Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák írnátok erre valamit?...

Anyukák írnátok erre valamit? A ti babátokkal hogy volt?

Figyelt kérdés
Lányom 10 nap múlva lesz 9 hónapos és már 1 hete csak 1x hajlandó aludni nap közben. De előtte és már délután is annyira nyűgös, 17 órakor meg mégsem fürdethetem meg. Változni fog ez? Ha ennyire nyűgös miért nem alszik 2x? Hogy van ez? Meddig lesz ez így?
2009. dec. 15. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Huhh, kicsit korán kezdte az egyszeri alvást :). Az enyém 1 évesen váltott, teljesen magától. Délután már nem volt hajlandó aludni. Ennek ellenére sokszor csak 1-másfél órát alszik napközben, ami szerintem kevés neki, mert ő is már nagyon nyűgös tud lenni 5 után. Van, hogy fél 7-kor fürdetjük, ha már annyira álmos. Amúgy játszom vele, próbálom lekötni, és egész jól kibírja a fürdetésig. De tényleg nem könnyű néha.
2009. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém 3 hónapos kora óta egyszer alszik, előtte még egyszer sem :-/
2009. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 2 hét múlva lesz 9 hónapos, ő is mostanában csak 1x akar aludni - délben

estére meg persze lefárad és nyafog


én úgy csinálom, hogy 6-kor még elaltatom egy fél órára és kitoltuk a lefekvést este 9-re


szerintem max 1 hónap és addigra elég nagy lesz ahhoz, hogy elegendő legyen a déli alvás és kibírja este 8-ig

2009. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Az én fiam már kilenc éves...onnantól kezdve, hogy átaludta az egész éjszakát(kb.2-3 hónapos korától), nem tudtam altatni délután. Későn is feküdt, sokáig aludt reggel.

Nincs két egyforma baba. Próbáld meg reggel kicsit korábban felkelteni és ebéd után fektesd le aludni. Had pihenjen akár 3 órát is, ha kell. Ilyen trükkökkel tudod csak renberakni ezt a dolgot, de az nem jó, ha kétszer alszik, szerintem. Folyamatosan változnak a csöppségek. Ahogy nő, egyre kevesebbet alszik délutánonként, de nem lehet általánosítani ezekben sem.

Ha korán fürdik, korán fekszik, korán elalszik, akkor korán ébred...stb. Folyamatos körforgás.

Ha van kérdésed, írj csak, hátha tudok ötleteket adni.

Üdv.

2009. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 9 hós és délelőtt alszik 1 órát jobb esetben délután egy felet. Nekem is nagyon nyűgös délutánonként,majd le ragad a szeme néha és esik bukik, de akkor sem tud elaludni estig. Majd csak változnak, nem? Szerintem majd hozzászoknak a délutáni, esti órákhoz és ahogy nőnek kevésbé lesznek nyűgik.
2009. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykám is ennyi idős.Délelőtt alszik 1 órát.17 órakor ő már fürdik.18.30-kor félálomban vacsorázik.Reggel 6-kor ébred.
2009. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbál egy napi alvásra áttérni, csak nem elég neki:) ha ebéd után alszik de ötkor kezd hulla fáradt lenni, gyors öltözés és told ki sétálni! Fogadok, hogy öt perc után alszik is. Nem baj, ha már volt kint, levegőzik mégegyszer! Kevéske az egyszeri alvás, ezért nem bírsz vele este. Ha 5-6 között alszik egy fél órát, este fél kilenckor simán alszik

tovább, de nyügi nem lesz, vidámabb estéitek lesznek! Én ezt csináltam a fiamnál, egy éves kora után már nem nyüszögött öt körül, igy bírt már nyolcig is, akkor fürdés, evés és hopp a kiságyba:) ha nem volt kedvem kint sétálni, ahogy mélyen bealudt, betoltam, simán álmába levetkőztettem és felvittem a kiságyba , aludt tovább.

2009. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaz nálunk az átállás napi kettőről egyre csak olyan 13 hónapos kora körül volt, lényegében ugyanez volt, mint nálatok. Egy két hónap is beletelt, mire sikerült átszokni végleg. Előtte felváltva ment, hogy kidőlt 11 és 12 között, mert amikor már sírva szenvedett a fáradtságtól, nem volt szívem "ébren tartani", ezután 5-6 között elaludt újra, ilyenkor viszont ébresztettük 6- fél7 körül, hogy este is el lehessen altatni. A másik verzió szerint kihúzta fél 1-1ig, ekkor általában nagyobbat aludt, de este korán kellett fektetni, mert nyűgös volt nagyon. (Ha délelőtt kivittem sétálni, tutira elaludt a babakocsiban)

Kitartás, mert elmúlik ez az időszak!

Szerintem nálunk tényleg lassan ment, de így is csak két hónap volt.

Azóta egészen mostanáig (két éves múlt), 2-3 órát alszik ebéd után, mostanában lecsökkent másfél-2-re, és szeretném, ha iskoláskoráig megmaradna ez, még ha nem is alszik, pihenőidő lesz, amit az ágyban tölt majd.(Hogy összejön-e az még a jövő zenéje :o)

Az izgalmas, hogy mi lesz a kicsivel, aki most 3,5 hónapos, mert a nagy már most gyakran felébreszti, pedig aludna szegény...

2009. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, látom minden baba átesik ezen akkor. Hát tényleg nem könnyű, főleg hogy minden nap ezt eljátszuk :)))
2009. dec. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!