Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposomról lenne kérdésem,...

9 hónaposomról lenne kérdésem, válaszoltok?

Figyelt kérdés

Ha mindennap másfajta bébiételt adok, akkor azzal bajt okozok?

Amúgy egy nap hányfélét ehett?

Na és baj ha még mindíg igény szerint szoptatok? Csak mert 2-3 óránként kér cicit!

Hogyan kezdjem neki adni a kenyér csücsköt? Félek hogy nem bírja lenyelni amit leharap :S

Na és milyen fűszereket használhatok főzéskor, amivel nem okozok bajt a kicsimnek?

Elkezdenék neki főzni, pl. levest. csirkelevesbe tehetek erőleves kockát? petrezselymet meg ilyeneket?fűszereket?

Csecsemővízből készíteném el neki. Nem csak a péát adnám belőle hanem a levest is.

Bocsánat a sok mafla kérdéseimért, de a vnő nem üll le velem ezeket megbeszélni, pedig direkt ezért is megyek.

Mindig elrohan :(


2009. nov. 23. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ártasz, ha minden nap más bébiételt adsz , miért is ártanál ezzel?

Én egy nap egyfélét szoktam adni, de ha más az ebéd, mint a vacsi, akkor sem történik semmi....

Miért lenne baj, hogy igény szerint szoptatsz? Etesd úgy, ahogy nektek jó.

A darabosat pedig már bőven adhatod neki. Én kenyér héját vagy friss kiflit adtam. Eleinte figyelni kell rá, ha már nagyon nyálas, puha el kell venni, mert könnyebben szakad nagy darab, és látod, ha nem tudja megrágni, kiveszed a szájából és ehet megint. Meg kell neki tanulni, nem kell félteni, csak figyelni kell rá.

A fűszer először mindenképp zöldfűszer legyen, petrezselyem, kapor, majd jöhet fokozatosan más íz is amit használsz, fokhagymapor, pici bors, pici paprika, pici só, én tettem pici tárkonyt, rozmaringot, amiket én is használok. Mindig egy újat,és mindig csak kicsit, hogy szokja.

Az erőleves kocka helyett inkább fűzserezd magad, abban sok a mesterséges anyag.

Nem kell 9 hónaposnak már rég csecsemővíz, sima vízből főzhetsz neki, sőt az innivalóját sem kell már forralni , fél év után mehet a sima csapvíz.

A védőnődnek-dokidnak pedig ez lenne a dolga... de azért vagyunk mi is itt, hogy segítsünk.

2009. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

NEkem most lesz a héten 9 hónapos a lányom, a kiflit zsemlét nem igazán szeretem neki adni mert alig van bele csak az a száraz héja, ezér fonott kalácsot vagy vajas kiflit kakaós kiflit adok neki, nagyon szereti jó puha. Fél vajas kiflit vagy egy darab fonott kalácsot a kezé adok szépen megfoja és nyammogja. Készülj rá, utánna porszívózás :) Babapiskótát is adhatsz neki!

Én magam főzök neki, a darabosat nem igazán szereti csak a jó sűrű főzelékeket.

Egy fazékba ami csak az övé teszek vizet, és minden nap másfajta zöldségeket dobálok bele 1 darab csirkemellel, puhára főzöm és turmixolva kapja. Ha darabosat szeretnél adni neki akkor csak villával összetöröd.

Veszek 1 karfiolt, rózsáira szedem folpackba csomagolom egyenként a rózsákat és fagyasztom, ugyan így cukkínit, tököt. Sütőtököt megsütök műanyag pohárba kanalazom a belét és úgy fagyasztom. 1 kg céklát 2 órán át főzök ezt is folpackba adagonként fagyasztom. 1 csirkemellet 8 kockára vágva folpackba csomagolva fagyasztom.

Délelőtt a fazékjába vizet engedek, 1 burgonyát 1 mellkockát bele dobok és mellé vagy karfiolt, vagy tököt, vagy répát és zöldség gyökeret dobok és puhára főzöm max fél óra alatt kész és hozzá sem kell nyúlni.

Burgonyát megfőzöm hússal előző este kiveszem a sütőtököt vagy a cukkínit kiolvad másnapra és a főtt husival krumplival turmixolom.

1 husit 1 krumplival megfőzöm leforrázott héjától magjaitól megtisztított paradicsommal turmixolom.

1 burgonyát 1 almát husival megfőzök pár szem meggyel negyed natúr gesztenye pürével turmixolom.


Úgy érzem ki a kérdésedből mintha kevesebbszer szeretnéd szopiztatni és többet szeretnél neki ételből adni. Csináld azt, hogy reggel szopi,

rá 2 órára tízórai egy alma körtével, vagy banán barackkal, körte banánnal, szilva almával, narancs banánnal, turmixolva én még teszek bele 1 babaipskótát vagy 2-3 háztartási kekszet azt is beleturmixolom.

délben a főzelék,

délután ha gondolod tejpép vagy ismét gyümölcs

vacsorára szopi

Így mindig kap valami kaját nem éhezik meg olyan gyakran. Mi már 7 hónapos korunk óta így eszünk és szépen hízik.

2009. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek. :)


Szépen hízik a szopizástól, csak még több új ízeket szeretnék bevezetni.

2009. nov. 24. 08:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!