Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell csinálni a meggy...

Hogyan kell csinálni a meggy és a cékla főzeléket? Mennyi meggy és mennyi cékla megy egy főzelékbe? Kb 160ml főzeléket szokott a 6,5 hós kicsim megenni. A céklát hogyan milyen formában kell kóstoltatni mert azt még nem is kóstolta.

Figyelt kérdés
Persze külön gondolom a meggyet és a céklát.:) Mindegyiket krumplival keverve.
2009. nov. 23. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a céklát alaposan megsúrolom, megszurkálom hústűvel néhány helyen és becsomagolom alufóliába. Sütőben puhára sütöm. Így finom, édes lesz. Krumplipürével szoktam keverni, a krumpli főzővizével lazítom. Felesbe szoktam bele tenni a céklát és a krumplit. A meggyet megfőzöm, szitán áttöröm (így nem megy át a héja), szintén krumplipüréhez keverem. Általában egy nagyobb krumplit szoktam megfőzni és egy maréknyi meggyet.
2009. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2009. nov. 23. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a céklát is vízben főztem, amikor már majdnem puha volt, beletettem a krumplit is, utána összeturmixoltam. Meggyet ugyanígy szoktam, csak ahhoz teszek 1 kis kocka csirkemellet is, azt főzöm először, aztán a kimagozott meggy+krumpli. Ezt is botmixerrel pürésítem.
2009. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!