Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kellene helyesen csinálni?

Hogyan kellene helyesen csinálni?

Figyelt kérdés
5 hónapos lesz a lányom, pár napja kezdtem el neki adni a tejpépet. Ízlik neki nagyon. Először egy-két kanállal, majd mindig növeltem az adagot, de mellette kapja a tápszert is uzsonnára. Pár kanál tejpép, és utána tápszer. Nem tudom, hogy mennyi ideig kellene így csinálnom, hogy pép+tápszer, mikor marad már csak a tejpép uzsonnára? Ugyanannyi adagot kellene csinálnom neki, mint amennyi tápszert eszik? Tehát ha 180mili tápi, akkor ugyanennyi pépet kellene neki adnom uzsira? Vagy fokozatosan továbbra is növeljem az adagot, a tápszerét pedig csökkentsem?
2009. dec. 28. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanolyan adagot csinálj, mint a tápszerből. Mert a pép is tápszer, csak sűrűbb, de ha higabban csinálod, üvegből is adhatod.
2009. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-2 alkalom kóstoltatás után már nyugodtan adhatsz neki teljes adagot. A tejpép nem olyan mint a gyümölcsök, zöldségek. Ez is tápszer alapú, ha eszi, adj neki nyugodtan. Én azt tapasztaltam talán kicsit kevesebbet kellett neki adnom mert sűrűbb.
2009. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem lesz túl nehéz a pocijának ez a sűrű pép? igazából ettől félek,nehogy megfájduljon a hasa. a vacsiig kitartana a péppel, nem lenne éhes tőle gondolom.
2009. dec. 28. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Először én is keveset adtam neki, 3-4 napig fokzatosan növeltem az adagot, de mivel láttam hogy nagyon bejött neki, kb az 5. napon már teljes adagot kapott, én 150 ml vízbe teszem a pépet, (de lehet hogy többet is enne belőle) és szintén uzsira kapja, 15.30-kor eszi, és 19.30-kor jön a vacsi, addig kitart.
2009. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
neki is nagyon bejött, banános ízesítésű, azt pedig imádja:). talán megpróbálom még egy-két napig adni neki, és utána egy teljes adaggal kiváltom a tápszert.
2009. dec. 28. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!