Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A PKU tesztnek amit a kórházba...

A PKU tesztnek amit a kórházban csinálnak a babuciknak, honnan tudjuk meg az eredményét?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor értesítenek ha baj van?Az mennyi idő,ha netán vkinél előfordult,vagy csak hallott róla,h mennyi idő mulva értesítenek?
2009. dec. 29. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy ha baj van értesítenek. Nem kaptam semmi levelet szerencsére. Nem tudom mindenhol így van-e, az UZSOKI kórházban ez a menete.
2009. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már most én is emlékszem h majd értesítenek,csak meddig?mikor jöhet még a levél?bár biztos sietnek vele!
2009. dec. 29. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
MEnnyi idős a baba? nekem azt mondták, mikor az egy hónapos vizsgálatra mentünk, hogy már megkaptam volna, ha gond lenne, szerencsére nem kaptam.:)( nekünk egy hetesen csinálta a házi orvos)
2009. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták 2 héten belül várható és hogy olyan is van hogy valakit újra behívnak de még az se biztos hogy bajt jelent, mert lehet hogy csak kevés volt a minta és meg kell ismételni a viszgálatot.

Ha elmúltatok 2 hetesek, szerintem nem kell aggódnod, már szóltak volna ha vmi baj lenne.

Ez amit irtam fejér megye amúgy.

Nemcsak a címünket kérdezték, hanem még tel.számot is.

2009. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én fél év múlva kaptam egy levelet, hogy meg kell ismételni. Semmi magyarázat. Felhívtam őket, semmit nem voltak hajlandók mondani, csak hogy küldjek még egy mintát. Minek? Fél év alatt már meghalt volna, ha baja lenne. A gyerekorvossal hosszasan tanakodtunk, végülis azt mondta, hogy előfordul, hogy elhagyják, küldjünk még egyet. A gyerek biztosan nem beteg, az már látszana.

Na, 1 hét múlva kaptam egy levelet, hogy biotinidáz-deffektus pozitív. Semmi komment, hogy ez mit jelent, vagy mit kell csinálni. Átmentem a védőnőhöz, ő nézett utána, kiderült, hogy ez valami halálos betegség, és van, hogy csak 1 éves kor felett jön elő. Na, én már ezen teljesen kiborultam. Felhívtuk őket, azt mondták, hogy nem kell aggódni, mert lehet, hogy csak rossz volt a gép. Gondolták 1 hónap múlva írnak még egy levelet, hogy küldjünk még egy mintát. Erre én ragaszkodtam hozzá, hogy azonnal csinálják meg. Természetesen negatív lett. Szerintetek ezek normálisak? Ennek ez az elintézési módja?! A kedves laboránsnak biztos nincs gyereke, éveket vett el ezzel az életemből, annyit idegeskedtem miatta.

Ja, és másoktól is hallottam hasonló sztorikat, úgyhogy nem kell őket túl komolyan venni, csak ha már a sokadik is pozitív.

2009. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk kb 1,5 hónap múlva jött a levél, hogy meg kell ismételni a vérvételt. Valószinüleg nem volt jó a minta, amit a kórházban vettek tőle, mert utána nem kaptunk jelzést.

Van olyan ismerősöm, aki a levél után bevitte a babát oda, ahol csinálják ezeket a vizsgálatokat, és ott helyben megismételték a vérvételt, aztán az eredményt is megkapták.

Nekem azt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, hogy amit ezzel szűrni tudnak, mindegyik betegség kezelhető.

2009. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
4 hetesek vagyunk csak gond van a táplálkozásunkkal!!!:(
2010. jan. 1. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!