Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam csapkod,...

8 hónapos kisfiam csapkod, csíp és az emberek szemét akarja vakargatni. Hogy lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Nem olyan vadállat azért, nem kell előle menekülni. Viszont ha hasonló korú kisbaba közeledik hozzá barátságosan, akkor ő alapból jól megmarkolja a másik gyerek arcát (olyan erős, hogy míg szoptattam, sokszor voltak kék-zöld pöttyöcskék a felkaromon), és a szemébe akar nyúlni azonnal. Ezt csinálja velem is és az apjával is, más felnőttel azért még nem. A csiparkodásról nyár óta próbálom leszoktatni, de egyszerűen nem megy. Hiába veszem el a kezét, mondom erélyesen, hogy nem szabad, rá is csaptam már a kezére, de nem használ. Ha ezerszer mondom, hogy NEM, ezeregyedszer is megpróbálja.

Hogy lehet leszoktatni az ilyesmiről - ha lehet egyáltalán?


2010. nov. 28. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is 8 hós a babám, mintha én írtam volna ki a kérdést. Engem és az apját is úgy megmarkol, hogy nagy fájdalmat tud okozni, ja és a hajunkat is megragadja és húzza, ha eléri. Ő is nagyon erős, iszonyú szorítása van. Nálunk ez 6 hónapos korában kezdődött, mindig mondom neki ha ilyet csinál, hogy nem szabad, elveszem a kezét stb., de szerintem csak az idő fogja megoldani a problémát. Mostanában ritkábban csinálja, mással van elfoglalva, úgyhogy türelem. Másokat figyelmeztess, hogy csíp a babád, mielőtt közelebb hajolnak hozzá.
2010. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tényleg, a hajunkat is húzza! Pont tegnap mondtam mérgemben a férjemnek, hogy kopaszra borotválom a fejem...
2010. nov. 28. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Én elmagyarázom neki, hogy fáj anyának, csak hej te (és a kezvel simizem az arcom/hajam). Ha a babát, plüss valamit is püföl, akkor is elmondom hogy fáj neki, csak hej te. És erre már nevet is, és simizik :)

10 hós kislány anyuja

2010. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!