Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha a babám fülébe...

Nem baj ha a babám fülébe belemegy a víz amikor fürdetjük?

Figyelt kérdés

Fekszik a kiskádban már egyedül, rugdosódik, sokszor víz alá kerül az egyik füle ahogy nézeget


mindjárt 3 hós


2009. nov. 26. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 csepp, az nem baj, de azért ne merítsd a kádba :D. Fürcsi után töröld szárazra neki. Lehet kapni kifejezetten babáknak való fülpiszkálót, használjátok azt.
2009. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért, de 3 hónaposan hogyan fekszik egyedül a kádban??

Az én kisfiam 5 hónapos lesz, neki már volt egyszer begyulladva a füle, azóta nagyon vigyázok, hogy ne érjen bele a füle a vízbe. Bár nem tudták pontosan megmondani mitől gyulladt be. Lehet érzékeny fülű és tényleg a víztől...

Én inkább vigyáznék a helyedben a fülecskéjére pancsi közben:-)

2009. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
úgy, kedves 2. , hogy valószínű beleteszi a kiskádba a babát és hagyja hogy "belemerüljön", mert ez a fürdetés. szappant meg dörzsiszivacsot is tesz mellé, hadd tanuljon a gyerek. Egy baba füle elméletileg nem lóghat bele a vízbe, még a búvár-reflex ellenére sem! Az hogy véletlenül belekerül a víz,egy dolog, de nem kacsa a pici, hogy úsztatni kelljen...
2009. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, arra gondoltam lehet olyan kádakat venni (nekünk is van de én utálom), amin domborzat van az aljába, így félig ülő félig fekvő pozícióban van a baba, de akkor nem lóghat bele a füle a vízbe. Olyan picike vizet raksz esetleg a kád aljába, hogy simán lefekteted a babát?
2009. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon kevés vizet teszek bele és nagyon élvezi hogy rugkapálhat egyedül... de annyira keveset nem tudok tenni hogy a fülibe nemenjen bele egyáltalán...mert akkor már nem is fürdetés
2009. nov. 26. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de babaúszás közben például elég nehéz kivédeni, hogy belemenjen a víz a fülébe. Ha az orvos engedi és nincs probléma a babával, akkor szerintem nem gond, hogy fürdetéskor víz megy a fülébe.

Arról a válaszolóról, aki a kacsát említette, inkább nem írom meg a véleményemet. Az én babóm négy hónapos, imád fürdeni, nagy kádban is, és igen úsztatom, úgy hogy csak a tarkóját tartom, érdemes rákeresni a neten, hogy ez mennyire egészséges, erősíti a hátát, javítja az egyensúlyérzékét, és az anyaméhben töltött időkre emlékezteti.

És így is néha víz kerül a fülébe, ha a kiskádban fürdik, akkor is megy víz a fülébe, mikor a haját mosom, de semmi baja tőle.

2009. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! A babám 3 hetes volt, amikor mellőztük a baba kádat és a nagy fűrdőkádban pancsizik minden este. Pont annyi vizet teszünk a kádba, hogy hanyatt fekve testközépig érjen a babának. Nekem az orvosunk nem mondta, hogy nem érheti víz a fülét és nem is óvtam. Midig engedtem, hogy lubickoljon. A baba úszáson is nem kevés ideig éri a víz a fülecskéket. Nekük, még semmi probléma nem volt a víz miatt. A nagy fiam is ugyan így fürdött kicsinek, most 9 éves és soha nem fájt a füle.
2009. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig féltem, hogy ha víz kerül a fülébe a babámnak ,begyuladhat, de óhatatlanul van, hogy belement, belemegy. Eddig semmi gond nem volt hála Istennek, már 8 hónapos.
2009. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem lesz semmi baja egy kis víztől! (Persze vannak fülgyulladásra hajlamosabb emberek, de ez úgyis rövid időn belül kiderülne). Az én kislányom is ilyen volt. Ennyi idősen szerintem már mi is így fürdettük, ahogy te, el kellett engedni és csak rugdalózott. 3 hónapos korától járunk úszni is, ahol pedig sok merülés is volt már az elejétől és semmi baja nem lett a víztől. Mellesleg az anyaméhben is vízben voltak a kis apróságok!
2009. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!