Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláshoz Ötletek?...

Hozzátápláláshoz Ötletek? (Gyűjteni szeretnék)

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy legyen változatos babám étrendje, hisz csak náhány dolgot ehet, vagy nekik ez még bőven elég?

Mindent eszik már amit ennyi idősen lehet, legalábbis azt hiszem. 5 hónapos lesz nemsokára,amit eszik:alma, krumpli,sárgarépa(én csinálom), őszibarack,sütőtök,szilva (ezeket meg bébiételek). Szóval ezeket már kombináltam is, de azt szeretném kérdezni, hogy ti hány napig adjátok ua-t, vagy hogy keveritek, esetleg adtok mást is?Egyébként tápszeres a kisfiam, és még nem váltottunk ki étkezést, nem akarom sietettni. Ja és mindíg a 2. evésnéleszi táp mellé, esetleg lehet hogy már a következőnél is adok neki valamit?

Rizst adhatok? hogyan?


2011. máj. 5. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak már 5 hósnak húsis bébiételek is, én azokat is adtam.Vagy ha nem akarod megvenni, tegyél egy kis csirkemellet a főzelékébe.rizst, én olyan 5,5-6 hósan adtam neki, simán megfőztem vízben, ilyen jó "mátyósra":)tettem bele zöldségféléket is, meg husit, és összeturmixoltam.6,5 hós korától, már össze sem pürésítettem, mert megette anélkül is, igaz akkor még egy foga sem volt.

Ha már váltottatok ki étkezést, és ezek a kajcsik mennek, akkor jöhet a cékla, és a gesztenye/én csak babakajásat adtam neki Kecskeméti/na meg a csodálatos saláta főzelék.Ami nem bizalomgerjesztő, de már ezt is megehetik:)

Én 5 hósan kezdtem el a hozzátápit, szopizott is, és amellé evett.Annyira tetszettek neki az új ízek, hogy 2 hét múlva, már egy egész adag sütőtököt bevágott.Tehát az ebédünk lett először kiváltva...

Sokan inkább a tízórait, vagy uzsit mondják, hogy gyümiset váltsunk ki, de babumnak a sütőtök, ami a sztár kaja volt!

Meg arra figyelj, hogy sütőtökből, sárgarépából nem lehet neki sokat adni egy héten, mi 2-3szor ettünk, mert besárgul tőle.

Ennyit tudok én hozzászólni, mi így csináltuk, de mindenki másképp próbálgatja szerintem.

Jó babázást:)

11 hós anyukája

2011. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jól haladtok, neki ez még nem unalmas, ő még csak most ismerkedik az ízekkel.

Már adhatsz neki céklát, esetleg meggyet. A rizs is mehet (mondjuk leturmixolva, zöldséggel összekeverve).

6 hónaposan már adhatsz majd neki csirkehúst, pulykahúst is az eddig megkóstolt ételekhez keverve (amihez illik).

Hamarosan majd jöhet a banán, körte, gesztenye, brokkoli, passzírozott zöldborsó, édesvízi hal, nyúlhús. Fűszerben a petrezselyem, kapor, zellerlevél.


Tejpépeket is be lehet vezetni (ha gondolod), nagyon sok tartalmaz rizst is közölük. De különféléket lehet kapni, kislányom uzsonnára mindig azt eszi és nagyon szereti.

Először mi, amikor még kóstolgatta az ételeket, akkor egy étkezés előtt kapta őket, de aztán, amikor már ezt is azt is evett, akkor úgy csináltam, hogy a tízórai gyümölcs volt keksszel, az ebéd zöldség (hússal), az uzsonna tejpép. Reggel-este pedig még tápszert kapott.

Tényleg, babakekszet is adhatsz már neki (egy negyed-fél darabot tegyél bele a gyümölcsbe).

2011. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A babák nem ínyencek, sőt. Én nagyon óvatos voltam, hetente adtam csak új dolgot, nem kombináltam nagyon, nem volt rá szükség. Nem igényük még a nagy választék. Ez a szoktatás. Az ízekhez, de a szervezetnek is. Nem érdemes a beleket, emésztést egyszerre sok mindennel leterhelni.
2011. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, írjatok még!!! :))))

És hány napig adjátok ua-t, pl almás dolgot eszik egy hétig, a következőn meg más gyümit, vagy pl két napig eszik almásat, aztán mást két napig?

2011. máj. 5. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!