Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csapkod minket a kisfiam?

Miért csapkod minket a kisfiam?

Figyelt kérdés
14 hós a hétördög, és ha valamire azt mondom, hogy nem szabad, odajön és megüt. Soha nem csapkodtuk, még a kezére se ütöttem soha...miért csinálja ezt? Hogyan tudnám róla leszoktatni? Már csináltam, hogy ez anyának fáj és sírok..."büntibe" raktam érte...nem játszottam tovább vele...semmi sem használ. Visszaütni nem akarok.
2009. nov. 27. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne is üss. Nem kell büntibe se rakni, se műsort csinálni abból, hogy mennyire fáj neked, mert akkor már csak a műsor kedvéért is csapkodni fog.

Ha üt, fogd le a kezét, guggolj le, fordítsd magad felé, nézz a szemébe egy mondat elég: "Nem szabad, ez fáj nekem". Komolyan, higgadtan, következetesen.

Türelem, lehet, hogy beletelik egy kis időbe, de ez nálunk mindig működik.

2009. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen fajta:((((

Az én kisfiam még rugdos és harap és ütöget is. 11 hónapos. Én sem értem. Csupa kék foltos vagyok. Ráadásként hisztikézik is hangosan, ha valami nem tetszik neki.

Akaratos, öntudatos babáink vannak.

2009. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csinálja. Egyik este megütött a pelenkázón, a fejemet találta el. Utána visszakapta, majd a másik oldaon, azt is visszaadtam neki. Rájött szerintem mit tett, mert egyből bújt és csimpaszkodott rám Azóta abbahagyta!
2009. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom.

Nem szabad megütni a babát, mert csak azt az üzeneted közvetíted, hogy így is meg lehet oldani a konfliktusokat.

Most még Te ütsz vissza, mert Te vagy az erősebb. Ha 16 éves lesz, akkor meg majd jól megver. Ezt szeretnéd?

2009. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jesszusomnak! Mi baja lenne, nem egy bottal lett véresre verve, csak meg lett legyintve. Azóta ha fel is emeli a kezét elég ránéznem és már bújik. Különben nem egy agresszív, rohangálós, ütlegelős gyerek. Sőt! Mivel ő a legkisebb gyerek a "bandából" kapott már párszor. Mostanában az megy, hogy nem,nem,nem...puff. Úgyhogy ne ítélj elsőre.
2009. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!