Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell azt nekem csendben...

Meddig kell azt nekem csendben tűrnöm, hogy a kis étkű gyerekemre egyesek megjegyzést tesznek és bezzegelnek, hogy xy már miket és mennyit eszik, úgy hogy az én babám normál súlyú, akikhez hasonlítják azok pedig a normál súlytartomány felett vannak?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom, hogy egy kisbabára nem lehet azt mondani, hogy kövér, sőt hogy egy kisbaba nem lehet kövér. Pedig van ilyen, de én nem mondhatom ezt a bezzegelőknek, mert nem illik. Akkor az én normál súlyú gyerekemre szerintetek nem bunkóság azt mondani, hogy sovány? Ilyen alapon ez akkor is sértő lenne, ha valóban vékony lenne. Most szóljak vissza én is, amikor az orrom alá dörgölik, hogy mekkora adagot eszik xy-ka, hogy szerintem meg az nem normális és azért ilyen kövér?
2013. dec. 4. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Néha elcsodálkozom hogy nektek micsoda "problémáitok" vannak, biztos rohadtul unatkoztok..
2013. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell tűrnöd, ott hagyod őket és kész. Az én fiam sem túl nagyétkű, meg mozgékony is, ezért soványabb, mint az átlag. Most 2 éves és minden rendben van vele.

Bevallom, hogy én is féltem, hogy ilyen megjegyzéseket tesznek rá, de eddig nem történt ilyen.

Ha a gyerek jól érzi magát, nem beteges, akkor nincs baj.

2013. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ha az én gyerekemre valaki mond valami negatívat, akkor én tuti visszaszólok, bár még ilyen nem volt. Én csak a védőnőtől vagy a dokitól fogadok el "kritikát" főleg testsúlyt illetően.
2013. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Aki válaszol egy kérdésre az épp annyira ráér/unatkozik, mint a kérdező.

Kedves 2-es! Teljesen egészséges a gyerkőc és a súlyával sincs gond. Sajnos ezeket az embereket nem tudom egyszerűen elkerülni. Konkrétan rokonok.

2013. dec. 4. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: sajnálom, hogy ennyire elkerülhetetlenek. Gondolom, eléggé kiakasztanak. Pedig ha semmi gond a gyerek súlyával, akkor igazán megérthetnék, hogy ő nem zabál és kész.

Felnőttek között is van kis-és nagyétkű is.

2013. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is vékonynak tűnik, még az apja is ezzel cseszeget, pedig látja, hogy sokat eszik. Inkább vékony legyen, mint kövér...
2013. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak, hogy kicsit megnyugtassalak!

A fiam születésétől kezdve zabál, és gurul. Állandóan maceráltak miatta az orvosok, meg a védőnő. Én csak irultam-pirultam, időnként kínomban visszakérdeztem, milyen fogyókúrát javasolnak x,y hónapos gyereknek! Persze mindenki idiótának tartott...

Majd ha elindul....-hajtogatták. No, semmi nem változott! 6 hósan 9 kg, 12 hósan 12,6 kg, 18 hós státuszon 16,9 kg volt. Most 22 hós, gyanítom veri a 18 kg-t. Pedig hidd el, nem dagadt. Elég magas is hozzá. A barátnőm 3 éves fiával azonos 98-as cuccokat hord! Mégis, majd 2 évig égettek, hogy milyen kis husi....

Hagyd a fenébe, nem érdemes ezen rágódni!

2013. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, sz.rd le. tudom, h nehéz, de nem szabad mindig minden kritikát magadra venni. én gyerekként vékony voltam (nem normál súlyú, mint a te gyereked, de még egészséges határokon belül). anyu szerint nem volt gond, mások szerint igen, úgyhogy már kezdődött is a kálváriám, étvágyserkentőtől étvágyserkentőig, amitől csinos bőrkiütéseim lettek, meg jó rossz élményeim azzal kapcsolatban, h tömnének mint egy libát még akkor is, ha már nem vagyok éhes és legszívesebben visszaöklendezném. az ujjamat is szoptam, a rokonság összefogott, épp hogy tyúksz.rt nem kentek rá. anyum nem értett egyet vele, de nem is akadályozta meg. akkor elhatároztam, h ha nekem gyerekem lesz, nem hagyom, h a rokonok irányítsák a nevelését. a babám most 4 hónapos, kaptam hideget-meleget, de állom a sarat. azt teszem, amit az orvosok, védőnő mond és nem hagyom, h más olyat tegyen vele, amit én nem tennék. pl. anyum fixa ideája, h nagyobb korában, ha esetleg eljön a hisztis dackorszak, majd le kell önteni hideg vízzel. az én gyerekemet biztos nem öntögeti le senki, én másképp fogom kezelni az esetleges hisztit:)
2013. dec. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7.


érdekes, hogy mennyire eltérően értékelik a súly kérdését. az én fiam is havi 1 kg-ot gyarapodik, de soha nem tettek rá megjegyzést. 4 hónaposan több, mint 7 kg, valószínűleg 6 hónapos korára ő is 9 körül lesz... soha egy rosszalló megjegyzést nem kaptam. a védőnő úgy fogalmazott, h "nagyon szép a súlygyarapodási görbéje" :)

2013. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7.vok


Látod, mennyire eltérően vélekednek erről hozzáértők (dokik, védőnő). Szerinted mit éltem át első gyerekkel, ilyen megnyilvánulásokkal. Már előre rettegtem, ha státuszra kellett vinnem. Amikor a 16,9-et mérték, külön kikeresték valahonnan, hogy ez egy 4 éves gyerek súlya! Én meg csak álltam, hogy jó, és akkor most mi van???


Kérdező, ne haragudj, hogy eltértem a témától!

2013. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!