Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja? Néha "röfög"...

Miért csinálja? Néha "röfög" a babám, pedig kap levegőt, és nem folyik az orra, ha orrszívóval kiszívom akkor jön valamennyi. Megfázott? Vagy miért "röfög"?

Figyelt kérdés
7 és fél hetes, és kb 1 hete csinálja. Mi meg voltunk fázva a párommal de már jól vagyunk. Ő anyatejes. Jó kedélyű, sokat mosolyog, nem sír (csak ha éhes). Vigyem orvoshoz?
2009. nov. 23. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell orvoshoz vinni, amíg nem lesz lázas, vagy nyügös és eszik.

Nálunk is előfordult. Ekkor magyaráztk el, hogy a babák orr és szájürge közel van és a tej gyakran megy át az orrüregbe. Van egy légző reflex, ami pont a fulladást akadályozza meg ilyen esetekben. Hörrög, mintha lerakodása lenne. Volt olyan, hogy a tejcsi visszajött az orrán, ilyenkor legtöbbször kiköhögte. orrot még nem szívtam, erről nincs tapasztalatom.

Soptasd tovább bátran, ahányszor csak kéri, s nem lesz baj.

Erőt és örömet a babátokhoz!

2009. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megnyugodtam! :)
2009. nov. 23. 09:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!