Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítitek 8 hónapos...

Hogy készítitek 8 hónapos babátoknak a spenótot? Tejjel, tejszínnel lehet készíteni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én megfőzöm a krumplit, teszek hozzá egy kis (már előre megfőzött)csirkemellet. Amikor elkészült, hozzáteszem a spenótot. Mindezzel egyszer felforralom. Nem adok neki még sem tejet, sem tejszínt. (én IGLO fagyasztott spenótot szoktam venni, mert ezek kis porciókban vannak. Ebből 2 dobok a vízbe) Próbáltam már üveges spenótos bébiételt is adni neki, de abban van fokhagyma, és emiatt nem ette a kisfiam.
2009. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanúgy ahogy magamnak szoktam, tejjel, csak fokhagymát keveset teszek bele neki.
2009. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen azt elfeljtettem odaírni,hogy magára az alapra lennék kíváncsi,mindenféle husi nékkül.Amúgy köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 23. 10:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a dokink tanácsára nem adok neki majd csak egy éves kora után. Ezért:

[link]

2009. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én eddig egyszer adtam 8 hónapos lányomnak, úgy csinálatam, hogy spenót+krumpli+pici só és simán megette.

Holnap megint akarok adni, akkor fogok beleteni főtt tojássárgáját.

Tejet tejszínt nem raktam bele és még egy ideig nem is fogok.

Amit lehetne az a túró, vagy joghurt, de az szerintem nem passzol hozzá.

2009. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

utolós

Komolyan mondom hogy a kardomba dőlők, most már spenótót sem lehet adni?

Nemrég a banán, most ez?

2009. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én vagyok a másik"utolsó" aki a linket berakta. Banánról nem hallottam, így nem tudom mire gondoltál azzal kapcsolatban. Én is szerettem volna adni a babámnak, és amikor megemlítettem a dokinknak, lebeszélt róla a fenti linken olvasható okok miatt. Gátolja a kalcium felszívódását, ami ebben a korban nagyon fontos. A többiről nem is beszélve... Én hallgatok az orvosra, de mindenki úgy cselekszik ahogy jónak látja. Csak felvilágosítás képpen írtam amit írtam, vagyis linkeltem.
2009. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én dokim pedig direkt javasolta, hogy adjak neki, mert rengeteg vas van benne. (én a legelső hozzászóló voltam) Mindenki mást mond.....
2009. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2009. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rengeteg vas van benne, de annak csak az 1-5%-a szívódik fel...és rengeteg más olyan zöldség van amiben sok vas található és nincs meg az a veszély mint a spenótnál. Ráadásul a vas felszívódásához c vitamint kell bevinni,ital,gyümölcs,zöldség vagy cseppek formájában. Igazat írt az aki bemásolta a két oldal címét! Nem javasolt egy éves kor előtt, de mindenki maga dönti el mikor, hogyan, mivel oldja meg a baba táplálását.
2009. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!