Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hós szopis babám...

6 és fél hós szopis babám védve van a h1n1 ellen, ha én magamnak beadatom a védőoltást? Átmegy a tejbe az oltás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ma mondták a Tv-ben,hogy 6 hónapig védett a baba ahogy átmegy a tejen keresztül.
2009. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Állítólag és hangsúlyozom, állítólag, a tejbe nem megy át (ami jó lenne, ha az adalékanyagokat nem kapná meg a baba), lehet, hangsúlyozom, lehet, hogy viszont az anya immunválasza közben termelt anyagok átmennek a tejcivel a babának, és az védi a picit. Én ezt olvastam. Meg elvileg azt mondják, hogy azért védi így az anya a babát, mert akkor az anya nem valószínű hogy elkapja a vírust, és ezért nem köhög pl. millió vírust a babára. (Mindezek számomra nem bizonyítottak kellően, főleg a biztonságosságát illetően, hogy mi is megy át pontosan akkor most az anyatejjel- jelenleg, és én ezért nem merem beadatni. Jelenleg. Persze minden az előny és kockázat mérlegén van és mindenkinek ezért saját felelőssége a döntés ugye. )
2009. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oltás megy át a tejeden keresztül, hanem az influenza elleni védelem, amit a szervezeted fejleszt a vírus ellen... Ez őt is megvédi 1 éves koráig!
2009. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát, idáig azt mondták nem megy át, de most látom az első válaszoló válaszát. :oI
2009. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elöttem szólóval.És mivel engem megrendített az a baba a tv-ben úgy döntöttem én is beadatom (4,5 hónapos a lányom) pedig eddig ellene voltam.
2009. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Arra lennék kíváncsi, hogy számolják ki pl. hogy mennyi ideig védi. Honnan tudnák, ha annyira új?
2009. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Már mint az elsövel a 4,5 hós kislány anyukája
2009. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Hát én is nagyon betojtam a mai hírek hallatán, és a családban már mindenki be van oltva, csak a pici nincs (mert ő még nem kaphat ugye), és nagyon féltem!!! Viszont képtelenség megvédeni, hisz muszály kimozdulni vele a lakásból, és néha vásárolni is el kell menni...
2009. dec. 3. 22:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Jesszusom, a muszáj szót rosszul írtam, mindenkitől 1000 bocsi
2009. dec. 3. 22:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is nagyon beszartam. Le is mondtam gyorsan a karácsonyi bevásárlást. Majd megoldja a párom, én inkább itthon ülök a babóval. Én úgy tudom, ha gondoljátok, meg is keresem a cikket, hogy virológus szakember azt nyilatkozta, hogy aki terhes és beadatja most, annak a babája 6 hónapig védett, ha már megszületett. Azok a babák, akik már megszülettek, és a mama most oltatja be magát, azok NEM élveznek védettséget az anyatejen keresztül sem. Ezen én is meglepődtem, mert a védőnő meg azt mondta, amit ti, de hát egy virológus csak tudja, nem?
2009. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!