Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetnék jobb anya?

Hogyan lehetnék jobb anya?

Figyelt kérdés
Szeretnék vidámságot, örömet adni a picinek és szeretném, hogy kreatív, örömteli játékokkal segítsem őt a fejlődésében énekkel, tornával pld, de sajnos nincs ez benne a zsigerimben, nem jön magától, hogy mit is csináljak. Mit és hogyan játszak vele? Honnan lehet tudni, hogy mennyi idős babával mit szabad már csinálni ( pld milyen játékos gyakorlatok vannak, hogy tudjon majd forogni, ülni)? Honnan lehet ezeket tudni? Ha nincs ötletem, mert belőlem ezek maguktól sajnos nem jönnek ösztönösen, akkor hol és hogyan lehet ezt megtanulni? Van a neten erről valahol valami? Mások olyan ügyesen bánnak a gyerekekkel, de nekem ez nem megy, csak bénázok sajnos. 8 hetes babás, lelkifurdalásos "mama"
2008. júl. 21. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne könyvből akarj tanulni, mert hidd el, nagyon jó anya vagy, csak ezt neked is el kell hinni! Lehet, hogy lassabban jönnek az ötletek, mint másoknál, de hidd el, jönni fognak. A babáknak a legegyszerűbb játékok is igazán érdekese. Pl. forgatsz neki színes papírokat, zörgetsz vmit stb. Ha meg fogod a kezét ás átfordítod a hasára vagy vissza, vagy a kezénél fogva felülteted, az mind előbb-utóbb neki is megtetszik és egyedül fogja csinálni. Ha énekelsz neki, mondókákat olvasol, azzal fejleszted, tanulsz vele és kötődni fog hozzád. Hidd el, ha nagyobb lesz, maga fogja irányítani, mit játszatok. Egyébként a babaszoba.hu-n érdekes és tanulságos cikkeket találhatsz. Légy kreatív, ne add fel! Fel a fejjel:-)
2008. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek vannak időszakok, mikor ezt érzi. CSAK az ösztöneidre hallgass és ne azt nézd mit csinálnak mások és mit látsz a reklámokban "modell" anyukáktól. Mi etetjük, altatjuk, fürdetjük, még olyanok sem tudunk lenni játék közben, mint az apuka:)

Ahogy írsz, én azt érzem, hogy Te egy nagyon jó anyuka vagy, aki kicsit elvesztette az önbizalmát. A babád jelzi, ha olyat csinálsz ami nem tetszik neki hidd el!!!

Az én kislányomnak a támadó cápás játék tetszik, semmi értelme, aki kívülről nézne, azt hinné elment az eszünk. Én mondom, hogy én vagyok a támadó cápa, és csikizem szájjal a hasát, ő meg kacag:)

6 hósak vagyunk lassan

2008. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hidd el nagyon jó anyuka vagy. Csak időnként úgy érzi az ember, hogy semmit nem csinál jól. Én is voltam így, elég gyakran. Olvass neki meséket, versikéket mondokákat. Én nagyon sok szupi mesekönyvet vettem bolhapiacon pár száz forintér. Szerezz be mondókás cd-ket, meg gyerekdalosakat. Ezeket hamar meg fogod tanulni, és késöbb együtt tudjátok énekelni. Aztán majd folyamatosan jönnek az ötletek. De ha kell még nyugodtan írj privit, nagyon szívesen segítek.
2008. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen együttérzek veled:-)

5 hetes a kislányom, és én is azt érzem, hogy nem tudom rendesen a gondját viselni. Nem tudok hozzá beszélni órákon át, ahogy a dédi. Én egy darabig bírom, aztán nem tudok neki mit mondani. Aztán elvan egy darabig a babám, olyan 10-15 percig, aztán megint foglalkozni kell vele. Dédi meg képes 2 órát folyamatosan mondókázni, énekelni, tornázni vele.

Én meg nem tudok egy mondókát verset vagy dalt sem.

Én is a neten álltam neki letölteni verseket, énekeket, mondókákat. Most fogok rászokni, hogy fürcsi után mesélek neki.

Nem vagyunk egyformák, de ettől még nem vagyunk rossz anyák!!! Ne gondolj ilyenekre, mert szereted a babád, és ez a legfontosabb. A többi meg majd jön magától:-)

Keress te is a neten mondókákat, más még úgysem nagyon kell egy 8 hetes babának:-)

És nyugodtan konultálj a védőnővel is, de a neten is olvashatod, hogy mikor mit csinál a baba, ezeket gyakorolhatod vele:-)

És nyugi!!

2008. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaz hogy az anyaságot nem könyvből kell tanulni, de a segítség nem árt. Itt egy könyv Deákné B. Katalin a címe Anya taníts engem. És jó anya vagy minden gyereknek a saját anyukája a legjobb számára énekléssel vagy anélkül.
2008. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
"A legtöbb amit egy apa tehet a gyerekeiért, hogy mindennél jobban szereti az anyjukat" nem tudom ezt ki mondta de gondolom fordítva is teljesen igaz
2013. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!