Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kuki-gond? Van olyan anyuka,...

Kuki-gond? Van olyan anyuka, akinek azt tanácsolták, hogy ne húzogassa a kisfia kukiját 2 éves koráig? Betartotta? Nem volt semmi gond?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, a sógórnőmnek. Most nemrég múlt két éves a fia, de még mindig azt mondja neki a doktornő, hogy ne nyúljon hozzá.

Nekünk meg a doktornő azt mondja, hogy csak fürdésnél amennyire

2009. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, a fiam rányomott. bocsi :)

na szóval nekünk a doktornő azt mondja, hogy csak fürdésnél. A doki akihez kontrollra járunk, azt mondja, hogy minden pelenkázásnál. Egy éves. És hát eléggé le van neki tapadva így is.

2009. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legújabb nézet az.hogy egyáltalán nem kell húzogatni! A babám 4 hónapos,de sose emlitette se a doki,se a védönö,hogy húzogatni kéne! És sok szakköny is irja,hogy nem kell hozzányúlni,föleg 1 éves kor alatt!

Tudom,nem a kérdésedre válaszoltam,csak még mindig sokan húzogatják szegény babáknak már újszülött kortól.

2009. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
nem huzogatom, naponta egyzser megmosom és nagyon szép a doki szerint tökéletes, a védőnő piszkál, hogy huzogassam, de nem hiszek neki, másban sem adott jó tanácsot, és én is látom, hogy a napi egyszeri mosástól is nagyon szépen alakul!
2009. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Nekünk azt mondta a doki,hogy húzogassam.Most 11 hónapos és 1 hete az urológián kötöttünk ki,mert csúnya gyulladás volt a kukiján.Nem is tudtam hátrahúzni,csak épphogy.Azt mondták,hogy fitymaszűkülete van,de ez rendeződhet.Az urológus azt mondta,hogy nem szabad 2 éves koráig hátrahúzni.Ha műteni kell ráér majd akkor.Most nem nyúlok hozzá,remélem rendben lesz.
2009. okt. 28. 08:25
 6/12 anonim ***** válasza:
A keresztfiamat urológus is látta ez miatt és ő is azt mondta nem szabad húzogatni 6 éves kor alatt, mert mikrorepedéseket okoz és még jobban lenő. Ez vele született és 90 % ban magától rendbejön. Ha nem akkor pedig elég ha nagyobb a gyerek és akkor kis metszéssel felnyitni, mint állandó húzaogatással iritálni. Most 4 éves és valóban nincs annyira lenőve tehát szerintem az idő megoldja ezt a problémát.
2009. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szia.nekem 7 hónapos mondott a védőnő,hogy addig ne nyúljunk hozzá.és akkor is addig húzzuk hátra amig a rés engedi,ne feszegessük,csak mossuk le.mi igy csináljuk.nem erőltetjük,csak addig húzzuk mig lehet,egy milivel se többet,sőt,még talán kevesebbet is.
2009. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Még urológust SOSE láttam azt mondani, hogy húzogatni kellene, szóval szerintem hallgassatok rájuk, jobban tudják, mint a védőnők!
2009. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
A barátnőm fiát műteni kellett 3 évesen. Most 5 és még mindig nem lehet a műtétről beszélni, mert szégyelli,zavarban van, rosszul érzi magát. Én huzibálom a fiamnak apró kora óta, most 2 és fél, alig van letapadás.
2009. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Még jó hogy húzogatni kell,különben fitymaszűkülete lesz!

Az összes barom,aki azt mondja, hogy ne!!!

A kisfiam 18 hós és már egy évesen szépen, teljesen hátrajött neki a bőr!

Csak a gyereknek csinálsz rosszat, ha nem teszed!!!

2009. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!