Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már el kellene kezdenem...

Már el kellene kezdenem leszoktatni?

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz pár nap múlva a babóm és csak anyatejes. Napközben is csak cicin alszik el 3 hónapos kora óta. Próbáltam cumit, simit, ringatást, de erre nem alszik el, csak egy idő után "bemérgesedik" és már türelmetlenül várja, hogy összebújjunk, cicizzen és alszik. Nekem is kényelmes így altatni, és szeretem, hogy cicin alszik, csak kicsit félek, mert itt mindig azt olvasom, hogy az anyukák próbálnák leszoktatni 1 év körüli babájukat a cicin alvásról, és nehez megy nekik. Tegnap egy anyuka kérdését olvastam, aki 14 hós babáját szeretné leszoktatni az esti ciciről, és valaki a válaszában szinte letámadta, hogy mi az, hogy nem alszik egyedül az ágyban a babája, már régen rá kellett volna szoktatni.

Ráérek még ezzel a "problémával" foglalkozni később is?

Vagy már nekem is törni kell a fejem, hogy hogyan tudnám leszoktatni a cicin alvásról? Mondjuk 6 hónapos koráig, amíg nem kezdem el a hozzátáplálást gondolom nehéz is lenne, nem?


2009. dec. 29. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
ne azzal foglalkozz,h más mit mond,a te gyereked,és a te döntésed.Ha-mint írod-,téged nem zavar,akkor később miért zavarna?Nekem 4 gyerekem van,mindannyian szopival aludtak el kb 2 éves korukig.A kicsik ráadásul ikrek.:)Sosem volt ezzel problémám,ha nagyszülőknél voltak,akkor simán elaludtak szopi nélkül,nekem meg otthon egyszerűbb volt,meg olyan jó érzés az esti szopi.Amikor már átaludták az éjszakát,szépen megbeszéltük,és áttértünk az esti összebújásra,aztán csak melléjük feküdtem amíg meséltem,végül csak ülök az ágyuk szélén,mese,és alvás.Sosem kínlódtunk az elalvással,és én sosem balhéztam az éjszakai kelések miatt,így belegondolva akármennyit keltek,mégis kipihentek voltunk reggelre,nem volt vég nélküli sírás esténként,és nekünk ez így volt jó.Én semmi hátrányát nem látom annak,h cicin aludtak el annak idején.
2009. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Én is 4 gyerekes vagyok és bizony az enyémek is szopizva aludtak el esténként. Nekem is, nekik is így volt jó. Az, hogy más hogyan csinálja, csak egy fajta megoldás, ami nem biztos, hogy a te gyerekednek beválik vagy épp neked nem jó. Amikor meg olyan válaszokat olvasok, hogy egyik-másik anyuka szinte felelőségre vonja a kérdezőt, hogy eddig miért nem úgy csinálta, mint ő..hát, tudod, inkább nem is írok, oda választ! Minden gyerek és anya más, más-más módszer válik be nekik. Ha nálatok ez a jó, hát csináld így. Egyébként én is ringathatnám napestig vagy próbálkozhattam volna a sírni hagyással, de nem akarom. A sírni hagyós módszer nem minden babánál jön be, bárhogy is hirdetik! Van olyan baba, aki tényleg néhány nap alatt beletörődik a sorsába és elalszik, de vannak olyanok is, akik egyre jobban belelovalják magukat a sírásba és szinte örjöngve sír akár órákat is, ha hagyják, aztán másnap már akkor sírni kezd, amikor az ágy felé közelednek vele..ennek meg mi értelme? Inkább aludjon el cicin és pihenjen nyugodtan. Nem?
2009. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van! Az ágyban hagyom, hadd sírjon módszert egyébként elítélem, sose tenném vele....csak bízni tudok abban, hogy majd könnyen tudunk a cicin alvásról leszokni és majd szépen lassan felváltja a cickót az esti mese...:)
2009. dec. 29. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is cicin aludt el kb fél éves koráig. Akkor egyik napról a másikra leszokott saját maga. Lett addigra egy kedvenc gyürmije, azt rágta és azzal aludt el. Próbálj neki esetleg, (már ha le akarod szoktatni)valami kedvencet adni, én vittem velünk mindenhova azt a gyürmit és másfél hónap után tetszett meg neki, vagy szokta meg, de annyira hogy azóta is azzal alszik. 13 és fél hós
2009. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!