízlik neki, hiszen ez új íz még neki. Következő nap majd újra próbálod.
2009. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szopi előtt kell kóstoltatni? Nekem úgy rémlik... de nem biztos. Ha szopi után kap, akkor már lehet nem lesz nagyon éhes. Mi is 5 hósok vagyunk és már készülődünk :-)
2009. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha hamar el akarod hagyni a szopit, akkor szopi előtt kóstoltass.

Ha csak azt szeretnéd, hogy megszokja az ízeket, de még sok tejcit kapjon sokáig még, akkor szopi után.


(első voltam)

2009. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi két szopi között kóstolgatunk, és eddig minden ízlik neki. Mindig délelőtt kapja, így nem éjszakára jön ki, ha valami nem tetszik neki. Közvetlen szopi után mindent kiköpött, mert tele volt a pocakja, egy órával szopi előtt mindent megevett, és ugyanannyit szopizott, mint a kóstolgatás előtt.
2009. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!