Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy jobb...

Hogy csináljam, hogy jobb anya legyek?

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos kislányom ,és 7 hónapos iker fiaim,és az a bajom,hogy nem tudok eleget foglalkozni,külön külön egyikkel sem.Magamra nincs időm a háztartásról meg ne is beszéljünk.Ha van egy kis időm akkor már csinálom nekik az ennivalót,mert mire mind a hármat megetetem már a következő kajához kell készülődni.Káosz minden.Nincs valami praktikus ötletetek, a mindennapokra.Köszönöm.
2010. okt. 1. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
esetleg egyszerre nagyobb menyniségűt főzz, és fagyaszd le, akkor nem kell midnennap főzöcskézni. más ötletem nincs, mert fogalmam sincs, mit élhetsz át...nekem csak 1db 21 hónaposom van, néha mellette is nehéz midnent elintézni. de valószínűnek tartom, hogy 3 kicsi gyerek mellett sehol nem arról szól az élet, hogy hűű de sok idő van midnegyikre külön külön : :)
2010. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem jó anyaság kérdése.

Egyszerűen nem tudsz ennyi felé szakadni, de attól még jó anya vagy, nehogy már lelkiismeretfurdalásod legyen.

Segítséget nem tudsz kérni valakitől?

2010. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs segítséged? Anyós, anuykád? Esetleg heti 1-2 délutánra átjöhetnének segíteni és akkor te csak a gyerekekkel foglalkozhatnál.
2010. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

előző

Inkább csodállak, hogy még bírod, szobrot kellen állatani neked:-))))

Eseteleg hétvégén rábízni gyerekeket pár órára, fél napra nagyszülőkre, vagy párodra addig megfőznél előre, lefagyasztanád és hét közben nem kellen főzni.

Vagy rendelhetnél kaját, legalább magadnak és nagynak, kicsik gondolom úgyis valami pépeset esznek csak.

Nekem egy 18 hónapos lányom és egy iskolás fiam van, de ők is simán taccsra tesznek néha.

2010. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek. :-(

Tényleg elkelne neked egy segítség, ez így nagyon nehéz 3 ilyen pici gyerekkel, de ettől nem vagy rossz anya. A barátnőm 2 pici gyerekkel sem boldogult, ezért a nagyobbikat beadta a bölcsibe, pedig ott voltak a készséges nagyszülők mindkét oldalról, és még így sem bírta.

2010. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Segítségem van néha anyukámék,de ők is dolgoznak.Az egyik válaszoló jól megfogalmazta,tényleg lelkiismeret furdalásom van.Semmire nincs időm.Köszönöm a válaszotokat.
2010. okt. 1. 13:30
 7/11 A kérdező kommentje:
A kaja rendelés tényleg jó ötlet,a kicsiknek még tényleg én főzöm a pépeket.
2010. okt. 1. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ikreim vannak és így is nehéz,pedig nagyobb gyerek nincs mellettük.Én is egydül vagyok mindenre,kivéve a bolt,patika,ilyesmik.Este csinálom a házimunkát.
2010. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13:25 és 1.29

én már rég túl vagyok ezen, hogy lelkiismeretfurdalásom legyen amiatt, mert nem csili vili a lakás....

Őszintén: lesz@rom.

Nincs kosz, minden reggel felmosom a konyhát (kb egy óra múlva ugyanúgy néz ki, mit előtte), de pl vasalást teljesen számúztem.

Nem rohangálok minden nap a porszívóval és a domestos-os ronggyal

ja és va egy elvem, hétvégén sosem takarítok, a hétvége pihenésé, családi programoké

2010. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg óriási segítség lenne egy családtag. Persze megértem, hogy ők is dolgoznak és élik az életüket, csak legalább a kicsik 1 éves koráig legyenek napi szintem melletted, hogy ne legyen ilyen lelkiismeret furdalásod.

Egyébként nem hiszem, hogy lenne okod rá, mert te mindent megcsinálsz,magadat háttérbe szorítva a gyermekeidnek élsz, ők az elsők.

Nem tudom, hogy van-e napirendetek, vagy minden megy úgy, ahogy éppen alakul. Szerintem ennyi kicsi gyerek mellett nem árt egy napirend, mert így az egész napotok csak etetésből áll. Bár tudom, hogy az ikerek még kicsik, de egy napirend beállításával talán könnyebb lenne!

2010. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!