Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kuki gond, hogy is van ez?

Kuki gond, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Ha most még szűk a kisfiam kukiján a bőr, idővel változhat? Akár lehet ez normális is, vagy mindenképp sebészet lesz a vége? A pisilésnél nem okoz gondot egyébként.

17 hós a Drágám.


2011. júl. 1. 22:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

persze, változhat! nem véletlenül nem igazán szoktak hozzá nyúlni 3 éves korig, csak ha tényleg nagy a gond.

pelusban egész nap dúcban van a fütyi, ha lekerül róla, akár meg is oldódhat a probléma :)

azért minden fürdésnél húzd hátra ameddig engedi, most meg, nehogy attól gyulladjon be. csak vigyázz nehogy túlhúzd!

2011. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A bőr vége a szűk, szinte nem is lehet hátrahúzni semennyire sem. Akkor is segít amit írtá?
2011. júl. 1. 22:15
 3/21 anonim ***** válasza:

SZIA!


nekem a gyerekdoki felhúzta, amúgy urológiára ha elviszed megmutatják hogy mit kell csinálni! Gyufaszálnál ha vastagabb sugárban jön a pisi akkor nincs gond. Nálunk a húgycső se látszott mert olyan szűk volt a bőr (A makk rész se semmi a doki "kalapnak" mondta) krémet írt és megmutatta hogy mit kell csinálni már egész szépen feljön neki. 11 hós volt amikor vittük azt mondta hogy lehet ezért ússza meg a sebészt most 15 hós

2011. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nálunk se látszik semmi sem.
2011. júl. 1. 22:25
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak féltem dokihoz vinni, itt már olvastam rémtörténeteket.
2011. júl. 1. 22:26
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell hózogatni,se emmit csinálni vele.

Ha rendesen pisil, nincsen gond!

Azért van letapadva a bőr, hogy védelemben legyen a kuki.

3 éves koráig, nem szoktak hozzá nyúlni, addigra ha nincsen gond,akkor magától megoldódik a probléma!

Szóval ne húzogasd,és ne vidd el, szadista orvosokhoz!!!!

2011. júl. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Úristen!

Esküdj kedves utolsó hogy azt hiszed az orvosnak az a napi poénja ha csecsemő kukikat szaggathat halomra!!!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!! mindjárt sikítok!!!!!!!!!


11 hónapos volt a fiam elvittük, megmutattuk, a doki elmondta, hogy 3 éves korig nem csinálnak semmit mert pelusban van a gyerek dunsztolódik a kuki és csak begyullad ezerrel (nem szedik fel mert nekik is tilos!), de megmutatja, hogy meddig kell hátrahúzni és a krémmel, hogy kell bekenni, már ha megengedem! ( még engedélyt is kért!!! ez a heim pálban volt. Ahova azt mondták, hogy ne is vigyem a gyereket mert akkora hentesek vannak ott, hogy kukac nélkül jövünk ki szinte!) Hülyeség! 3 éves korig nem kell teljesen tudni lehúzni a bőrt a "makk" részről de a húgycsőnek látszani kell! Nem kell hallgatni senkire! Rám sem ha nem akarsz! Csak az a gáz, hogyha nem látszik a húgycső sem kegyetlen gyulladásokba fordul át a "letapadás"! Nálunk amikor megmutatta a doki hogy, hogyan kell takarítani és tisztán tartani, rengeteg "kosz" jött ki alóla, szösz, ilyen szappan szerű váladék mert én is hallgattam mindenkire hogy nem kell felhúzogatni mert: "jajj te jó ég...összedől a világ rögtön" Azt mondta a doki, hogy tisztán tartani kell de nem rángatni és ahhoz nem elég, hogy levizezed kivűlről leszappanozod fürdetésnél... Hátra feszíteni tilos ezt ő is elmondta! És pont erről is volt szó, hogy az anyukák egymást ijesztgetik... Rém hírek csak akkor lehetnek ha valaki tényleg nem csinál a kukaccal semmit mert "védi magát, direkt olyan váladékot termel a kuki hogy a bőr letapadva maradjon!" ez csak félig igaz 1(!!!!) hónapig napi 3 alkalommal kenegettem neki mert annyira be volt már gyulladva alul (ahol én már nem láttam mert a bőr takarta!)! Nem vesztesz egy gyerek urológussal az én fiam meg sem mozdult egész vizsgálat alatt ült... Nyöszörögni sem nyöszörgött tehát biztos nem volt halálian fájdalmas neki... Uhh csak én találkoznék azzal az "kedves anyukával" aki nekem is osztotta az észt! Én pl ha 2 napig nem húzom fel a fiamnak, addig amíg a doki mutatta rögtön elkezd vissza szűkülni a bőr és gyülik alá a pelenkából a szösz! Nem vitát akartam szítani csak megnyugtatni mert tényleg ezekből az ijesztgetésekből van a gáz... Ha időben látná az orvos nem kellene fele annyi kisfiúnak sem felrántani vagy ami rosszabb megvágni! Most még csak annyit mutatnának meg hogy hogyan kell tisztítani!

2011. júl. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ja ha gyufaszálltól vastagabb sugárban jön a pisi akkor nincs gond!
2011. júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

szia!


Megint én ha eldöntötted hogy mit csináltok, és szükséged van rá akkor szívesen megadom a "dokinkanak" a nevét mert Ő biztos nem az a hentes fajta! Legalábbis nem olyan, habzó szájjal és szikével rohangáló orvos, mint akiket itt szoktak emlegetni... Nekem is írták/mondták hogy el ne vigyem! Még nővérem is mert az ő keresztfiának kétszer is felvágták 3 évesen... persze mert anyukának is azt mondták hogy hozzá nem nyúljon... Rám szólt egy anyuka a védőnőnél mikor pelenkáztam a gyereket és megtöröltem a kukiját popsitörlővel! Még csak hátra se húztam semmi! és kijelentette hogy a kukihoz még csak ennyire se szabad hozzá nyúlni! Te jó ég... El vannak egy páran tévedve! Mi meg egymásra hallgatunk ahelyett hogy megkérdeznénk az orvost... Vannak itt nagyon sokszor jó tanácsok de vannak akkora böszmeségek is!!!!!!!!!

2011. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
07.57-es. Látod én sem tudom eldönteni mit csináljak. Nekünk egy 60 év körüli férfi gyermekorvosunk van. Ő meg kifejezetten azt mondta, hogy nem szabad hátrahúzni, nem kell vele csinálni semmit. Mondjuk az enyémnek hátra lehet húzni (4 hónapos). De most már tényleg nem tudom mikor teszek jót. Ha hátrahúzom egyébként van alatta váladék, de ha mosom csak óvatosan akkor nem jön le. Erősebben meg nem merem.
2011. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!