Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbaba mikor alussza át...

Egy kisbaba mikor alussza át az éjszakát egyhuzamba (8-10 órát)?

Figyelt kérdés
az én kisfiam 3 hónapos, de még csak 5-6 órát sikerül neki aludni, utána felkel mert éhes. néhány helyen azt olvastam ilyen idős korban már kimaradnak az éjszakai etetések. kell valami trükköt alkalmaznom vagy várjak türelemmel hogy kialakuljon magától. de persze félek, hogy rosszul csinálok valamit és az én hibám. nappal két etetés között 1,5-2 órákat alszik, 1-1,5 órát van ébren, és van amikor csak 4 óra múlva éhes.
2009. dec. 18. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem szerencsém volt/van mert lányom 8hetes kora óta átalussza az éjszakát. 5hónaposan volt gond az alvásával,akkor is csak nappal, azt a kismamablog oldalon található álomba ringató praktikákkal oldottam meg. Barátnőmék lánya 11hónapos és még mindíg kel éjjel,hol enni hol csak cicizni. Nagyon változó hogy ki mikor hagyja el, erőltetni nem kell, várj még türelemmel. Szerintem talán a 6hónapos kor környéke ami után elvárható az éjjeli kaja elhagyása(de ez csak az én véleményem).
2009. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Enyém 13 hónapos, és most pár napja kezd egybefüggő 6-8 órákat átaludni. És ez már nagy haladás! :) Barátnőm kislánya 2,5 éves, és még mindig kel 2-3-szor... A hugoméké viszont 6 hetes kora óta átalussza, most egy éves...
2009. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik "kisbabám" három éves kora óta alussza át megbízhatóan az éjszakát! :-)))


A kicsi fiam 2 hónapos, 3 óránál többet nem aludt még egyhuzamban, éjszaka meg pláne. Akkor van, hogy óránként is ébred. Jobb esetben szopizik, aztán visszaalszik, rosszabb esetben altatgatni, ringatgatni kell.


Én nem trükközök. Nem lesz se tea, se cumi, se ordítani hagyás. Majd elmúlik, lesz más probléma. A kisbabák már csak ilyenek! :-)

2009. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia

Az én kisfiam 8 hetes kora óta alszik éjszaka folyamatosan. Nappal is mint nálatok 2 órát ébren van, utána alszik...

Volt úgy hogy felkelt párszor éjszaka, ilyenkor adok neki egy kis vizet és cumit. Tudom sokan ellene vannak a cuminak, de mi csak elalvásnál használjuk amúgy nem. A szopási inger miatt... és így nyugtatja is magát. Nekünk bevállt.

Valamint, fürdés után én egy picivel többet adok/adtam neki enni, hogy ne kelljen fel éjszaka azért mert éhes.


Nem tudom, hogy te szoptatsz-e, de én adok neki 6-kor vacsit és 8-kor még egyszer eszik. (tápszert). Szopizásnál ugyanezt csinálhatod.


Nekünk ez a módszer bevállt.

2009. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Másfél éves, 2 hete alszik éjjel:)
2009. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az én babám 4,5 hónapos, de még soha nem aludta át az éjszakát. eddig a legtöbb éjszakai alvása 5-6 óra volt, de ez ritka. Inkább 3-3,5 óránként ébred és cicit kér. szerintem nincs is olyan időpont, amikortól majd átalussza az éjszakát. Minden baba más. Van amelyik születése óta 8 órákat alszik egyhuzamban, van, amelyik 3 óránként felkel.
2009. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Enyém 3-4 hónaposan csak 1x ébredt fel éjszaka folyamán, azóta van, 3 óra alvás után van, hogy óránként, van, hogy 2 óránként ébred. Szerintem nincsenek trükkök. Ha vmi zavarja, rosszat álmodik, szomjas, jön a foga, fél, vmilye fáj, mozgásfejlődésében ugrás van... felébred vagy felsír, meg kell nyugtatnod. Nem mindig azért ébrednek fel a babák, mert éhesek.

Ha beírod a keresőbe, olvasgathatsz bőven az ugyan ilyen témájú kérdésekben.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=84&keres..

2009. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 hós, 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Este negyed 8kor fürdés, utána szopi, majd 8tól alvás jobb esetben reggel 6ig, rosszabb esetben fél 5kor ébred, eszik és alszik tovább 7ig.

Minden gyerek más, nem is tudsz vele trükközni, mert csak kínoznád szegényt.

2009. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés?

9 hónapos lányom egy 2 hetes időszakot kivéve 4 hónapos kora körül és 2 éjszakát nemrég, nem aludja át az éjszakát.

Fiam már rég átaludta ilyankor.

2009. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 2-6 hónapos kora között elaludt magától este 7kor,és csak reggel 7 körül ébredt fel.

De hallottam olyan gyerekről is,aki 3 éves koráig nem aludt át 1 éjszakát sem:(

2009. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!