Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ne nézzetek felelőtlennek...

Ne nézzetek felelőtlennek kérlek!?

Figyelt kérdés
babát megetettem és rátettem a nagyágyra, büfizni. Kimentem a mosógépet rendezni, erre amikor megyek le a gyerek teljesen hátrakúszott és leesett, nem bírtam megfogni. Nagy sírás, azonnal felkaptam, 150es pulzus. ringattam, simogattam, a baba megnyugodott, gügyög, látszólag jól van...de én nagyon beijedtem. milyen jelei vannak ha esetleg baja van??? (6,5 hós)
2009. dec. 6. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
eszméletvesztés, aluszékonyság, hányás, étvágytalanság, túlpörgés. de ettől nem lesz semmi baja:)
2009. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nagyon megijedtem... olvastam már ilyenről, de azt hittem ez minket elkerül:(((( Ráadásul úgy érzem, hogy butának néznének ha elvinném gyerekorvoshoz hogy adjon beutalót koponyauh-ra. kérdezi , miért? Hát...mert felelőtlen vagyok és a gyerek valahogy leesett az ágyról :(((((
2009. dec. 6. 13:33
 3/10 A kérdező kommentje:
most letettem a földre folyamatosan mosolyog meg mozog....jajj édes jó Istenem....:((((
2009. dec. 6. 13:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Velem is megtörtént, felkaptam, az orvosig rohantam vele, semmi baja nem történt. Az volt "jó", mert hasra esett és nem vesztette el az eszméletét. Ezt mondta a doki.

Tegnap voltam ilyen mentős előadáson, azt mondják, hogy a test máfélszeresének hosszát ha veszed, ha onnan esik le, akkor van baj.(pl. pelenkázó) A mentősök szerint akkor már úgy kell telefonálni a mentőknek, hogy fej és gerincsérült és speckó módon kell úgy tartani a gyereket stb. Hát jól ránk ijesztettek.

Nyugi!!!

2009. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos babával már nagyon kell vigyázni. A miénk 7 hónaposan már úgy kúszott, mint a kommandósok :=), a lépcső sem volt akadály: orral fel, popsival le, mindenzt hason csúszva. Állandóan a sarkában voltam, csak az alvásidejében (rácsoságy!) mertem bármi mást csinálni. Mégis lett bajunk! Beütötte a száját a lépcsőbe és csúnyán kiharapta a szájaszélét. Egyik orvos össze akarta varrni, a másik azt mondta, várjunk. Neki lett igaza, de szörnyű érzés volt! Ezt csak azért írtam le, hogy megnyugodj, nemcsak te "vagy felelőtlen" :).


Ne aggódj, ha nem produkál egyetlen tünetet sem abból, amit az első hsz. írt, akkor nincs semmi baja. Te viszont kösd fel a gatyád, mert - szerencsére - neked is nagyon aktív babád van!

2009. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 hónapos kora óta nem tartom az ágyon a babámat.

soha ne rakd az ágyra, a földön semmi baja nem lesz :)))

de nyugi, sírna vagy valami, ha fájna neki :)

2009. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3,5 hónaposan esett le a kb. 40-50cm magas heverőről, a hátára.Mai napig nem tudom hogy csinálta mert alig mozgolódott akkoriban.

Semmi baja nem lett szerencsére,még csak egy pukli sem!

Viszont én is nagyon beparáztam!A gyerekorvos mondta, hogy ha aluszékony, sírós, étvágytalan, hányós, vagy bármilyen egyéb szokatlan dolgot észlelek rajta vigyem be hozzá vagy az ügyeletre.

Ezeknek a tüneteknek 24-48 órán belül kell jelentkezni.

Amúgy nem fognak sem lekezelni, sem felelőtlennek nézni a gyerekorvosok!Sok mindent látnak ők munkájuk során és szerintem pont akkor "ítélnének el/meg" ha nem fordulnál egyből hozzájuk, még akkor is ha felesleges volt az aggodalom.Legalábbis én ezt tapasztalom.

Én 6 év alatt 2 gyerekkel csak 1 bunkó ügyeletes gyerekorvossal találkoztam a bethesdában.Szerencsére!

2009. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 5 hósan esett le az ágyról, fél perc múlva már nevetett, de minket apával rázott a ideg. :-) Felhívtam a védőnőt, hogy mi a teendő ilyenkor, azt mondta vigyük be a kórházba. Persze, ő nem mondhat mást. Szóval bevittük, ahol szinte hülyének néztek. Elmondták,hogy legközelebb csak akkor menjünk, ha elájul, látszik valami a fején, vagy hány, vagy valami ilyesmi.
2009. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a fiam másfél éves, esett már le sok helyről, ütötte be magát sokszor. nekem egyszer mondaná vki azt, h felelőtlen vagyok... jön - megy elesik, megüti magát. ha komoly a dolog, természetesen orvoshoz viszem, de nincsenek cukorból, nem kell félni. eddig egyszer vittem, amikor felállt 1 zenélő játékra, megcsúszott és beverte a koponyáját a fal élébe. megijedtem, elvittem. a doki megnézte, és megnyugatott, h rendben van. nyugodj meg, nem 20 méterről esett le, és amint írtad is, teljesen jól van. persze ezentúl tényleg a földre tedd:)

1. voltam

2009. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem hányt és nem volt eszmélet vesztése akkor nem kell vinni uh-ra. De azért mutasd meg egy orvosnak. Nekem ezt mondta az orvos amikor velünk is megtörtént.
2009. dec. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!