Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érveket szeretnék gyűjteni,...

Érveket szeretnék gyűjteni, hogy mért Ne oltassam be magam a H1N1 ellen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is megkérdezném, hogy normál influenza miatt be szoktad e magad oltatni?
2009. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az interneten mindenféle rémhír körbement. Többek közt az is, hogy pont ezzel akarják kiírtani a lakosságot. Meg mikrochipet ültetnek beléd, és bármikor aktiválhatják, hogy megöljenek. Azért ez szerintem erős túlzás. Persze ezek után az ember tényleg tanácstalan, hogy kinek higgyen.

A legfőbb ellenérv az, hogy nem tesztelték elég ideig. Kb. 6 hónap kéne rá, de ennek ellenére 1-2 hónap alatt kiadták rá az engedélyt. Én megkérdeztem a védőnőmet, azt mondta, hogy azért ilyen hamar, mert ez egy tesztelt oltás, csak a vírustörzset cserélték benne, az meg le van gyengítve, semmi bajod nem lesz tőle.

Terhes nőknek viszont még a helyi szülészet vezetője sem ajánlotta, amiért persze utólag jól leszúrták. Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy nincs rá bizonyíték, hogy árt a magzatnak. De arra sem, hogy nem, mondom én. Én terhes vagyok, nem oltattam be magam. Viszont a férjemet megkértem, hogy menjen el oltatni. Nem lett tőle semmi baja, még eddig.

Meg van egy 1,5 éves kislányunk. Azt mondta a gyerekorvos, hogy őt nem oltja be, ha el is kapja, akkor sem lesz tőle komoly baja, erős a szervezete.

Szerintem egy kicsit ez túl van lihegve. El akarják adni az oltóanyagot és kész. Ha általában beoltatod magad, tedd most is. Egyébként ne.

2009. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez talán érdekes lehet. (Mi nem oltatjuk be se magunkat, sem a gyerkőcöket) :

"A média folyamatosan bombáz bennünket a H1N1 vírusról szóló híradásokkal, miközben e-mailekben is tucatnyi infót kapunk pro és kontra. A pánikhangulat kezd eluralkodni, ami ellen a leghatásosabb segítség a tiszta fej. Vagyis nézzük végig, hogy mit is tudunk:


l Az eddigi tapasztalatok szerint a vírus lényegesen kevésbé veszélyes, mint ahogy eredetileg gondoltuk. Fertőzőképessége nagy, ami azt jelenti, hogy könnyen lehet megfertőződni, ám a betegség kimenetele nem súlyosabb, és halálozási mutatói sem rosszabbak, mint bármely más influenzáé. Sőt: kevesebb a haláleset, mint a „hagyományos” influenzajárványoknál. Azaz nincs okunk jobban megijedni a H1N1-től, mint a szokásos influenzajárványoktól. ( [link]


l A WHO mégis pandémiát hirdetett meg, és megváltoztatta a pandémia, azaz világméretű járvány kritériumát. Ez a kritérium a magas halálozási arányra vonatkozott.


l Ausztráliában nemrég ért véget a tél, ami ott az influenzaszezonnak számít. Összesen 118 áldozata volt a betegségnek, miközben egy átlagos influenzajárvány alatt több mint 1000 halálesettel számolnak. (www.tagesspiegel.de/zeitung/Die-Dritte-Seite-Schweinegrippe;art705,2938086)


l A H1N1 okozta halálesetek olyanokat érintettek, akik valamilyen komoly betegségben szenvedtek.


l A német tv egyes csatornája megszólaltatott klinikákat, ahol elmondták, hogy intenzív szobákat rendeztek be a sertésinfluenzás betegek fogadására, és ezek a helyiségek üresen állnak! Nincsenek súlyos betegek, akikkel megtölthetnék őket!


l A magyar médiában elhangzott egy híradás arról, hogy a nagyon erős szervezetű, erős immunrendszerrel rendelkező embereket különösen veszélyezteti ez a betegség. Ami egy nyilvánvaló zöldség. Az erős immunrendszer azért erős, mert a fertőző betegségekre megfelelően tud reagálni, ezek ellen tud védekezni. Ez alól a sertésinfluenza sem kivétel.


l A sertésinfluenza elleni oltóanyagból a német, de a magyar kormány is jól bevásárolt. A német televízió egyes csatornáján az elmúlt hetekben leadott műsor rávilágít a gyógyszeripar nyomására a mennyiségeket illetően. Ennek következtében a német kormány a lakosság 80%-át szeretné beoltatni, ami 1 milliárd euró többletkiadást jelent. A németek pénztárcája azonban jóval érzékenyebb, mint a miénk, és számos műsor foglalkozik ennek a költségnek az értelmével. Mivel még azt sem tudjuk, hogy mennyire hatékonyak ezek az oltóanyagok.


l Ugyanebben az adásban a brémai egészségügyi államtitkár is szót emel az oltóanyaggyártók ellen, akik az oltóanyagokat erőszakos és manipulatív módszerekkel adták el a német kormánynak. ( http://www.youtube.com/watch?v=US-N-dwN9WE&feature=video_res..


l A nemkívánatos mellékhatásokról még nagyon keveset tudunk. A hazánkban használatos oltóanyag a víruson kívül formaldehidet tartalmaz (ez bizonyítottan rákkeltő anyag), tiomerzált (amely egy higanytartalmú fertőtlenítőszer), és két különböző alumínium vegyületet. A higany és az alumínium nehézfémek, a szervezetből nagyon lassan ürülnek csak ki, és az idegrendszert károsítják.


