Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláshoz az alábbi...

Hozzátápláláshoz az alábbi zöldségek közül melyiket lehet fagyasztani és milyen formában?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagy rekesz bio zöldséget, szeretném a kislányomnak félretenni de csak ősszel kezdem a hozzátáplálást. A következő zöldségeket kaptuk: cékla, sárgarépa, karalábé, zeller (zölddel együtt). Szóval nem tudom, melyiket kell főzve elrakni , esetleg pürésítve, melyiket nyersen, darabolva vagy egészben, minden érdekel :-) Köszönöm előre is!
2011. aug. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! Céklát főve vagy sütve lehet eltenni, ha elkészült, meghámozod, hagyod kihűlni, én egészben vagy félbe vágva tettem a fagyóba. Mikor adod neki, előtte pár órával kiveszed és kienged. Mikróban is olvasztható. A sárgarépát, karalábét és zellergyökeret puhára főzném, villával összetörném és minden zöldséget külön jégkockatartóban lefagyasztanék. Így kiolvasztáskor variálhatod őket. Vagy tehetsz el vegyesen is, ilyenkor bébiételes üvegbe tettem passzírozás után, friss főtt krumplival pürésítheted. Zellerlevelet nyersen is fagyaszthatsz és mikor a babakaját főzöd, fagyva beledobod a fővő vízbe. Remélem, segítettem:)
2011. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sárgarépát pürésítve elrakhatod.

én pl sokszor csináltam pl sárgarépát+krumplit+cukkinit +húst és ezt összemixeltem majd 1-2 adgot lefagyasztottam, és mikor kiolvad teljesen és felforralod utánna akkor olyan lesz mint újjonnan. de ezeket mind kapod télen is bioban frissan.

zellert szerintem sokáig nem ehet, én még 10 hósomnak egyszer sem adtam.


én nem raknám el szerintem felesleges, összel is lehet bárhol kapni. a sárgarépát pl nagyanyám mindig sötét száraz pincébe homokba rakta el és egész télen friss répái voltak.

2011. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. 2.-ra reagálva én már 6-8 hónaposan adtam a fiamnak zellert, előbb a levelét, utána a gyökerét. De most nincs kéznél a hozzátáplálási táblázatom, abban írja, mikor lehet adni.
2011. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Zellergumót csak egyet kaptunk, de az szép nagy, és mi nem szeretjük, hátha a baba megeszi :-) de azt se tudom, hogy mennyi ideig lehet ezeket fagyasztva tárolni, fél év az hosszú idő szerintetek?
2011. aug. 9. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindent csak nyersen tennék el, mert pl. az én kislányom nem eszi meg pl. a főzeléket, ha a fagyóból van kiszedve. De akkor sem, ha pl. frissen főzök bele krumplit, vagy almát teszek bele.
2011. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. Fél év nem hosszú idő, az én 2. babám csak decemberben fog megszületni, de szilvát, barackot már tettem el neki a fagyasztóba.
2011. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :-) Holnap akkor feldolgozom a cuccot.
2011. aug. 9. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!