Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljes téboly a rokonlátogatás...

Teljes téboly a rokonlátogatás miatt, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Most karácsonykor nem terveztük, hogy megyünk sehova. Még dédi is el tudott jönni, megnézni a 4 hós picikét, de van egy rokon (férjemé) aki nem érti meg, hogy nem megyünk el hozzájuk. Mi hívtuk őket, de most meg megsértődik azon, hogy nem megyünk, és ezért ő nem hajlandó eljönni. Mi a francot csináljak vele? Nem fogja fel, elmagyarázni felesleges. Csak elmenjünk? A babám utál öltözködni, idegen helyen nem érzi jól magát, sehol nem bír ki 15 percnél többet. (20 km-el távol laknak) ÁÁá kész vagyok! Miért nem érti meg, és miért kell nekem fejfájást okozni ezzel? Francba! Tudom, hogy nekem kell engednem, mert én vagyok a fiatalabb! De már a hócipőm tele a rokonokkal, hogy nem fogják fel, kicsi babám van!!!
2009. dec. 25. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Röviden:én sem mennék.Mi is itthon maradunk a 3 hónapossal.
2009. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem kell engedned csak azért mert fiatalabb vagy!
2009. dec. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne problémázz ezen, hanem közöld lehetőleg KEDVESEN, telefonon velük, hogy akkor nem jönnek?? pedig nagyon vártátok ám őket, mi a baj?? Amúgy meg ha a férjed rokonai, akkor közölje ő, neked nincs is dolgod semmi, csak élvezd a karácsonyt a családoddal:)
2009. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy mindig a férj családja részéről értetlenkednek..

Nálunk a szüleimnek teljesen természetes, hogy ők jönnek, de a férjem szülei már 'alkudoznak', hogy mi lenne ha mégis mi mennénk. Én ugyanolyan pipa vagyok!!! Ha csak rajtam múlna, tuti nem mennénk!

Mondjuk nálatok 20 km azért nem annyira sok, csak fenemód bosszantó az ilyen!!!

2009. dec. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is a férjem részéről volt alkudozás, de nem engedtünk. 200 km-re nem viszem a 4,5 hónapos babát. Elég nehezen fogta fel anyósom...

Hozzánk jön most mindenki (persze 2 külön napon). 1 év múlva majd mi megyünk!

Ne engedj! És ne a Te fejed fájjon ez miatt!

Békés karácsonyt!

2009. dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) Eddig tipródtam, mert most még azt is megtudtam, (anyóstól) hogy a testvére (róluk beszéltem, ők csinálják a fesztivált) sírt telefonba neki, hogy mi nem akarunk menni! Azt tudni kell, hogy megivott 1-2 pohár bort, és úgy panaszkodott. Most én vagyok a fekete bárány, (anyósommal már összevesztem párszor, mert megmondtam finoman a véleményem, soha nem tiszteletlenül) és most már a férjem nagynénjénél is én vagyok a gonosz! Gondoltam egyet, beültem egy forró kád vízbe, végiggondoltam, beszéltem imádott tesómmal is, aki szintén azt tanácsolta, hogy ....am le, ha nem értik meg, a baba és a mi kis családunk a legfontosabb, ne problémázzak rajta. Kiengedtem a kádba, elolvastam mit írtatok, és már tényleg nem érdekel! :))) Csak bosszantó, hogy már megint a drága rokonok miatt idegeskedtünk. Férjem természetesen az én pártomat fogja, és kedvesen meginvitálta még egyszer hozzánk őket, de azt mondta, hogy menekülne legszívesebben az egész familia elől, mert nem vesznek bennünket felnőttszámba, és elvárják, hogy mi ugráljunk mint ahogy eddig. Csakhogy most már itt a babánk, aki a legeslegfontosabb!!! Ha nem értik meg, az sem érdekel. Köszönöm szépen még egyszer és Boldog karácsonyt! Ne hagyjuk, hogy bárki elrontsa az elsőt 3-asban!!!:)
2009. dec. 25. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minden Karikor nagy összejövetel van a dédinél. Párom nagyija. Ilyenkor 25-27 ember 50nm-en. :)

Idén megmondtuk nem megyünk az influenza miatt. Tudni kell, hogy dec 5-én voltunk szintén hatalmas családi ünneplésen ugyanitt, ugyanennyi emberrel, no azóta nem jár iskolába a nagyobbik fiam. Aki megfertőzte apát, mellhártyagyulladás, engem is és a kicsi 17 hós fiamat is, tök betegek voltunk.

És ki van bukva a család, hogy miért nem megyünk.

Érthetetlen számomra mások ilyen szintű önzősége.


Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

2009. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek! Ez Önzőség. Sajnos a rokonokat nem lehet megválogatni! De talán rájönnek előbb utóbb, hogy mi is család lettünk, pici babánk van, és már nem úgy ugrálunk, mint eddig. Vagy ha mi nem megyünk, már ránk sem nyitják az ajtót? Durva! Az "idősebbek" felfogása már úgy hiszem nem fog megváltozni sajna. Így jártak, csak fel fogják dolgozni! Mellesleg remélem (a kellemetlen rokonokat leszámítva) jól telt mindenkinek a karácsony!
2009. dec. 26. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!