l Október végéig Svédországban 1,4 millió adag oltóanyag került forgalomba (a valóban beoltottak számát nem lehet tudni). 400–500 allergiás reakciót jelentettek a hatóságoknak, ezek közül 20 súlyosabbat, amelyek többnapos kórházi kezelést igényeltek.


l Svédországban öt haláleset történt az oltást követő négy napon belül. Valamennyi érintett 50 év fölött volt és a rizikócsoportba tartozott, azaz valamilyen súlyos, krónikus betegségben szenvedtek. ( [link]


l A magyar rádióban elhangzott híradás szerint, bár a megbetegedettek száma folyamatosan csökken, még várható egy nagyobb influenzahullám. Az interjúban megkérdezett szerint az oltóanyagot beadni a járvány tetőfokán is lehet. Ez egy meglehetősen veszélyes kijelentés, ugyanis ha valaki megfertőződött és a lappangási idő alatt kapja meg az oltást, a betegség sokkal súlyosabb lefolyású lehet, mint az oltás nélkül lett volna.


l Az 1917–18-as influenzajárvány, a spanyolnátha valódi pandémia volt, közel ötvenmillió ember halálát okozta. A rettentően magas halálozásban bizonyosan közrejátszott a háború: a rossz életkörülmények, az éhezés, a háború okozta stressz, a nem megfelelő higiéné. Dániát azonban elkerülte a spanyolnátha. Dánia ugyanis nagyon ügyes intézkedésekkel megoldotta, hogy a háború alatt nem volt sem éhezés, sem szociális nyugtalanság. A dán kormány szükségállapotot hirdetett ki, amelynek segítségével az éhínséget akarták elkerülni: a civilizációs táplálék helyett a hagyományos dán táplálékot vezették be, ami teljes őrlésű rozskenyérből, burgonyából, zöldségből és gyümölcsből állott, valamint nagyon kevés tejből és állati eredetű élelmiszerből, a cukor és a luxuscikkek pedig hiányoztak. Ez a táplálék annyira megerősítette a dánok immunrendszerét, hogy a mégoly veszélyes és súlyos fertőzésnek is ellen tudott állni, mint amilyen a spanyolnátha volt. (Dr. Ralph Bircher: Szigorúan bizalmas. A táplálkozástan titkos dokumentumai. Hindhede, 110. o., kétezeregy kiadó)


l Azaz a „civilizálatlan”, finomított élelmiszereket nem tartalmazó teljes értékű táplálék képes arra, hogy a szervezetet ellenállóvá tegye még a súlyos fertőző betegségekkel szemben is. A H1N1 közel sem olyan veszélyes fertőzés, mint a spanyolnátha volt.


l A Transparency international nevű szervezet rávilágít arra, hogy a WHO-ban csakúgy, mint az egyéb döntéshozó testületekben, mindenütt az ipar emberei is ott ülnek. ( [link]


l A német tv szerint a leghatékonyabb megoldás esetünkben egy olyan oltóanyag kifejlesztése lenne, amely a politikusokat ellenállóvá teszi a gyógyszerlobbival szemben"


Remélem segített:)

2009. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem oltattam magam soha.Köszönöm a válaszokat,itt csak arról olvastam,hogy oltassam ,aga, vagy nem,de érveket nem tudtam!Aranyosak vagytok a rendes válaszokért,hisz ez itt lassan már nagyon ritka!
2009. nov. 23. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan tanácstalan vagyok( voltam) A gyerekorvos( 2.5 éves lányom van), a fogadott orvosom és a védőnő véleményét már régóta ismerem: inkább ne oltassunk, nem is azért mert ártana, inkább azért ne, mert felesleges.

És tegnap még a terhesgondozós orvost is megkérdeztem: röhögött a kérdésen( gondolom már unja)Azt mondta, hogy ezt mindenkinek magának kell eldönteni, És utána halkan hozzátette, hogy ő nem ajánlja.

Ugyanakkor időről időre felmerül bennme, hogy jól teszem e, hogy nem oltatok. Pedig mindig megfogadom, hogy nem parázok ezen többet. DE valamelyik nap egy kedves ismerősöm( aki nem szakértő: buszsofőr) mikor mondtam, hogy nem oltatok úgy nézett rám, mintha legalábbis csecsemőgyilkosságra készülnék És azt mondta, hogy "te tudod". De ezt olyan hangsúllyal, hogy még most is a fülembe cseng. AZ ilyenek és persze a média miatt vagyunk ilyen tanácstalanok. De mostmár tényleg kitartok és nem oltatok!

2009. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Beoltatod magad, de most mutálódott a vírus és majd ez ellen is beoltatod magad és így tovább. Miért is van immunrendszerünk?
2009. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Romaniaban EGY megyeben 8426 szemelyt regisztraltak leguti megbetegedessel, ebbol tobb,mint 7400-at egy het leforgasa alatt,tobb, mint 800-an kaptak kozuluk tudogyulladast, es ki tudja, hanyan vannak meg, akik nem erositettek a statisztikat, nem fordultak orvoshoz.Ehhez kepest H1N1-el alig tobb, mint 2000 szemelyt tartanak nyilvan az egesz orszagban!!!!

Kerdezem en, hol vannak az aranyok, es a szezonalis influenza miert is nem olyan "nagy szam", mint a sertesinfluenza, ami sokkal lassabban terjed,es negyedannyian fertozodtek meg?

Temesvarrol sajat felelossegre kiengedtek a korhazbol azt a ferfit, akirol aztan kesobb kiderult, hogy H1N1 virust vitt az orszagba Olaszorszagbol,csak meg kellett volna varni a laborvizsgalatok eredmenyet!!!

Tenyleg veszelyesebb a H1N1, mint a tobbi influenzavirus?

2009. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!