Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokott néha remegni a babátok?

Szokott néha remegni a babátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos,és eddig 3szor fordult elő (legutóbb tegnap),hogy elalvás előtt,ivás közben kb úgy félálomban a keze megremegett.Ahogy megfogtam abbamaradt,aztán elengedtem és újra remegett,és aludt tovább.Az egész pár másodperc volt.Volt (nem emiatt) neurológiai vizsgálata,semmi gondot nem találtak.Nálatok is előfordult már ilyen?
2009. dec. 18. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezeket a remegéseket az idegrendszer fejletlensége okozza. Általában akkor fordul elő, amikor a baba pisil vagy félálomban van:))
2009. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én most veszek észre olyasmi remegést nappal a babámon mintha kirázná a hideg nagyon enyhén.14 hónapos.

én is olvastam már az én leírt tünetemhez hasonlot hogy talán akkor pisil.De a te kézremegésedre nem tudok én mit írni.

2009. dec. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 hónapos babán remegést én már tapasztaltam a gyerköcömön.De az nem volt gond.
2009. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam akkor remeg meg, ha pisil.
2009. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen,ezt a pisi dolgot én is hallottam már.A dokink is az idegrendszer fejlődésével magyarázza.Egyébként úgy magától sose remeg csak így ahogy leírtam,kb 2 havonta egyszer,össz-vissz 3szor.

2009. dec. 18. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
nálunk a lába remegett, kb. 1 hónapos korától. Na, jött az ijesztgetés hogy oxigénhiány szülés alatt lehet az oka meg ilyenféle ínyencségek. Egy teljesen normálisan fejlődő babáról beszélünk, már akkor is jól mozgott keze-lába. Na, szó ami szó, elvittük neurológushoz, aki kb. 15 perc után közölte, hogy ez a baba idegrendszerileg teljesen ép, és el fog neki múlni valószínű. Na, utána még koponyuh, biztos, ami biztos, persze semmi gond. 3 hónapos korára meg teljesen elmúlt. Szerintem ahogy érik az idegrendszerük produkál ilyen dolgokat minden baba időszakosan. Max. egy koponyauh-ra kérhetsz beutalót, teljesen veszélytelen, és meg tudsz nyugodni, hogy minden oké.
2009. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Volt neki uh,meg MRI,meg mindenféle,merthogy ő oxigénhiányt kapott születésekor.De tökéletesen fejlődik,semmi baja.Minden lelete negatív.
2009. dec. 18. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor nincs neurológiai baja tulképp, nem attól van a remegés, nyugi!:) akkor vagy pisil vagy épp "fejlődik" a kis szinapszis-összeköttetés az agyában:)
2009. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!A neurológusnak is említettem még az utolsó ellenőrzéskor,ő is azt mondta,hogy ez nem jelent gondot.
2009. dec. 18. 11:09
 10/11 anonim ***** válasza:
nyáron nem volt rajta pelus, kint voltunk az udvaron, és megfigyeltük, hogy amikor pisilt, megremegett, mintha fázna :)
2009. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!