Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb lett a kapcsolatod babád...

Jobb lett a kapcsolatod babád születése után az anyukáddal?

Figyelt kérdés
Nekünk sose volt szoros anya-lánya viszonyunk, viszont azt hittem még kismamaként, hogy ez majd változik ha én is anya leszek. de csak rosszabb lett. Szinte semmit nem segített a baba körül, nem emlékezett semmire, mit hogy kell, nem is jön sűrűn, csak hetente egyszer kb 20 percre, akkor is azt hajtogatja, na majd mi lesz ha... ekkora meg akkora lesz a gyerek. Persze dicsekedni azt nagyon tud, a fél városnak mutogatja az unokája fényképét.Sztem rohadt képmutató egy dolog.
2009. dec. 1. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Az enyém kéthetente 10 percre jön. Én viszem mindig az unokát ezenfelül "láthatásra" heti 3-szor 1-2 órára. Akkor is tulajdonképpen én vigyázok rá.

Nagyon jó kapcsolatunk volt, sosem gondoltam, hogy ez lesz.

Pedig elkelne a segítsége, vagy az érdeklődése.

2009. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk jobb lett a kapcsolatunk, és ő törődik is az unokájával, de ő sem emlékszik semmire, ami nem is baj mert most új szelek fújnak.
2009. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nemhiszem hogy ha már eleve rossz a viszonyotok akkor az a baba születése után megváltozna:(

Nekem az anyám ha nem is a legjobb bnőm, de több mint egy anya volt.És ez csak erősödött a lányom megszületése után, és soha nem oktatott ki, megvárta azt hogy én kérjem a segitségét, vagy a véleményét abban a dologban amiben bizonytalan voltam.

Amit leirtál abból nekem is az jön le amit irtál, de hogy azért biztos érdekli az unokája hiszen akkor nem menne hozzátok és büszke, bár törődhetne egy picivel többet a babával..

2009. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nyíltabb lettem vele amióta babám lett. Sőt, már a terhesség alatt elkezdődött. Jó volt a viszonyunk abszolút de nem akartam vele annyi mindent megbeszélni mint most. Sajnos 200km-re laknak.
2009. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk jobb lett a kapcsolatunk mióta babó van. Persze azóta is más szemmel nézzük a világot és sok dologban nem értünk egyet, de van egy közös pont, a kicsi. Anyu sem az a fajta aki kikapja a gyereket a kezemből had pihenjek, de ha szólók hogy el kell mennem valahova vagy tanulok akkor elvállalja. Tény hogy fizikailag sem bírja már úgy (pedig nem idős, de ehhez a strapához már nincs hozzászokva), így ha ott vagyok a közelben akkor én látom el a babát, ő csak beszél hozzá, gyönyörködik benne, segít lefoglalni a figyelmét valamivel, énekel neki, mondókázik. Amikor még dolgozott ő is hetente 1x jött egy rövid időre. Most hogy nyugdíjas sokat találkozunk, de 99%-ban mi megyünk hozzá. Még sosem mondta hogy ne menjünk, pedig sokszor csak azért boldogítjuk, mert nem szeretek itthon egyedül lenni. A "bogarai" fölött szemet hunyok, nem erőltetem a saját elképzelésemet, még akkor sem ha az lenne az egyszerűbb megoldás. A gyereknevelést kompromisszumokkal megoldjuk. Apróságokon nem szívózok, de van amihez ragaszkodom (pl. következetesség, étkezések, alvás). Egyelőre működik, bár néha elszámolok 10-ig mielőtt megszólalok :)
2009. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekünk kb 3 éve kezdett nagyon jo lenni a kapcsolatunk,szinte egymás gondolatait láttuk,aztán mikor várandós lettem ez a kapcsolat még szorosabb lett,és most h meg van a fiam azóta nagyon szoros.

3 hós fius anyuka

2009. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nagyoknál gyakran idegesített.Igazából nem értettem meg,hogy ő csak szeretgetni akarja őket.A legnagyobbat 4 hónapos koráig fürdette.Munka után jött,segített.A picikém 8 hónapos.Még mindig a mama fürdeti.Az én szüleim elég idősek 70 felett vannak.Most értettem meg,hogy nekik ez egy csoda.Az anyukám remélem még sokáig ilyen stramm marad.Sajnos,újra szükségem lesz rá,ha visszamegyek dolgozni.
2009. dec. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem előtte sem volt rossz a kapcsolatom az anyukámmal, azonban sosem voltunk megbeszélünk mindent és pusziszkodunk és egymást ölelgetjük viszonyban. De mióta megszületett a lányom, azóta tudom igazán mit jelent egy anyuka, bármikor segít, igaz 1 utcával lakik arrébb, de bármikor bármiben számíthatok rá. Ha otthon van bármikor otthagyhatjuk a picit, akár apukámnak is, vagy ha ugrani kellett egyből ugrott. Sajna 2x is műtöttek mikor pár hónapos volt a lányom, mindig ő volt vele, segítette a férjemet.
2009. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

még nem tudom, mi lesz szülés után, de az én anyukám már most nem szól bele abba, hogy mit hogy akarok majd csinálni. Pedig a tudományom nagy részét tőle tanultam, az ocsém 13 évvel fiatalabb nálam. Szívesen varrogat nekem, az osszes kismamarucim tőle van, a textílpelusokat is ő fogja megvarrni meg a hálózsákot is. Tegnap például azt magyarázta, hogyan kell kispulóvert kotni a babának - ez az új heppem -. Mindazonáltal nem az a fajta lesz, aki rohanni fog majd hozzám segíteni, inkább megfőz egy hétre való kaját.Mondjuk, messze is lakunk, de nem annyira, busszal-villamossal 40 perc max.

Nem is vágyom arra, hogy tobbet segítsen, ő is sokat felejtett már, nekem ennyi éppen elég lesz. Anyósom majd jon takarítani, anyu úgyis el van veszve, ha nem otthon van, egyáltalán nem tudja magát feltalálni.

2009. dec. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Irígylem néhányatokat. Én se arra vágyom,hogy segítsen meg adjon tanácsot, csak az unokája jobban is érdekelhetné. Más nagyszülő ajándékokkal halmozza el az unokáját, ő nem vett a születésére semmit, és azóta se. Tudom, hogy nincs sok pénze, de magára van? Bezzeg azt állandóan mondogatja, hogy nekünk mit kéne venni a gyereknek.
2009. dec. 3. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!