Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hós szopis babám...

6 és fél hós szopis babám védve van a h1n1 ellen, ha én magamnak beadatom a védőoltást? Átmegy a tejbe az oltás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 22:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

az oltás nem, csak a védettség. de ezt már leírták, amin felkaptam a fejem, hogy volt válaszoló aki azt írta, hogy a baba 1 éves koráig védett, ha tejcivel megkapja. DEHOGYIS!!! 6-12 hónapig lesz védett tőle, a Te babád lehet akár 1,5 éves koráig is, de ha még mindig tombol fél év múlva is az influenza (amire azért nincs sok esély), akkor 1 éves korában már lehet oltatni!

T:)

2009. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát, mint látszik, csak találgatnak szerintem az orvosok is, nem tudni, hogy mi megy át az anyatejjel (segédanyagok remélehetőleg nem), és azt sem lehet pontosan tudni szerintem, hogy ha anya beoltatja magát, az tényleg ad-e védelmet a picinek. Mivel nem sok tapasztalatuk van, ezért szerintem ezt sem tudják pontosan. Most láttam egy újsághírt, amiben azt írták, hogy oltás után is fertőz a betegség. Már el sem merem olvasni hogy mire gondolnak. Ugye az egyik kismamánál aki kórházban van, a kisbabát hamarabb világrahozták, és most vizsgálják, hogy megfertőzte-e a vírus a babát, de állítólag a vírus nem ment át a placentán és remélhetőleg nem kapta el szülés közben sem. Tehát az is felfedezés volt nekik, azt sem tudták előre mi lesz. (persze ennek ellenére ha jól olvastam, kezelik a kisbabát gyógyszerrel, ha lappangana benne)

Én nagyon remélem, hogy az anyatej is ad egy erős védelmet így is a babának oltás nélkül is. Azt tudom, hogy mindenképpen ajánlják, hogy szoptassuk a babát, sőt akkor is, ha esetleg elkapnánk a vírust. (gondolom akkor szájmaszkban). Kismamák is milyen aggódva, félelemmel kell hogy várják a babákat. Én átestem egy influenzán várandósan, kb 5 hónapja támadott meg valami, nem tudom mi volt, de 3 napig az ágyból nem tudtam kikelni. Magas láz, minden. Bajunk nem lett szerencsére, de szörnyű volt.

2009. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem még az orvosok se tudják pontosan mert erre nem irányultak a kutatások. Mivel azok a gyerekek még csak most fognak megszületni akiknak beadták a védőoltást. Így hát megy a találgatás. Csak az embereknek nem akarják mondani hogy ti vagytok a kisérleti nyuszik és majd utólag megvizsgáljuk a dolgokat.
2009. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én beoltattam magam és körülöttem mindenki aki érintkezik a babával. 5 hónapos és még szopizik. Amint hazaérünk valahonnan fertőtlenítős szappannal kézmosás és csak utána nyúlunk a babához. Persze nem viszem el magammal vásárolni v. nagy tömegbe sehova. Továbbadni csak úgy tudja az aki oltást kapott, hogy ha nem mos kezet és úgy nyúl máshoz. Úgy gondolom, így maximálisan megteszek minden tőlem telhetőt a védelmére.

Nekünk azt mondta egy infektológus barát, hogy a pici is kap a védelemből az anyatejen keresztül.

2009. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne. 6 hetes a kisfiam, körülöttünk mindenki be van oltva, én is. Hetekkel korábban azt olvastam valami doktor valakitől, hogy átmegy az ellenanyag a tejen keresztül, csak nem szívódik fel (ki tudja, miért nem), úgyhogy tulajdonképpen nincs védve a baba.

Más doktor valaki meg azt mondta, hogy most vizsgálják amerikában, hogy ha az anya be van oltva, az anyatejjel védi-e a babát.


Mi is úgy próbáljuk őt védeni, hogy tömegbe nem viszem, ha hazajön apa, akkor melegvizes, szappanos kézmosás, ruhacsere, fertőtlenítővel törölgetem a kilincseket...lyesmi.

Be vagyok tojva én is!

Remélem, karácsonykor nem akar majd jönni senki látogatóba. Még igazán nem volt nálunk a szokásos babalátogatás sem, remélem, mindenki belátja, hogy nem alkalmasak most erre a körülmények. A gyerekorvos is azt mondta, hogy kérjük meg az esetleges babalátogatókat, hogy légyszi most ne!! Remélem, nem lesznek sértődések.

2009. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz harag ha mondod, hogy ne menjenek látogatóba. Nekem tegnap mondta egy ismerősünk, hogy inkább még se menjünk mikulásozni náluk az infulenza miatt. Egyáltalán nem sértődtem meg rajta pedig én oltás ellenes vagyok. De tiszteletben tartom azt, hogy ő másképp gondolja.
2009. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!