Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyi pénzből nevel...

Ki mennyi pénzből nevel gyereket? Nem a pénztárcákba akarok kutatni, hiszen mi is hónapról- hónapra élünk, mint sztem sokan, de mindenünk megvan, ami kell. (max. Csekket fizetünk később, a főbérlőnk nagyon rendes. ) Csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
360 e. körül nettóban, ami befolyik egy hónapban. Ebből persze fizetjük, amit kell: rezsi, házrészlet, tankolás, autóköltségek (2 van), van még egy kutyánk,ő is viszi a pénzt rendesen... :) Ami megmarad az kaja és baba. Luxus nincs, nyaralásra gyüjtünk. :)
2009. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
férjem 220 ezret kep ki nettóban, nekem a GYED második gyerek után 76.000 ft.- ennyiből élünk, mondhatni elég jól :)
2009. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak GYES-t kapok + családit (ez összesen kb 37000Ft), a páromnak pedig van egy vállalkozása, ami rettenetesen rosszul megy, valószínűleg becsődöl. Egy pénznyelő.. így hamarosan munkanélküli lesz. :o( Most még annyi pénzünk van, hogy egy csomag pelust vegyünk a babónak. Aztán koplalás van másodikáig.
2009. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 gyereket nevelek egyedül:( Gyed-ből élünk( 72 525 Ft + a családi pótlék 2 gyerekre), a párom megcsalt mikor 4 hónapos terhes voltam a kicsivel.Nem ad pénzt, a gyerekeket alig látogatja. A Testvérem segít, ha nagyon megvagyunk szorulva.

Anyuéknál lakom a padlástérben, de TELJESEN külön vagyunk, külön bejárat, külön gáz, villanyóra stb.

Nem könnyű, Sőt.....nagyon nehéz, de pozotívan gondolkodom:):) Biztos lesz jobb!

Bocsi, hogy nem csak a kérdésre válaszoltam, de jól esett leírni!

2009. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves kislány, férjem és én összesen kb. 230 ezerből élünk. Mondhatni hónapról hónapra, hiszen lakástörlesztés is van a kiadások között. De nem panaszkodom, eddig mindig mindent be tudtunk fizetni és enni is tudunk rendesen.
2009. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hitelünk, törlesztésünk nincs. saját lakásban élünk, falun. a férjem keresete havi 90 e, + mellékállás 30/hó. a gyesem 25000 +2×13000 családi. a két gyerek sokba kerül, főleg pelenka és különböző gyógyszerek és vitaminok miatt.használtan veszünk gyerek ruhákat, magamra havi szinten kb 2000 adok ki. meggondoljuk, mit veszünk, igyekszünk a létfontosságú dolgokat akkor venni, amikor akciózzák (tej, cukor, pelenka, popsitörlő, tisztítószerek..) mivel falun élünk a húst itthonról be tudjuk szerezni, akárcsak a zöldségféléket. ami ilyenkor olcsó, de ugye azért ezekre is van kiadás. a földet meg kell munkálni, el kell vetni..., állatot fiatal koában kell megvenni, etetni kell...de azért igyekszünk havonta 5000-et mindig félretenni.
2009. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk össz. nettó 200 ezer van havonta, mindennel együtt. Ennek a negyede a lakástörlesztő... A rezsi rengeteg, sokszor késnek a csekkek, most is van vagy 4 be nem fizetett. Most mondtuk vissza a kábel tv-t alapcsomagra. Nagyszülők segítenek: gyereknek ruha, játékok, nekünk kaja, mégis nehéz.
2009. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi összesen 210 e ft-ból élünk, abból van egy 45 e forintos autó részlet /mikor megvettük még nem gondoltuk hogy babánk is lesz :)/, próbálok félre tenni havonta, van amikor megy, van amikor nem. Most még jó így, de nem tudom mi lesz ha gyes jön már. Megkérdezhetem nektek mennyi amiből éltek?
2009. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem Gyed van,ami 65.000 plusz a családi. Férjemnek nincs bejelentett állása, de összejön 70-80.000 között.Albi 20.000 plusz rezsi. Autó 25.000 körül. A kicsinek mindent megadunk, max. magunknak nem veszünk semmit. Ja és most is csúszunk csekkel, várom a gyedemet, majd abból.
2009. nov. 24. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
hát most még a TGYÁSt kapom jól megvagyunk, 278.000 a tgyásom és a párom keres 160at nettóban. Hogy miként fogunk uszkve 200.000 fttal kevesebből kijönni nem tudom GYED idején, de hogy egy kihívás lesz az biztos, mert már hozzászoktunk egy bizonyos életszínvonalhoz.
2009. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!