Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is nehéz aki egyedül...

Másnak is nehéz aki egyedül van otthon pár hónapos babájával?

Figyelt kérdés
Négy és fél hónapos a pici, férjem sokat dolgozik, így én vagyok a lányommal otthon. Néha nagyon nehéz, alig tudok enni mert folyton vele vagyok. Lassan telnek néha a napok, főleg így egyedül. Ha elalszik akkor sem sokat, akkor próbálok meg mindent elintézni, enni, inni, mosni, vasalni de mindezt kapkodva. Jó lenne már ha el tudna lenni egy kicsit magában is, ha lefoglalná valami játék.
2009. dec. 28. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
én is éreztem már így magam...szerezz be egy hordozókendőt, így könnyebb és a házimunkát is csinálhatjátok együtt, nekünk bevált
2009. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat vagyok egyedül.Már bocsánat, de van úgy, hogy a mosdóba alig jutok el.Mindent akkor oldok meg, amikor alszik.Én azért úgy érzem, gyorsan telnek a napok.Most a férjem elég sokat itthon volt, így több mindenre jutott időm.Fogalmuk sincs azoknak, akiknek főz a mama, vagy vigyáz a gyerekre, hogy mennyire könnyű dolguk van.

Ne aggódj, nem vagy egyedül!Dehát a férjeknek muszáj dolgozni.

Minden tiszteletem a többgyerekes anyukáké.Nem baj, majdcsak belejövünk mi is!

2009. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor jött a nagy áttörés, amikor kúszni kezdett 6,5 hós korában. Attól kezdve csak leszórtam neki pár játékot a padlóra, és szépen elvolt. Kitartás!
2009. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, csak van még egy 3 éves gyerkőcöm. Rettentő nehéz, alig alszom, éjjel pótolom az elmaradt dolgokat. A kicsi rettentő sokat igényel, alig alszik. Most, hogy 1 éves, önállóan jár, mászik fel mindenre. Egy percre nem lehet egyedül hagyni...
2009. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mindenhol azt hallom, hogy ilyen korban már le kéne hogy kösse pár játék, játszószőnyeg és hasonlók, de nálunk nem így van sajnos. nagyon bízom benne én is, hogy előbb utóbb tényleg elég lesz néhány játékot odaadni neki és eljátszogat majd vele egy darabig:). mindenesetre jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2009. dec. 28. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is teljesen egyedül vagyok itthon a kisbabámmal. Most 3,5 hónapos. Az eleje nagyon nehéz volt nekem is, de mióta beállt a napirendünk (nekem a Suttogó nagyon bejött, ha nem olvasom el, akkor fogalmam sincs, h létezik olyan, h Napirend + egy két dolog is nagyon haznos volt számomra) teljesen jó minden. Azt hozzá kell tennem, h nagyon rendes kisbabám van (sztem ezt is a napirendnek köszönhetem), szépen eljátszik egyedül, ha nekem dolgom van, igaz, abban kell neki seg1tenem, h elaludjon, de az is hamar megvan és mellette meg tudom csinálni a mosást, főzést, takarítást + Begyújtást és tűzre rakást!

Én tényleg csak azt tudom neked tanácsolni, h ha még nincsen napirendetek, akkor próbálj meg arra törekedni, h kialakuljon és hidd el, h könnyebb lesz az életed!

2009. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Együttérzésem! Nálunk ugyanez a helyzet. Bár az én gyerkőcöm nagyobb, 10 hónapos, de nem könnyebb az életem. Az alvást csak hírből ismerjük (kb. 1 óra naponta), 2 hete elindult, és kis felfedező, tehát mindig a nyomában kell lenni. Ha valamit meg kell csinálnom, kicsit elvan a járókában, vagy a nadrágom szárában csimpaszkodik, és nyüszög, hogy menjek vele, vagy én keresem, hogy merre jár, és mit pakol le! Nagymamák messze, párom dolgozik, tehát sok időm nincs a házimunkára, főzésre, magamra! Nagyon be kell osztanom az időmet. A suttogó c. könyv nekem is megvan, de nincs időm olvasni! :) Ez van, majd egyszer! Üdv, és kitartás!
2009. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12:43-as vagyok. A Suttogót én még a terhességem idején olvastam el és most csak megnézem ha vmire már nem emlékszem.
2009. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!