Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól van az az idő, hogy...

Mikortól van az az idő, hogy a babának ki kell váltania már egy tejes étkezést főzelékre? És mikor kell már több étkezést kiváltani? Ha elkezdtük a hozzátáplálást, de nem minden nap adok neki főzeléket vagy gyümölcsöt az baj?

Figyelt kérdés
szóval még csak a kóstoltatásnál tartunk, de ha mondjuk egy-két nap kimarad, és akkor csak tápszert kap, majd köv. nap folytatjuk az gond? (utazás miatt)
2009. dec. 9. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

kb félévesen érdemes már elkezdeni.NEm baj ha kihagysz pár napot,szerintem.

Kiváltani egy étkezést a kóstoltatástól számítva 1-2 hét,amikor már egy teljes adagot meg bír enni. Én gyümölccsel kezdtem,csak később a főzelékeket.

2009. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, 6 hónapos kortól mondják anyatejes babánál. Ha tápszeres már 4 hónapos kortól el lehet kezdeni. Nekem a védőnő azt mondta, hogy 1 félét adjak neki 2-3 napig, utána lehet az új ízt próbálni. Tápszer után adtam neki 1-2 kanálnyit és mindig emeltük még 1-2 kanálnyival.

Én úgy csináltam, hogy reggelire kapott tápszert, tízóraira gyümit. Ebédre főzeléket, uszira joghurtot (dm-ben lehet kapni babáknak valót, rá van írva mennyi idős kortól) és vacsira tápszert.

1 évesen már azt ette, amit mi. Ráérzett az új ízekre és rájött, hogy finomabb, mint a tápszer :)

2009. dec. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*uzsira
2009. dec. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Igen, ahogy az előttem szólók írják, ez lenne az alapfolyamat. Na hát nálunk a kóstoltatás, mint olyan elmaradt. Kislányomnak mikor elkezdtem adni, először gyümit, elsőre kapásból kanállal bevágott egy teljes adagot. Később a főzelékekkel ugyanez volt. Nálunk nem tartott napokig/hetekig kiváltani egy étkezést. Amint kapott mást anyatejen kívül, nem akart többet szopizni. Így lett vége Nálunk a szopizásnak 7 hónapos korában. Ráérzett az újdonságokra, és egy az egyben elutasította a cicit. Amúgy, a gyerekorvosunk azt javasolta 7 hónaposan, hogy napi 3 tápszer és 2 húsos főzelék, napközben meg gyümi legalább egyszer. Kislányom a tápszert sem akarta meginni, utálja a cumisüveget, cumija sincs, pedig sokat próbálkoztam, de az sem kell Neki. A tápszert csak úgy tudom megitatni Vele, hogy egyrészt gyümit turmixolok bele, másrészt reggel és este lefekvés előtt szinte félálomban adom Neki, és akkor lecsúszik.
2009. dec. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy mikor KELL? Én annyira nem látom, hogy valaha is ki fogjuk váltani. Ha többet szeretnék adni pár kanálnál (azt is fintorogva fogadja el) sírva fakad és köpködi ki, követeli a tápszert. 5,5 hónapos, már lassan egy hónapja kóstolgatunk, de valamit lehet elrontottam? Vagy másnál is van így? Pont ez az, annyian azt írják, mint az utolsó válaszoló, hogy csak úgy falnak a babák.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2009. dec. 11. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez gyerek függő lehet ő még nincsen "felkészülve". Próbálgasd de csak addig amíg ő is szívesen elfogadja nézd meg mi ízlik neki jobban, azt kombináld a többi fajtával és majd csak rákap. Türelem.
2009. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Próbáld kicsit beízesíteni. Nálunk a krumplipürétől szinte öklendezett, annyira utálta. Kicsit megsóztam és úgy már ízlett. Vagy hát attól függ, mit adsz neki. Egy kis só vagy cukor csodákra képes, próbáld ki.
2009. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!