Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell azt nekem csendben...

Meddig kell azt nekem csendben tűrnöm, hogy a kis étkű gyerekemre egyesek megjegyzést tesznek és bezzegelnek, hogy xy már miket és mennyit eszik, úgy hogy az én babám normál súlyú, akikhez hasonlítják azok pedig a normál súlytartomány felett vannak?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom, hogy egy kisbabára nem lehet azt mondani, hogy kövér, sőt hogy egy kisbaba nem lehet kövér. Pedig van ilyen, de én nem mondhatom ezt a bezzegelőknek, mert nem illik. Akkor az én normál súlyú gyerekemre szerintetek nem bunkóság azt mondani, hogy sovány? Ilyen alapon ez akkor is sértő lenne, ha valóban vékony lenne. Most szóljak vissza én is, amikor az orrom alá dörgölik, hogy mekkora adagot eszik xy-ka, hogy szerintem meg az nem normális és azért ilyen kövér?
2013. dec. 4. 15:32
1 2
 11/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát ha nekem egyszer dagi kisgyerekem lesz - aki mellesleg egészséges - és belénk kötnek, teljes nyugalommal közlöm majd, hogy szándékosan csináljuk, mert úgy érezzük, hogy a jövőjét leginkább egy Guiness - rekorddal tudjuk megalapozni... Ha pedig vékonyka...nos, mi 3-an vagyunk testvérek, öcsémnek 4 éves korára sikerült elérnie az én 2 éveskori súlyomat, mára ő a legmozgékonyabb, fizikalilag legstrapabíróbb, egyébként edző.... hogy vmi konkrét választ is írjak, mindaddig, amíg a kicsi jól fejlődik, és a rokonok beszólogatása csak kritika, és nem jószándékú segíteni akarás, egyszerűen csak megpróbálnék nem tudomást venni a megjegyzéseikről, nem is reagálni rá. Vagy esetleg annyit, hogy visszakérdeznék mondjuk x nagynéninél, hogy " apropó, hamár kilók, hallottam egy jó fogyókúráról, szerintem mindenképpen ki kéne próbálnod..."
2013. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Ilyenekkel nem kell foglalkozni. Az én lányom 4,5 hónapos és 6 kg, 2850 g-nak született. Szép egészséges baba, jól is eszik, de hihetelen mozgékony
2013. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egy nemevő gyerekkel nem tudsz mit csinálni, és kész. Nálunk is vannak időszakok, hogy vért izzadunk, hogy végre egyen valamit. Pedig amúgy jó húsban van.

A múltkor viszont hallottam egy beszélgetést a parkolóban:

2 éves gyerek nagyszülei dicsekedtek, hogy 6 lekváros palacsinta nem elég a gyereknek, sír még, hogy enni akar, és milyen szép, mert már milyen jó duci. Na, nehogymár ez nem a szülők hibája...

Amúgy én még elnőtt fejjel is azt hallgatom állandóan, hogy úúúúristen, de sovány vagy, eszel rendesen, nem vagy beteg? Szóval, szerintem szokd meg :)

2013. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!