Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a "kuki-ügy"? Mi az a...

Mi az a "kuki-ügy"? Mi az a "kuki-ügy"?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kismama,csak néha benézegetek ilyen kérdésekhez,és folyton vmi olyasmiről (is) beszélnek,h a fiús anyukáknak ez mekkora probléma.De én ezt nem értem:S Mi van ezen probléma,v én nem tom.Vmi fontos dolog lehet,biztos tudjátok,mire gondolok:D(Remélem)


(bocsi,h 2x írtam,de csak így hagyta feltenni)


2009. nov. 21. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
gondolom, hogy a kisfiúk, amikor észreveszik hogy van kukijuk, előszeretettel fogdossák. Ilyen a lányoknál is van. Állítólag hagyni kell, mert egy bizonyos kor után hirtelen abbahagyják, hogy majd kamaszkorban újra folytatódjon más jelleggel:)
2009. nov. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értek egyet ez első fel. A kuki ügy, ha, hogy kell-e húzogatni a kisfiúk kukiján a bőrt, vagy sem.
2009. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A "kuki-ügy" azt jelenti, hogy kell-e a a bőrt húzogatni nekik, vagy mikor derül ki, hogy le van-e tapadva. Nem rég voltunk urulógusnál, ő azt mondta, ne húzogassam nekik, mert beszakadhat, és fájni fog pisiléskor, ráadásul alámennek a baktériumok. Majd 3 éves korukban szeretné őket újra látni, ha akkor még 1 picit le lesz tapadva, 1 határozott mozdulattal felrántja a rajta a bőrt.

Öcsémnek sajnos volt fitymaszűkülete, őt műteni is kellett.

2009. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az is lehet. DE nem kell. mi végigkérdeztük az összes szakembert. Védőnő, gyerekorvos, háziorvos mind azt mondta ne, mert a régi felfogással ellentétben rájöttek, hogy a fityma alatt hormonok miatt tapad le a bőr. Ez majd idővel "felnyílik", de nem szabad húzogatni, meg hozzányúlni, mert akkor berepedezik , és az rosszul is tud gyógyulni...
2009. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!:) Hát ez amúgy elég gusztustalan:S:S Mármint ha még húzogatni is kell,de mondjuk akkor valószínűleg nem kell.Meg akkor ezt most úgy értsem,hogy a kisfiú babáknak a fütyijére rá van nőve a fitymája?És létezik olyan,h valakinek az úgy marad?És egyáltalán annak mi értelme van,h lehet azt ott mozgatni??Semmi értelme nincs,nem??? Vagy van?:S
2009. nov. 21. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Biológia órátok nem volt általános suliban? Már bocs, de neked nincs párod? Ha lenne, biztos tudnád, miért fontos, hogy mozogjon rajta a bőr. Amúgy ha beírod a keresőbe, hogy fitymaszűkület orvosilag sok oldalt felhoz, ami elmagyarázza a dolgokat (ha már az anyukák magyarázata szerint ez gusztustalan) Remélem, nem kisfiad fog születni
2009. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 fiam van.

Nekünk a doki azt mondta, hogy fürdésnél húzzuk hátra egy kicsit. Nem húzogatjuk. Csak alapvető tisztálkodás.


Egyébként én ebben azt nem értem csak, hogy a kislányok nunijával is ezer féle probléma előjöhet, miért félnek pont a kisfiúk miatt az anyukák.

Szerintem a hüvely sokkal érzékenyebb lehet (kakispelus..) és olyat is hallottam már, hogy menstruált a hetes csecsemő, mert szopizástól a hormonok elkezdtek dolgozni. Szóval meg is őrülnék, hogy vér van a pelusban.

2009. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
11:13 van bioszunk,de nem ilyeneket tanulunk,még csak 13 éves vagyok,és pasim sincsen,nem tudom,honnan kéne mindent tudnom??Tivábbra se értem,mire jó,hogy mozog rajta a bőr:SNa mind1
2009. nov. 21. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz pasid megtudod,h miért jó...többek között ez is az anyák felelőssége(h a fiuk kukiját rendbe rakassák még pici korban,ha szükség van rá).
2009. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!