Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy babák anyukái válaszoltok...

Nagy babák anyukái válaszoltok? Ti mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

A nagyobb születési hosszú és súlyú babák anyukái válaszát várom.

Kiváncsi vagyok a baba születési méreteire, és hogy 5-6 hósan mekkora (volt), miket tud(ott).

Vajon mennyire igaz az, hogy a nagyobb babák nehezebben kezdenek el mozogni, lassabban fejlődnek.

Kisebbik fiam 5 hónapos, 79 centi és 8 kiló.


2010. máj. 15. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 4500 grammal, 56 centivel született, most 16 hónapos. 1 hónapig nem igazán nőtt, aztán az átlag szerint gyarapodott. (Tulajdonképpen bevárta a többieket. :))

Korához képest hamarabb kezdett el szinte mindent.

3 hónaposan már mindkét irányba forgott, 7 hónaposan állt, 11 hónaposan önállóan járt.

Visszanéztem:

5 hósan 6840 gramm és 70 cm, 6 hósan 7240 gramm és 70 centi volt. (Amúgy elég vékony típusú gyerkőc lett belőle.)

2010. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez "sajnos" alá tudom támasztani :) Igaz a fiam a születésekor nemvolt lényegesen nagyobb a kortársainál (38. hétre született, 53 cm-rel és 3330 g-al), viszont 3-4 hósan már beelőzte a kortársait. 3 hónaposan 7 kiló 20 deka volt, anyatejes :)6 hónaposan pedig 9 kiló 70 deka :) Későn kezdett forogni, épp e miatt, ezt a gyerekorvos és a védőnő is megerősítette. Már majdnem betöltötte a 7 hónapot, amikor először hasra fordult. 9 hónapos volt, amikor mászni kezdett. Viszont, mindössze alig 2 héten belül felült és feltérdelt magától. És még nem töltötte be a 10 hónapját, amikor felállt és lépegetett az ágyában, meg a bútorok mellett :) Tehát nem kell aggódni, behozzák a súlyukból adódó lemaradást :) Amúgy teljesen arányos baba, szép hurkákkal :) Most 11 hónaposan közel 12 kiló, és egy jó másfél évesnek néz ki :D
2010. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 4480 grammal és 51 centivel született, és igazából előbb kezdett el mindent. 6 hónaposan felült és mászott, 7 hónaposan felállt, 9 hónaposan elindult...most 18 hónapos és mentálisan is a korosztálya előtt jár.
2010. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4.35 kilóval és 62 centivel született. Fél évesen 76 cm volt és 10.05 kg. 4 hónaposan már forgott oda-vissza. 6 hósan mászott, 8 hósan felállt. Most 1 éves 84 cm és 12,35 kg. Még nem tud magától menni, de kapaszkodva igen. Én csak most látom a "nagyság átkát", hogy ilyen magasan nehezebb egyensúlyozni, és talán ezért nem indult el magától. De a többi mozgásban szerintem nem volt elmaradva, csak olyan átlagos volt.
2010. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3820 grammal és 56 cm-el született, 6 hónaposan majdnem 9 kiló volt. Az elején ő is kicsit lassabban kezdett mozgolódni: 5 és fél hónapos volt, amikor hasról hátra és vissza fordult, majd pár héten belül már kúszott, újabb két hét múlva már mászott, 7 hónaposan pedig lábra állt. Nem tudom, mennyi köze van a dologhoz annak, hogy 5 hónapos korától elkezdtünk babaúszásra járni, de tény, hogy utána rohamos léptekkel hozta be az "elmaradását". Tehát nálunk az igaz, hogy lassabban kezdett mozogni, de az nem, hogy lassan fejlődött volna. Egyébként a súlynövekedése is lelassult, amióta egy kis örökmozgó lett belőle. :)
2010. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam ott még nem tart...3 hónapos..3500g al született most 7kg. :) már forog hátról hasra...a fejecskéjét is nagyon korán kezdte emelgetni...már 2-3 percet is tartja...leteszi pihenni,majd újból emeli..a doki szerint a forgolódást kicsit korán kezdte!
2010. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam nagyon átlagos súllyal és hosszal született, 3500 gr és 50 cm volt. Viszont nagyon belehúzott, és gyorsan fejlődött, sokat hízott.

5 hónaposan már 8100 gramm volt, és mégis elkezdett kúszni. Most 7,5 hónapos, 9 kg, lelassult a hízása, és hihetetlen mozgékony. Ülést és a felállást gyakorolja, kúszik-mászik (ötvözte a kettőt), és csak 72 cm körül van, tehát még kisebb is, mint a te babád. De szerintem nagyon sok múlik azon is, hogy milyen testalkatú egy baba, izmos-csontos, vagy inkább ducis, hurkás. Az én kisfiam mondjuk az első kategóriába tartozik, vascsontú.

2010. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!