Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyeseknek már a könyökén jön...

Egyeseknek már a könyökén jön ki a pandémia téma, de arról senki nem beszél, hogy a pici csecsemőket mikortól lehet beoltatni!?

Figyelt kérdés
Beszélünk a terhes anyukákról, és a kisgyermekekről, az én lányom még csak négy hónapos. Saját felelősségemre beoltathatom? Az apja vendéglátóban dolgozik, gondolom ennyi elég. Persze mi be vagyunk oltva, nem jöhet be a párom a "melós" ruhájában a lakásba, gyakran mosunk kezet. Mégis minden egyes napom rettegésből áll. Ha fél éves koráig várni kell az oltással, biztosan belehülyülök! Van valaki hasonló cipőben?
2009. dec. 13. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy egy éves kor alatt nem oltanak babákat, legalábbis ezt olvastam. Mi is beoltattuk magunkat a férjemmel, és reménykedünk, hogy nem lesz baj. Amint hazajön , egyből kezetmos, átöltözik, vitaminokat, gyümiket eszegetünk. Ennél többet nem tudunk tenni.
2009. dec. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 éves kor alatt nem oltanak. Az ilyen korú babákat csak úgy lehet megvédeni, ha mindenki beoltatja magát a környezetükben, valamint nem visszük őket zsúfolt, zárt helyre.

Igen, erről nem esik annyi szó, de ez nekünk anyukáknak is stressz.

2009. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Amennyi higany,és adalékanyag van az oltásban,én a helyedben inkább örülnék,hogy nem kaphat.Állítólag még annál is több van benne,mint amit egy felnőtt szervezet elviselhet,persze a "fejesek"drága,higanymentes oltóanyagot kapnak.
2009. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
jajj nemá, már megint a propaganda...ETIL higany van benne, ami nem mérgező. Meg maga vakcina kb. akkora mint a kisujjam fele, ebbe aztán tényleg hatalmas adag higanyt tudnak "belenyomni"!:)
2009. dec. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 évesnél fiatalabbat nem oltanak be. De ha esetleg szoptatod, akkor azzal kap némi védettséget a te oltásod által, mert a te szervezeted által termelt ellenanyag átmegy a tejbe.
2009. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, be vagyunk oltva meg a nagyszülők is, kijön az orvos, a védőnő, nem visszük sehová, és hozzánk sem jöhet oltatlan ismerős. Sajnos szoptatni nem tudok, akkor valamennyire nyugodt lennék, de így marad az idegeskedés. Köszönöm azért a válaszokat!
2009. dec. 13. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!