Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok az agyhártyagyulla...

Beadattátok az agyhártyagyulladás elleni oltást?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, most kapná. Semmit nem kapott eddig csak a kötelezőeket. Ezen nagyon gondolkodtam, de ebben a vírusos időszakban nem biztos, hogy terhelném ezzel a szervezetét.

Szerintetek?


2009. nov. 24. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
melyikre gondolsz?
2009. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gondolom a Meningococcus ellenit (járványos C típusú agyhártyagyulladás), mert csak ez ellen van oltás. Az én kislányom 5 hónapos, és én is beadatnám neki, de lehet, hogy várok még. Bár nálunk van 2 ovis bátyja is, talán ezért hamarabb is lehetne, de még bizonytalakodom.

Mi még a Prevenart adattuk be pluszként.

2009. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Meningitis C adható azt hiszem ekkora gyereknek csak, az A nem.
2009. nov. 24. 12:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Én kikértem a gyerekorvos véleményét, hogy kérjük-e, és ő javasolta, úgyhogy meg fogjuk kapni.
2009. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt beadattam a kislányomnak mert sokan javasolták, 1 éves kontrollon kapta meg!Mást ami nem kötelező azt nem adattam be.
2009. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én beadattam a kislányomnak.

Sajnos pont a baráti körben volt az egyik kisfiú, aki nem kapta meg. Utaztak elég sokat és közben elkapta valahol. Sajnos a szövődményektől megsüketült... most 10 hónapos... Ezek után én rohantam beadatni a kislányomnak!

2009. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is beadattam a kisfiamnak, a doki direkt javasolta.

2009. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

tisztában vagyok vele, h a meningococcus c elleni oltásról lehet csak szó, csakhogy több oltás van ellene...

1. voltam

2009. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
konkrétan a menjugate is ez ellen van.
2009. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, én is beadattam a doki javaslatára. Semmilyen tünetet nem okozott a kisfiamnál, még hőemelkedése sem volt. A doktornő is azt mondta, hogy ez egy gyenge oltás, nem nagyon szokott problémát okozni.
2009. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!