Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap kapja az első védőoltás...

Holnap kapja az első védőoltást a kisfiam (2 hónapos). Mennyi a valószínűsége, h. belázasodik?

Figyelt kérdés
Ha lázas lesz, vagy hőemelkedése, akkor sírni fog folyamatosan, vagy az is elképzelhető, h. aluszékony lesz? Mire érdemes figyelnem? Túlaggódom a dolgokat, attól félek percenként méregetni fogom a lázát..
2009. dec. 2. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj túlzottan, és főleg ne előre! A kisfiam 14 hónapos elmúlt, és eddig egyik oltástól sem lett semmi baja. Még soha nem volt hőemelkedése sem.

Ha hazaértek az orvostól, rögtön tegyél fel neki egy kúpot, én mindig így csinálom.

Ha a gyerek lázas, akkor látni fogod, hogy levert, rosszabb a kedve, rózsás az arca (nagyon piros a pofi) és nagyon meleg a feje. Észre fogod venni, ne aggódj!

2009. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos észreveszed, ha lázas. Az első válaszolónak teljesen igaza van. Én is rögtön raktam fel kúpot, és nem lázasodott be.
2009. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom az első két oltástól nem lázasodott be, csak aluszékonyabb volt. A harmadik oltás után viszont estére belázasodott, de akkor sem volt nyűgös, sirós, hanem bágyadt inkább, étvágya sem volt.
2009. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiam 13 hós és ő minden oltástól lázas lett volna az elsőből kiindulva, mikor nem adtam az oltás után egy fél germicid kúpot neki,mert a doki szerint minek,még ugysem lázas,akkor adjam,ha az lesz, hát hajnal négykor ordítva kelt,amit sosem előtte,már egy pillanat alatt 39- et mutatott a digithömérő,meg sem vártam, hogy csipogjon, toltam a kúpot, és szidtam magam,hogy miért nem anyámra hallgattam,ő mondta hogy régen minden oltás után már a rendelőben adtak kúpot a kicsiknek (doki mellett dolgozott 30 évig), ezért ezek után minden oltás után adtam germicidet,többet nem volt lázas.
2009. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a fiam 2 oltást kapott 2 hósan,mert a prevenárt is beadattam,de szerencsére nem lázasodott be,csak aluszékony volt aznap délután.minden pelus cserénél mértem a lázát.ha nem lázasodik be akkor nem kell neki kupot adni.és ugy ahogy az első válaszoló írta figyeld h nem e negon meleg a kis buksia,meg nem e piros a pofia.
2009. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Érezni fogod, ha lázas. Az én kisfiam egész teste nagyon meleg volt, pedig nem is volt magas a láza. Elég ha peluscseréknél megméred a lázát és ne aggódj, ha többet alszik, mint szokott.

Nekem nem sírt, és nem is volt nyűgös. Engem személy szerint szerintem jobban megviselt, hogy lázas a babám, mint őt :). Egyébként én is sokszor mértem a lázát a biztonság kedvéért. Ja, és én csak akkor adtam neki kúpot, amikor már 38 fokot mértem a végbélben - addig nem. Szerintem nem árt, ha egy kicsit hagyjuk a szervezetét küzdeni - lehet sikerül is neki és nem lázasodik be. Viszont az esélyt is elvesszük az önálló védekezéstől, ha rögtön kúpot kap mielőtt még lázas lenne.

2009. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Megpróbálok nem parázni :)

2009. dec. 2. 13:11
 8/8 anonim ***** válasza:
szia.az én babám most 4 hónapos.én is túlizgultam az első oltást.engem jobban megviselt mint a babámat.oltás után adtam neki egy kúpot semmi baja nem volt.picit aluszékonyabb volt mint szokott.és én is minden pelenkázásnál mértem a lázát 2-3 óránként.utólag gondolva feleslegesen.de észre fogod venni ha lázas mert melegebb picit a homloka.ne izgulj nem lesz baj. :)
2009. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!